Krausberry aneb Rock for book po čtvrté

Datum: 30. září 2016, 07:51
Autor: Petr Kletečka
Rubrika: Co se děje u sousedů
Ve dnech 14. a 15. října 2016 se v KD Ostrov Havlíčkův Brod uskuteční už 26. Podzimní knižní veletrh. Obdivuhodným úsilím se spisovatelce a překladatelce paní Markétě Hejkalové podařilo vytvořit knižní akci, která je díky masivní účasti (také) malých, začínajících a exkluzivněji zaměřených nakladatelů bez nadsázky největší přehlídkou současné české knižní produkce!

Jednou z mnoha doprovodných akcí knižního veletrhu je koncert na podporu knih, (zvláště pak tištěných). Čtvrtý ročník ROCK FOR BOOK se uskuteční v pátek 14. října 2016 od 21:00 hodin v Klubu OKO v Havlíčkově Brodě.Hudební večer s podtitulem ZPÁTKY KE KNIHÁM (BACK TO BOOKS) také v letošním roce nabídne tři zajímavé kapely a jedno taneční vystoupení.

Hlavní kapelou večera je pražská kapela KRAUSBERRY. Koncertní projev stojí na rtuťovitém Martinovi Krausovi, jemuž se pro neustálý pohyb na pódiu říká „český Mick Jagger“. „Jeho skvělý, v minulosti mnoha hospodami testovaný, vyřvaný vokál skvěle doplňuje svojí „pološílenou“ mimikou obličeje a pódiovou gymnastikou přesně jako frotman „stounů.“ (Encyklopedie Bigbítu).

Krausberry Martin založil v roce 1985 po nedobrovolném odchodu z kapely Bluesberry Petara Introviče. Krausberry nahrály šest studiových alb, z nichž nejoceňovanějším je čtvrté v pořadí s názvem „Šiksa a gádžo“. Toto album obsahuje hity jako Náš dům, Horoskop, Do nebe či Starý časy. Uvedení Martina do Beatové síně slávy letos na konci května je logickým vyústěním jeho pozoruhodné cesty mimo hudební mainstream.

V kontextu doprovodné akce knižního trhu stojí za zmínku, že v kapele Krausberry řadu let působil na postu kytaristy Václav Svojtka, majitel jednoho z největších knižních vydavatelství v České republice SVOJTKA & CO.

Tradiční předkapelou bude havlíčkobrodský TRAFFIC JAM. Původně čistě bluesová, dnes žánrově více rozkročenější kapela byla u obou posledních koncertů Krausberry v Havlíčkově Brodě před mnoha lety: nejdříve v legendárním Vagonu a po jeho zbourání v Music Clubu Effect.

After party přímo na sále obstará skvělá kapela EXIT ze Žďáru nad Sázavou. EXIT má vlastní repertoár (tři autorská CD), ale paradoxně nejvíce se proslavil vtipnou předělávkou „Dream On“ skotské kapely Nazareth. Kdo by neznal „Pivo – ty jsi nápoj všech dob, vaří Havlíčkův Brod“?.

V úvodu se představí taneční skupina moderních gymnastek ze školního sportovního klubu při ZŠ ŠTÁFLOVA Havlíčkův Brod. Pod vedením Martiny Folvarské a s taneční kompozicí VĚŠTKYNĚ děvčata letos vyhrála řadu amatérských tanečních soutěží.

Program večera:
21:00 VĚŠTKYNĚ – taneční vystoupení
21:05 TRAFFIC JAM
22:30 KRAUSBERRY
00:30 EXIT

Vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 200 Kč. Předprodej vstupenek probíhá v obchůdku TULIPÁN v Horní ulici v Havlíčkově Brodě.

Hlavním partnerem koncertu jsou Tiskárny Havlíčkův Brod a.s.

Další informace na facebookovém profilu akce:facebook.com/rock4book
x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v listopadu
26.10. 00:00 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc listopad. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v říjnu
30.09. 00:09 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc říjen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v září
29.08. 07:51 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc září. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červenci a srpnu
1.07. 07:25 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíce červenec a srpen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
DNES! - Vernisáž jednodenní výstavy!
13.06. 13:51 - Ve čtvrtek 13. června v 17:00 proběhne v prostoru Zastavkafe vernisáž jednodenní výstavy s názvem DOUBRAVKA. Jedná se práce studentů SUPŠ Jihlava - Helenín z prostředí údolí Doubravky a Chotěboře.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
24.09.19 21:44 Aneta Bártová, Dominika Trtíková
5.10.19 10:14 Petr Kletečka
13.10.19 12:06 Petr Kletečka
28.10.19 09:13 Petr Kletečka
7.11.19 13:53 Mikuláš Medlík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2019-08-03 11:58:21 Josef Vogel
2019-06-25 08:13:42 Milan Stránský
2019-06-13 23:14:25 Ondra
2019-06-12 12:43:57 Pepan
2019-05-12 19:20:10 Petr
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky