STOCK Dobrohostov po dvaadvacáté!

Datum: 9. leden 2017, 13:06
Autor: STOCK Dobrohostov
Rubrika: Co se děje u sousedů
Hudební festival STOCK Dobrohostov vstupuje do dvaadvacáté festivalové sezóny. Po ukončení pořádání Rockové Lipnice před třemi lety se STOCK Dobrohostov stal nejdéle pořádaným hudebním festivalem na Havlíčkobrodsku. STOCK je současně největší přehlídkou regionálních kapel na Vysočině. Program jednotlivých dní pak pořadatelé v posledních letech (občas) doplňují o zajímavé hosty…

Festival se uskuteční v areálu letního parketu v obci Dobrohostov u Havlíčkova Brodu v tradičním srpnovém termínu 18. – 20. srpna 2017. A konkrétní program pořadatelé právě v těchto dnech zveřejnili. Na koho se můžeme těšit?

Hlavní kapelou úvodního dne bude Morava, sobotní program pak ozdobí koncertní set Martina Krause s pražskou kapelou Krausberry. A závěr třídenního maratónu bude tradičně patřit dechovkám.

MORAVA v letošním roce oslaví 30 let své existence! Kapela s uznávaným kytaristou Jiřím „Api“ Novotným, který jako jediný pamatuje celou éru od založení na jaře 1987, má na kontě sedm studiových alb či také vyprodanou pražskou Lucernu na začátku devadesátých let. Nedávno, po sedmileté pauze se do kapely vrátil původní frontman František „Fany“ Petričko. S návštěvníky festivalu se můžeme těšit na dvouhodinový koncert s největšími hity (Morava, Sblížení) této legendární hudební party z Vysočiny. To nepochybně ocení mnoho fanoušků kapely, která na Havlíčkobrodsku v posledních letech moc nekoncertovala. Páteční program doplní regionální kapely AIRBACK, ARCISKAČÁNY a E.M.I.L.

KRAUSBERRY se vrátí na Vysočinu po necelém roce. Na doprovodné hudební akci Podzimního knižního veletrhu v havlíčkobrodském klubu OKO předvedl Martin Kraus se svoji kapelou takové show, že pořadatelé neváhali ani vteřinu s pozvánkou na letní festival do Dobrohostova. Od Martina Krause, enfant terrible českého blues, které bylo v loňském roce uvedeno do Beatové síně slávy , můžeme v jeho osobitém podání očekávat největší hity (Horoskop, Starý časy, Na hrad, Do nebe) i obrovskou dávku energie. Dvouhodinový koncert KRAUSBERRY, který bude středobodem sobotního večera, doplní regionální kapely – MRKEV BAND (skvělý cover Hotel California), TRAFFIC JAM, SPADLA KLEC, FORTUNA a ZA NOTOU.

Nedělní program koncipovaný jako festival dechových hudeb představí hvězdu žánru. Dechová hudba ŠOHAJKA s kapelníkem a zpěvákem Vojtěchem Ducháčkem má na kontě mj. první místo v soutěži O zlatou křídlovku (1987) a v diskografii 13 původních nosičů. Kapela z moravského Slovácka vystupuje v podlužáckých krojích a řadu jejích skladeb najdeme na kompilacích České muziky či na TV Šlágr. V nedělním programu dále vystoupí dechové hudby VYSOČINKA, HAVLÍČKOBRODSKÁ DVANÁCTKA a REBELKA.

Podrobné informace o programu na webových stránkách festivalu.

Předprodej vstupenek za zvýhodněné ceny na všechny tři festivalové dny bude zahájen v červnu. Předprodejní místa: Městské informační centrum v Havlíčkově Brodě, Vinotéka SONG Jihlava a Městské informační centrum v Humpolci. Bližší informace na festivalovém webu.

Ohlédnutí za Stock festem

MORAVA – Sblížení


KRAUSBERRY – Starý časy
x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v únoru
3.02. 07:27 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Páteční promítání dokumentu zrušeno!
23.01. 19:45 - Zítřejší promítání dokumentu Stát se tím, kým jsem byl v Zastávce194 je zrušeno - o náhradním termínu Vás budeme včas informovat. Dobrá společnost
Divadelní ples
12.01. 17:55 - Jako každý rok, tak i letos pro vás připravují členové Divadelního spolku SCHOD již tradiční Divadelní ples, v pořadí již 16. Tentokrát je naplánován na sobotu 29. února od 20 hodin v chotěbořské sokolovně. Součástí budou opět dvě vystoupení členů spolku, zajímavé soutěže a tombola. Těšíme se na vaší hojnou účast a můžete si vzít na sebe i jakékoliv kostýmy.
Divadelní spolek SCHOD Chotěboř
Kulturní akce v lednu
31.12. 11:04 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc leden. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v prosinci
30.11. 10:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc prosinec. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
24.12.19 10:08 Jaroslav Ludvík
3.01.20 15:33 Jaroslav Ludvík
30.01.20 16:12 Jaroslav Ludvík
13.01.20 12:39 Informační centrum
6.01.20 19:27 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2020-02-15 18:23:07 Joeyham
2020-02-13 18:17:04 Milan Stránský
2020-02-10 15:19:36 Milan Stránský
2020-02-06 08:31:47 Milan Stránský
2020-02-01 10:06:10 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky