Město chystá průmyslovou zónu

Datum: 18. březen 2006, 06:53
Autor: Milan Knob
Rubrika: Náš region
Chotěboř * Do léta se město Chotěboř chystá otevřít pětihektarovou průmyslovou zónu v lokalitě směrem na Bílek. Stavbu technické infrastruktury asi za 10 milionů korun město financuje z velké části z evropského fondu Phare.
"Předpokládáme, že o pozemky v průmyslové zóně budou mít zájem především malopodnikatelé.
Za jakou cenu se budou pozemky prodávat bude záležet na rozhodnutí zastupitelů, ale výsledná cena by měla být určitým kompromisem mezi náklady na zprovoznění průmyslové zóny a běžnou tržní cenou. Nečekáme, že bychom otevřením průmyslové zóny zbohatli. Stejně tak budeme vést jednání o tom, jaká firma může inženýrské sítě v zóně stavět. S výběrem musí souhlasit i výbor fondu Phare, protože fond se na stavbě rozhodujícím způsobem podílí. Stavět samozřejmě začneme tehdy, až bude přát počasí," říká místostarosta Milan Linhart.
Pozemky od léta.
Jak upřesnil, žádá o místo v zóně zatím asi sedm zájemců, malopodnikatelů z Chotěboře, kteří by si vytoužené pozemky mohli začít kupovat od konce léta. Žádný velký investor typu Futaba, jako v Havlíčkově Brodě, ale mezi nimi není. Cena pozemku za čtvereční metr by podle Linharta neměla přesáhnout cenu v tomto regionu obvyklou, což je maximálně do 400 korun. Zatím je na místě připravované průmyslové zóny holá pláň. Les, který pozemky pokrýval, nechal městský úřad vykácet již loni.
Podpora podnikání.
Podle Linharta mají o pozemky zájem především firmy, kterým chybějí vlastní podnikatelské prostory a musejí v místě podnikání platit nájemné.
Otevření průmyslové zóny ve městě považují za dobrý nápad i někteří chotěbořští podnikatelé. "myslím, že to není špatné," říká Pavel Kubera ze společnosti Eurometal.

zdroj: deník Vysočina

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v únoru
3.02. 07:27 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Páteční promítání dokumentu zrušeno!
23.01. 19:45 - Zítřejší promítání dokumentu Stát se tím, kým jsem byl v Zastávce194 je zrušeno - o náhradním termínu Vás budeme včas informovat. Dobrá společnost
Divadelní ples
12.01. 17:55 - Jako každý rok, tak i letos pro vás připravují členové Divadelního spolku SCHOD již tradiční Divadelní ples, v pořadí již 16. Tentokrát je naplánován na sobotu 29. února od 20 hodin v chotěbořské sokolovně. Součástí budou opět dvě vystoupení členů spolku, zajímavé soutěže a tombola. Těšíme se na vaší hojnou účast a můžete si vzít na sebe i jakékoliv kostýmy.
Divadelní spolek SCHOD Chotěboř
Kulturní akce v lednu
31.12. 11:04 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc leden. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v prosinci
30.11. 10:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc prosinec. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
30.01.20 16:12 Jaroslav Ludvík
3.01.20 15:33 Jaroslav Ludvík
13.01.20 12:39 Informační centrum
6.01.20 19:27 Jaroslav Ludvík
5.02.20 21:23 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2020-02-27 15:07:30 Milan Stránský
2020-02-15 18:23:07 Joeyham
2020-02-13 18:17:04 Milan Stránský
2020-02-10 15:19:36 Milan Stránský
2020-02-06 08:31:47 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky