Zajímavost z rubriky Dotazy a odpovědi

Datum: 30. březen 2017, 14:12
Autor: iChotěboř
Rubrika: Náš region
Trápí Vás parkování na sídlišti kolem ulic Severní a Březové? V rubrice Dotazy a odpovědi na webových stránkách města se k tomuto tématu na základě dotazu občana vyjádřil starosta města.

Dotaz ze dne 27. března 2017

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 9.04.17 10:39
Autor: Karel Petržílek
Titulek: Žádost o obnovení "OBYTNÉ ZÓNY" v Severní ulici.
Dobrý den,
co se týká neutěšeného stavu v Severní ulici, měl bych na pana starostu a příslušný odbor jednu naléhavou žádost. Když zde došlo před časem ke změně směru jízdy, byla v rámci úpravy dopravního značení mj. odstraněna i značka "OBYTNÁ ZÓNA". Z neznámých důvodů nebyla tato dopravní značka po úpravě obnovena. Vzhledem k tomu, že je po letech sídliště znovu plné malých dětí, které nekontrolovaně přebíhají ulici zpoza hustě zaparkovaných automobilů a mnoho řidičů si tuto skutečnost a rizika s ní spojená ne zcela uvědomují, což je zřejmé z jejich vysoké průjezdové rychlosti, žádám Vás o neprodlené přehodnocení současného stavu a bezodkladné umístění dopravního značení "OBYTNÁ ZÓNA" při vjezdu z ulice Dlouhé do ulice Severní.
Pevně věřím, že shledáte tento požadavek, jako oprávněný a předem Vám děkuji za projevenou vstřícnost a jeho kladné vyřízení.

S přátelským pozdravem
Karel Petržílek jr., Chotěboř
odpovědět | #2 | 11.04.17 05:50
Autor: Highlander
Titulek: Parkování - bude hůř ???
Vážený pane Stýblo & ostatní Severňáci i Březováci, pokud mám správné informace, tak není zdaleka tou nejhorší zprávou prohraná městská aukce, ale skutečnost, že je na inkriminovaném pozemku plánovaná výstavba dalšího bytového domu. Nemusím Vám asi vykládat, co to přinese za pozitiva v oblasti parkování. Ale třeba si ze mně můj osobní placený informátor Josef Vyskočil tentokrát vystřelil aprílovým fórkem. Jinak v Severní ulici bydlím už notnou řádku let a nevím o nikom, kdo by nechával auto u baráku a při tom měl k dispozici garáž. To zmiňuji pro případ, že by někdo např. zvažoval vypracování expertního posudku ve věci "placená stání = východisko z krize". To by byla pouze honba za bludem a vyhozené peníze. Vydařený den všem. H.
odpovědět | #3 | 11.04.17 16:17
Autor: Stýblo
Titulek: Re:Parkování - bude hůř ???
Dobrý den,
ohledně garáží máte pravdu. Všichni co znám a mají garáž, tak v ní i parkují. Maximálně chvilku odpoledne zastaví u domu, než auto opět uklidí. Jen doufám, že pozemek nekoupil nějaký spekulant z úřadu za "symbolický" peníz od státu a až to bude opravdu akutní a lidé se konečně sbouří, tak to městu prodá za pořádnou přirážku. Pokud se toto potvrdí, (podotýkám, že to jen a pouze moje domněnka) tak okamžitě podávám trestní oznámení. A s odpovědí pana starosty že odborníci doporučují zpoplatnění, mi připadá, že jak jsem zmínil petici, tak se rozhodli jít do rychlého protiútoku. Stylem: nelíbí se vám to, může být hůř.
Dále bych rád odpověděl panu Karlovi Petržílkovi. Značkou obytná zóna by se určitě nic nezkazilo. Již nyní je zde ale značka omezující rychlost 30km/h. Silnice je tak v hrozném stavu, že rychleji zde stejně normální řidič nemůže jet a ti, co zde prolítnou jak „prasata“, tak těm stejně nic podobná značka neřekne. Horší jsou ti, co sem vlítnou od Buldoka (myslím do ulice Březová) jak hova.. .Kola pískají a vůbec si neuvědomují že tam přechází lidi, jezdí auta, která se nemají kam uhnout… A dělá to převážně určitá skupinka „opravářů“.
A městská policie dokáže jen pokutovat za špatné parkování, ale aby zde občas měřila? Tak to ne to je moc práce…
odpovědět | #4 | 5.05.17 10:34
Autor: Kateřina Agudelo Ramírez
Titulek: Zelená plocha v lokalitě Severní ulice.
Dobrý den, v návaznosti na vyjádření pana starosty ohledně prodeje travnatého pozemku v ulici Severní, se chci zeptat, zda byla aukce na pozemek veřejná, kdo byl účastníkem aukce a kdo aukci vyhrál? Jaké budou plány s pozemkem, kde si hrají děti a je jediný travnatý a bezpečný pozemek pro volnočasové aktivity nejen dětí, ale i dospělých? S ohledem na místní občany, bydlící v této ulici žádám o přesnější informace. Děkuji za odpověď. S pozdravem Kateřina Agudelo Ramírez.
odpovědět | #5 | 11.05.17 09:39
Autor: Jan Sladký Kozina
Titulek: My čekali jaro a zatím přišel mráz.
Tak tomu říkám ticho, jako v hrobě v podání mrtvého brouka. Obyčejní lidé se dovolávají svých potřeb a práv
na alespoň trochu důstojný sídlištní život a jedinou reakcí je přezíravé, zarputilé mlčení. Pravdou je, že nemůžeme nabídnout takové lákadlo, jako je např. taneček kolem NEW panské pípy, ale kdybychom v naší, ne z vlastní vůle, vyloučené lokalitě uspořádali např. hromadnou zabijačku přemnožených toulavých koček, pak by nás třeba vrchnost poctila svou pozorností nebo DOKONCE i návštěvou.
... to je bída, to je bída. Teď mě prosím omluvte, neodbytně se hlásí o slovo můj dávicí reflex.

„Lomikare, Lomikare, do roka a do dne... “

odpovědět | #6 | 14.05.17 15:30
Autor: Roman Juránek
Titulek: Re:My čekali jaro a zatím přišel mráz.
Tak ale na stránkách města to odpověď od 5.5. je:

Dobrý den, v návaznosti na vyjádření pana starosty ohledně prodeje travnatého pozemku v ulici Severní, se chci zeptat, zda byla aukce na pozemek veřejná, kdo byl účastníkem aukce a kdo aukci vyhrál? Jaké budou plány s pozemkem, kde si hrají děti a je jediný travnatý a bezpečný pozemek pro volnočasové aktivity nejen dětí, ale i dospělých? S ohledem na místní občany, bydlící v této ulici žádám o přesnější informace. Děkuji za odpověď. S pozdravem Kateřina Agudelo Ramírez.

Odpověď:
Dobrý den, aukce byla veřejná, vyhlásil ji Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, pobočka Havlíčkův Brod, protože se jednalo o pozemek ve vlastnictví státu. Jedním ze zájemců, účastníků aukce, bylo město Chotěboř, ale nejvyšší cenovou nabídku podal jiný účastník, dle našich informací soukromá společnost se sídlem mimo Chotěboř. Územní plán zde umožňuje výstavbu bytových domů nebo občanské vybavenosti, například hřiště nebo parkoviště. Ing. Milan Linhart Tajemník MěÚ
odpovědět | #7 | 16.05.17 16:25
Autor: Highlander
Titulek: Re:Re:My čekali jaro a zatím přišel mráz.
Dobrý den pane Juránku, jste nesmírně hodný a šikovný, že se Vám podařilo vypátrat tu strohou ouřední odpověď pana tajemníka, která se, bezesporu pouhým nedopatřením, ocitla mimo rámec této diskuse. Tím pádem je ovšem vše v tom nejlepším pořádku. Lidé z dotčené lokality mohou usínat s důvěrou a pevnou vírou, že zástupci města upřednostní jejich potřeby a zájmy před pochybnými záměry nějakého cizáckého spekulanta a o to nám všem přeci šlo. Řeknu Vám, je to povznášející pocit, být živým svědkem událostí, kdy pravda a láska v reálu vítězí systémem "KO" nad lží a nenávistí. Highlander


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v únoru
3.02. 07:27 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Páteční promítání dokumentu zrušeno!
23.01. 19:45 - Zítřejší promítání dokumentu Stát se tím, kým jsem byl v Zastávce194 je zrušeno - o náhradním termínu Vás budeme včas informovat. Dobrá společnost
Divadelní ples
12.01. 17:55 - Jako každý rok, tak i letos pro vás připravují členové Divadelního spolku SCHOD již tradiční Divadelní ples, v pořadí již 16. Tentokrát je naplánován na sobotu 29. února od 20 hodin v chotěbořské sokolovně. Součástí budou opět dvě vystoupení členů spolku, zajímavé soutěže a tombola. Těšíme se na vaší hojnou účast a můžete si vzít na sebe i jakékoliv kostýmy.
Divadelní spolek SCHOD Chotěboř
Kulturní akce v lednu
31.12. 11:04 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc leden. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v prosinci
30.11. 10:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc prosinec. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
30.01.20 16:12 Jaroslav Ludvík
3.01.20 15:33 Jaroslav Ludvík
13.01.20 12:39 Informační centrum
6.01.20 19:27 Jaroslav Ludvík
5.02.20 21:23 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2020-02-15 18:23:07 Joeyham
2020-02-13 18:17:04 Milan Stránský
2020-02-10 15:19:36 Milan Stránský
2020-02-06 08:31:47 Milan Stránský
2020-02-01 10:06:10 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky