Chotěbořský hřbitov

Datum: 30. srpen 2017, 15:21
Autor: Milan Knob
Rubrika: Reportáže
Původně jsem chtěl psát o neutěšené situaci na místním hřbitově v Chotěboři a stále jsem to odkládal, až tento týden se k tomu dostávám. Jen to nebude to, co jsem původně zamýšlel.
Tento týden nám volala kamarádka, že nám na hřbitově někdo poničil rodinný hrob. Jel jsem se tam v úterý navečer podívat a vzal si s sebou fotoaparát, protože podle kamarádky to poničení bylo rozsáhlé. Když jsem na hřbitov dorazil, viděl jsem to hned od vstupní branky, prostor kolem našeho hrobu označený pruhovanou páskou. Pohled na náš hrob mi nejdřív vehnal slzy do očí, pak se mi chtělo smát se a vše přerostlo v beznaděj a vztek. Uklidnit se nešlo, přesto jsem vzal fotoaparát a začal fotit. Děs a běs co vám budu povídat, vše je zaznamenáno na snímcích. Vím, že nějakou dobu se na hřbitově provádí prořez větví starých a mnohdy nemocných stromů. V místním časopise ECHO jsem si dokonce přečetl, že město vyhlásilo výběrové řízení a na jeho základě vybralo jednu firmu, tuším, že z Jihlavy. Jelikož je to u nás vše postavené na hlavu, tak byla s největší pravděpodobností vybrána firma, která nabídla nejmenší cenu za provedení a podle toho to taky tak vypadá. Aby toho nebylo málo, tak jsem se dnes na hřbitově zastavil na chvilku, slyšel jsem rachot motorové pily a opravdu, tři maníci tam řezali a uklízeli pohromu kolem hrobu naší rodiny. Když jsem se jich zeptal, jak se jim to povedlo, jeden mi odpověděl, že u toho nebyl a druhý, že jim to prostě nějak dopadlo kousek jinam, než předpokládali. Tak nevím, jestli jsou toto profíci, jak by se od nich žádalo. Zajímavé na tom všem také je, že jsme se informaci dozvěděli od kamarádky a nikoliv z úst povolaných. Jsem zvědavý, zda k tomu co se stalo někdo zaujme takový postoj aby se to již nemohlo opakovat. není to žádná levná sranda a mám za to, že tato firma bude pokračovat i na dalších stromech, kterých je tam požehnaně. Vím, se to již nemusí opakovat, ale co kdyby...
Milan Knob Chotěboř
x x x x x x x x x x x x x x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 30.08.17 17:03
Autor: Milan Knob
Titulek: Zkouška komentáře
Zkouším zadat komentář, protože mi píšou lidi, že to zmizelo. Milan
odpovědět | #2 | 30.08.17 17:59
Autor: Jitka
Titulek: Co k tomu dodat
A jak se k tomu postaví zodpovědný úřad,který má tuto akci na starost?A jak se musí cítit rodina,které se to týká?Omluvil se jim někdo?Je to událost,která mě není lhostejná a myslím,že ani dalším lidem bydlícím v tomto městě.
odpovědět | #3 | 30.08.17 19:16
Autor: Alena Caklová
Titulek: podivení nad neschopností
To je barbarství! Vzpomínám si nato když chotěbořští horolezci byli požádáni o
prořezání stromů na hřbitově v Havlíčkově Brodě. Všechno dělali horolezeckou technikou a nic nepoškodili! Zajímalo by mne kdo vybíral takové neschopné lidi na tak delikátní práci. Je mi z toho špatně. Doufám, že ta pochybná firma škodu napraví a zaplatí.
odpovědět | #4 | 30.08.17 19:52
Autor: Jana Rychlá
Titulek: H
Tak jsem dneska i já zaběhla se podívat na hřbitov s obavou,zda je u nás všechno v pořádku.Jeden poškozený hrob je i na pravé straně směrem od zadní brány.
odpovědět | #5 | 30.08.17 23:25
Autor: Olga Pešoutová
Titulek: hrůza
No,to je hrůůůza! Kdo to zaplatí?? Proč řezají a kácejí listnaté stromy ve vegetačním období?? Kdo to objednal, povolil, vybral takovou NIČEMNOU firmu??Byl to krásný, klidný prostor,co s tím udělají teď!!
odpovědět | #6 | 31.08.17 13:58
Autor: Jana Rychlá
Titulek: Re:hrůza
To aby na podzim nebylo tolik listí na úklid.Jiný důvod mě snad nenapadá.
odpovědět | #7 | 1.09.17 06:06
Autor: Milan Knob
Titulek: Omluva
Obdrželi jsme jako rodina přímou omluvu od majitele firmy, která provádí prořez stromů na hřbitově. Vše je řešeno v součinnosti s ním a pojišťovnou, takže se vše dá do pořádku.
Milan Knob


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Přehled kulturních akcí v září
27.08. 22:53 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc září. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Přehled kulturních akcí v létě
29.06. 08:53 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na celé letní prázdniny. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
ROSE CUP Chotěboř
19.05. 13:40 - Volejbal : ROSE CUP Chotěboř
Pozvání na již 20. ročník volejbalového turnaje amatérských smíšených družstev, který se koná v sobotu 10. června 2017 v Chotěboři na volejbalových kurtech CHS.
Informace a přihlášky max. do úterý 6.června 2017 podá :
Milan Stránský, T: 603 290 080, email.: milan.stransky@quick.cz
Přehled kulturních akcí v květnu
28.04. 11:03 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc květen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Čarodějnické setkání ve Štířím dole
20.04. 21:38 - Již zítra začíná v rekreačním středisku Štíří důl u Krucemburku Čarodějnické setkání, kde se mohou návštěvníci těšit na zajímavá povídání a setkání se úžasnými lidmi. přijeďte se na nás podívat.
Sami sobě Chotěboř
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
3.08.17 10:11 Dobrá Společnost
30.08.17 15:21 Milan Knob
7.08.17 22:01 Petr Bukáček
24.07.17 13:41 Blanka Lorencová
8.09.17 14:59 Milan Knob
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2017-09-14 22:37:13 S.M.
2017-09-04 15:08:04 John Perry
2017-09-01 06:06:28 Milan Knob
2017-08-29 22:04:28 znalec
2017-08-25 09:04:49 Jana P.
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SGC
Izolace balkonů a střech

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Podlahy Milan Jambor

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

PártyServis Lída
Párty, oslavy, svatby Chotěboř.

Nehtové studio Orient
Manikúra a modeláž nehtů
Dáša Turková.

Půjčky pro Chotěboř
Půjčky pro zaměstnané, OSVČ, důchodce.

GFXdesign
Reklamní a grafické studio
vizitky, razítka, eshopy.

Ubytování na Vysočině
Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky

Vůně do obchodů
Čichový marketing
difuzéry, vůně do interiéru


RSS READER