Naděje na libické kulturní centrum žije

Datum: 11. duben 2006, 07:23
Autor: Pavel Marek
Rubrika: Náš region
V Libici nad Doubravou schválilo zastupitelstvo koupi tamního historického zámečku. Předběžná cena nemovitosti, která je léta dominantou obce, je přibližně 1,65 milionu korun. Historická budova je ale notně zchátralá, neudržovaná a má značně pohnutý osud. Zámeček, jenž byl již několikrát prodán různým soukromým firmám, by se tak mohl dostat zpět do rukou obce a dočkat se patřičných oprav. Vzhledem k tomu, že firmy které zámeček vlastnily, ho použily pouze jako záruku na různé půjčky, ale do oprav nedaly ani haléř, budou opravy nutné. Firmy navíc půjčky ani nesplácely, proto se budova dostala dokonce do dražby. Obec se naopak již několik let a stále marně snaží zámek vykoupit. Pokud se tento záměr podaří, chtěla by obec svoji dominantu nechat přebudovat v libické kulturní centrum.
ZDROJ: Noviny Havlíčkobrodska

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 11.04.06 09:33
Autor: mozek
Titulek: jak se dělá historie
Pan starosta je velmi chytrý a prozřetelný člověk. O koupi zámku usiluje již několik let, ale že po roce 1989 mermomocí nechal vystěhovat ze zámku obecní úřad s hurónským křikem okolo sebe, že po komunistech nikde sedět nebude, to se již moc pochlubit nechce. A po 16 letech hodlá se vší pompou koupit opět ten samý objekt a samozřejmě se při tom nezapomene bít v hruď, jak dobrý skutek to zase jednou pro obec Libice udělal. Bohužel takovýchto ,,dobrých" skutků je z jeho strany ( a samozřejmě ze strany zastupitelstva - což je ale totéž, to místní dobře vědí ) většina. Takovou pomyslnou třešničkou na dortu je fakt, že při polistopadovém opouštění zámku tehdy majitel objektu nabídl obci za údržbu bezplatné užívání celého zámku i s přilehlým parkem samozřejmě. Bohužel pan starosta nemohl překousnout komunistickou minulost prostor uvnitř zámku. Nyní to asi za těch 16 let stačilo vyčpět, jinak si to nedokážu představit. Údajně se tam totiž má úřad znovu přestěhovat a namísto nynějšího sídla mají vzniknout byty. Škatulata, škatulata, hejbejte se... Toto není urážka kohokoliv ze zainteresovaných občanů. Je to pouze holá skutečnost, kterou kdosi velmi rád zametl pod kobereček...
odpovědět | #2 | 11.04.06 09:37
Autor: mozek
Titulek: historie na pokračování
A příště si napíšeme o studii bytů nad kulturním domem v Libici, jež si velmi draze nechala obec vyhotovit. A k čemu ? No přece k ničemu, neboť tento objekt už patří soukromému vlastníkovi. A na spoustu potřebných věcí peníze scházejí a scházejí....no bodejť !


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v únoru
3.02. 07:27 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Páteční promítání dokumentu zrušeno!
23.01. 19:45 - Zítřejší promítání dokumentu Stát se tím, kým jsem byl v Zastávce194 je zrušeno - o náhradním termínu Vás budeme včas informovat. Dobrá společnost
Divadelní ples
12.01. 17:55 - Jako každý rok, tak i letos pro vás připravují členové Divadelního spolku SCHOD již tradiční Divadelní ples, v pořadí již 16. Tentokrát je naplánován na sobotu 29. února od 20 hodin v chotěbořské sokolovně. Součástí budou opět dvě vystoupení členů spolku, zajímavé soutěže a tombola. Těšíme se na vaší hojnou účast a můžete si vzít na sebe i jakékoliv kostýmy.
Divadelní spolek SCHOD Chotěboř
Kulturní akce v lednu
31.12. 11:04 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc leden. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v prosinci
30.11. 10:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc prosinec. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
30.01.20 16:12 Jaroslav Ludvík
3.01.20 15:33 Jaroslav Ludvík
13.01.20 12:39 Informační centrum
6.01.20 19:27 Jaroslav Ludvík
5.02.20 21:23 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2020-02-27 15:07:30 Milan Stránský
2020-02-15 18:23:07 Joeyham
2020-02-13 18:17:04 Milan Stránský
2020-02-10 15:19:36 Milan Stránský
2020-02-06 08:31:47 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky