Olympic aneb třikrát a dost v Dobrohostově!

Datum: 15. únor 2019, 12:46
Autor: Petr Kletečka
Rubrika: Co se děje u sousedů
Přírodní areál s letním parketem v Dobrohostově poblíž Havlíčkova Brodu v letošním roce ožije mimořádnou porcí dobré muziky, a to hned třikrát.

Už týden před začátkem astronomického léta, v pátek 14. června si střihnou společný koncert s podtitulem "Tohle nebude žádný odpolední čaj!" dvě rockové kapely - Bass a Ozzy Osbourne Czech Revival. Dominantním článkem repertoáru Bass jsou hard rockové pecky kapel jako AC/DC, Deep Purple, Iron Maiden aj. Bluesovou a jižanskou repertoárovou odnož reprezentují klasické hity Krausberry, Pumpy a Žlutého psa. Jak napovídá název, repertoár kapely Ozzy Osbourne Czech Revival se zaměřuje na skladby svého idolu. "Jeho songy jsou dostatečně tvrdé a přitom melodické, plné fantastických nápadů" (z profilu kapely). Začátek ve 21:00 hodin, vstupné v předprodeji nebo na místě do začátku programu jen 100 Kč, poté 150 Kč. Předprodej již probíhá na www.smsticket.cz.

Oblíbeným místem poutníků ze širokého okolí je každoročně pouť v Dobrohostově, která se koná vždy v neděli před svátkem svaté Anny u kaple v lese poblíž obce. Sestupování poutníků k lesní studánce s údajně kouzelnou mocí a mše svatá pod širým nebem patří k odkazům předků, které uhájily místo na slunci i ve dvacátém prvém století. Letošní pouť připadá na neděli 21. července a lesní promenádu ozvláštní hudební produkcí (9:00 - 13:30) dechová hudba Rebelka z Havlíčkova Brodu. Pro tradiční páteční před pouťovou zábavu pořadatelé zajistili celovečerní vystoupení rockové kapely Vosa.

Velmi nevšední překvapení pro obyvatele obce se 147 stálými obyvateli připravili pořadatelé festivalu STOCK Dobrohostov. Hudební festival s nejdelší nepřerušenou historií na Havlíčkobrodsku se letos uskuteční již po čtyřiadvacáté. Fakt, že první čtyři ročníky festivalu proběhly na jiném místě (Knyk) znamená, že jediná brána Stockfestu se pro davy návštěvníků otevře přesně podvacáté. Festival bude opět třídenní a koná se v obvyklém termínu 16. - 18. srpna. A hned páteční zahajovací večírek přináší programovou senzaci, legendární Olympic.

Je to neuvěřitelné, ale Olympic hraje s krátkými přestávkami od roku 1963 dodnes. Kapela, která v roce 1968 vydává první československé beatové album tuzemské kapely s názvem Želva, symbolicky o padesát let později přichází s novým albem Trilobit. Extrémně pracovitý Petr Janda přiznává v rozhovoru pro DVTV, že cvičí dvě až tři hodiny denně a se svým vlakem oproti všem očekáváním zastaví krátce v Dobrohostově...

Festivalový víkend nabídne celkem šestnáct kapel, v sobotu mj. kapely Abraxas a Morava, tradiční nedělní program velkých dechových hudeb pak nefalšovanou hvězdu žánru, kapelu Mistříňanka ze slováckého Mistřína. Více informací na webu www.stockfest.cz. Předprodej vstupenek v Havlíčkobrodském Tulipánu nebo na portálu www.smsticket.cz. Nejvýhodnější ceny do 30. června 2019. Neváhejte!!
x
Ozzy Osbourne Czech Revival v Dobrohostově
x
Morava na Stockfestu
x x x x x
Bass
x
Zdeněk Koláčný (Jada band) na loňském Stockfestu
x
Stockfest - publikum
x
Žlutý pes na Stockfestu
x
Argema na Stockfestu

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v říjnu
1.10. 08:11 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc říjen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v září
4.09. 15:24 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc září. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v létě
3.07. 10:48 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na letošní léto. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Svátek práce
28.04. 14:29 -

Vzhledem k aktuální situaci nebudeme moci tak jak tomu tradičně od r. 1990 bylo, pořádat oslavy 1. máje. Pevně ale věřím, že příští rok budou oslavy o to příjemnější!!! Všem přeji pevné zdraví. Více informací o aktuálním dění můžete získat sledováním našich www stránek - http://www.cssdchotebor.cz/. Všechny zdraví Milan Žák
Kulturní akce v březnu
1.03. 11:30 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
9.09.20 20:43 Jaroslav Ludvík
21.09.20 10:03 Dobrá společnost
13.09.20 19:31 Jaroslav Ludvík
16.09.20 09:49 Michaela Pavlasová
1.09.20 15:01 Dobrá Společnost
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2020-06-17 12:21:55 will smith
2020-05-31 08:25:04 Petr H.
2020-05-30 08:26:27 Milan Stránský
2020-03-06 14:21:54 Pavel Mandák
2020-03-04 13:51:37 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky