Druhý ročník koncertního seriálu Golden Eye

Datum: 1. září 2019, 13:22
Autor: Petr Kletečka
Rubrika: Co se děje u sousedů
Druhý ročník koncertního seriálu Golden Eye přihraje do brodského klubu Oko Skinny Molly, Trio Ivana Hlase, Vladimíra Mišíka, Praying Mantis, Progres 2 a Energit. S přenosným pasem se dostanete na vše!

Pozvánka na koncertní seriál

Pozoruhodnou novinkou loňské podzimní klubové sezóny na Vysočině byl první ročník seriálu s názvem GOLDEN EYE. Koncertní seriál představil v havlíčkobrodském Oku mj. Supergroup.cz, Michala Prokopa s kapelou Framus 5 či excelentního bubeníka Miloše Meiera. Vysoká návštěvnost všech čtyř koncertů a spokojenost či dokonce nadšení návštěvníků i zúčastněných kapel vyústila v pokračování projektu, který v letošním roce počet koncertů dokonce o polovinu zvýší. Připraven je stejně jako v loňském roce přenosný pas, který je univerzální vstupenkou na všech šest koncertů…

Skinny Molly (USA) si začátkem loňského listopadu podmanili havlíčkobrodský klub! Osmnáct hodin po koncertu v Havlíčkově Brodě vznikl na festivalu Stetson and Bourbon rozhovor s Mike Estesem pro Radio Dixie . Forrest Gump jižanského rocku vypraví mj. o svém působení u Lynyrd Skynyrd… Ohlédnutí za historicky prvním koncertem Skinny Molly na Vysočině zde a také zde. První koncert série se uskuteční v pátek 20. září. Na celém letošním evropské turné Skinny Molly, které bylo zahájeno 16. srpna koncertem v holandském Deestu, s kapelou vystupuje ex-kytarista Pumpy Pavel Marcel, který nahradil zdravotně indisponovaného Jaye Johnsona. Koncert zahájí ve 20:00 hodin legendární Pumpa. After party obstará domácí bluesová kapela Traffic Jam, zrající jako kvalitní whiskey.

Když byl vloni na podzim s manažerkou tria domlouván koncert v Havlíčkově Brodě, ještě platilo osudově ironické, že Ivan Hlas přišel o hlas. Zdravotní riziko bylo velké, jak přiznává Ivan v nedávném rozhovoru. Dopadlo to ale dobře a Ivan Hlas s Olinem Nejezchlebou a Norbi Kovácsem na doprovodném koncertu 29. Podzimního knižního veletrhu vystoupí. Před koncertem, který se uskuteční v pátek 11. října, proběhne v 17:00 hodin v KD Ostrov na stánku Tiskáren Havlíčkův Brod a.s. autogramiáda Ivana Hlase. Koncert zahájí ve 20:00 hodin kapela Jada Band. Noc oddělující první a druhý den knižního veletrhu bude dlouhá, na after party se po dlouhé době v Havlíčkově Brodě představí třebíčsko-jihlavská Morava, která v loňském roce vydala výtečné album Černobílá.

Připravované studiové album Vladimíra Mišíka s názvem „Jednou tě potkám“ podle jedné z básní Václava Hraběte bude nejspíš událostí, o které se bude hodně mluvit. Křest alba je naplánován na 24. listopadu v pražském Divadle Archa. A o měsíc dříve v pátek 25. října proběhne koncert ETC v Havlíčkově Brodě… „Nejraději mám kluby, kontakt s publikem je tam přímý, já vidím na diváky, oni vidí na mě,“ říká Vladimír Mišík v nedávno zveřejněném video rozhovoru . Koncert obohatí svým vystoupením Jamie Marshall & The Amplified Acoustic Band.

Praying Mantis (GB) působí na ostrovní scéně od první poloviny sedmdesátých let a přes spíše rockový sound patří do výčtu kapel označovaných zkratkou NWOBHM (Nová vlna britského heavy metalu). Nejvýznamnějším představitelem dobového stylu jsou Iron Maiden. Právě s „mejdny“ Praying Mantis absolvovali v roce 1980 společné čtyřměsíční turné. Zatímco hudební sláva kolegů dosáhla planetárních výšin, popularita Praying Mantis se omezila na britské ostrovy a Japonsko. Diskografie Praying Mantis zahrnuje deset studiových alb a tři záznamy živých vystoupení (mj. Captured Alive In Tokyo City). Recenze předposledního studiového alba Legacy. Recenze posledního studiového alba Gravity. Oficiální videoklip k úvodní skladbě z tohoto posledního alba Keep it Alive. Koncert Praying Mantis v pátek 1. listopadu byl zařazen dodatečně a je bonusem pro hrdé majitele přenosných pasů na podzimní koncertní seriál. Buďte u všeho! Koncert zahájí ve 20:00 hodin jihlavská glam rocková kapela Hairy Groupies.

V létě 2018 nahrála kapela Progres 2 v mikulovském studiu Davida Kollera nové studiové album Tulák po hvězdách. „Pro mě je to příběh o svobodě a touze,“ říká kytarista Pavel Váně v jednom z rozhovorů po vydání alba. V roce 2016 byl Progres 2 uveden do Beatové síně slávy. A v pátek 8. listopadu vstoupí hlavním vchodem do havlíčkobrodského klubu Oko. Ještě před tím od 20:00 hodin vystoupí Fuga ze Žďáru nad Sázavou.

Závěrečný koncert podzimního seriálu bude patřit excelentním muzikantům, kteří se sešli v obnovené kapele Energit. „A pak přijde třetí období, kdy (muzikant) už vůbec nemusí myslet na ovládání nástroje a kdy už mu tolik nesejde ani na té kráse, ale chce, aby jeho hudba byla pravdivá. Aby jeho duše byla s jeho muzikou v harmonii,“ říká Luboš Andršt v obsáhlém rozhovoru, který nedávno vyšel v Deníku N. Záznam koncertu Luboše Andršta s Energitem. Takhle muzika – to je radost! Koncert bude pokračovat na sále after party s kapelou Bass.

Přenosné pasy na šest koncertů v ceně 1.000 Kč (!) i vstupenky na samostatné koncerty v jednotné ceně 400 Kč jsou v prodeji v brodském Tulipánu, Cafe-art Oko a na portálu www.smsticket.cz.

Kontakt na pořadatele: Petr Kletečka, tel. 602 567 728, e-mail kletecka@thb.cz.
x
Plakát koncertního seriálu
x
Plakát Skinny Molly
x
Plakát Trio Ivana Hlase
x
Plakát Vladimír Mišík & Etc
x
Plakát Praying Mantis
x
Plakát Progres 2
x
Plakát Energit
x
Přenosný pas (náhled)
x x
Mike Estes a Pavel Marcel (Skinny Molly)
x
Kamil Střihavka a Vladimír Guma Kulhánek (Supergroup.cz)
x
Supergroup.cz
x
Miloš Meier

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v létě
3.07. 10:48 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na letošní léto. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Svátek práce
28.04. 14:29 -

Vzhledem k aktuální situaci nebudeme moci tak jak tomu tradičně od r. 1990 bylo, pořádat oslavy 1. máje. Pevně ale věřím, že příští rok budou oslavy o to příjemnější!!! Všem přeji pevné zdraví. Více informací o aktuálním dění můžete získat sledováním našich www stránek - http://www.cssdchotebor.cz/. Všechny zdraví Milan Žák
Kulturní akce v březnu
1.03. 11:30 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v únoru
3.02. 07:27 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Páteční promítání dokumentu zrušeno!
23.01. 19:45 - Zítřejší promítání dokumentu Stát se tím, kým jsem byl v Zastávce194 je zrušeno - o náhradním termínu Vás budeme včas informovat. Dobrá společnost
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
1.07.20 18:14 Milan Knob
2.07.20 21:40 Petr Ďoubal
6.07.20 15:19 Petr Kletečka
12.07.20 17:28 Jaroslav Ludvík
7.07.20 13:19 Blanka Lorencová
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2020-06-17 12:21:55 will smith
2020-05-31 08:25:04 Petr H.
2020-05-30 08:26:27 Milan Stránský
2020-03-06 14:21:54 Pavel Mandák
2020-03-04 13:51:37 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky