Přízemí jednoho z nejstarších domů v Chotěboři opět ožívá!

Datum: 12. květen 2020, 12:57
Autor: Café Kohout
Rubrika: Zajímavosti
Počátkem letošního roku jsme se dozvěděly, že v Zastávce194 (Kohoutově domě) končí po necelém roce svoji činnost kavárna/galerie Zastavkafe. Hned nás napadlo splnit si svůj dlouhodobý sen - provozovat svou vlastní kavárnu spojenou s bistrem. Rozhodování to nebylo lehké (zvlášť s ohledem na současný stav spojený s koronavirem), ale nakonec jsme došly k závěru, že do toho půjdeme. Pro vás tak vznikne místo, kde budete moci vydechnout, setkat se opět se svými přáteli…

V průběhu června se tak můžete těšit na otevření zbrusu nového podniku Café Kohout. Budeme se snažit oslovit vás nejen nabídkou opravdu kvalitní kávy, ale i dortů, sladkých i slaných (popř. veganských) palačinek a zákusků bez chemických přísad (včetně bezlepkových), polévek, zdravých salátů či chlebíčků, vybíraných pečlivým okem výživové poradkyně. Nebude chybět ani točené pivo, domácí limonády či kvalitní víno z rodinného vinařství. Chceme se soustředit na kvalitu surovin a podporu lokálních pěstitelů a farmářů. Některé z produktů místních lidí, které možná znáte z akce Zažít Chotěboř jinak!, budou v naší kavárně přímo k zakoupení. Dbát budeme na ekologický přístup. Při přípravách veškerého občerstvení se budeme snažit minimalizovat odpad, samozřejmostí budou kompostovatelná brčka i biologicky rozložitelné kelímky na kávu s sebou i krabičky na jídlo s sebou. Do budoucna zamýšlíme také vytvoření koutku s bezobalovými potravinami a prodej kváskového i bezlepkového pečiva. Při přípravě prostoru myslíme samozřejmě i na nejmenší hosty.

Budeme se snažit vytvořit pro Vás příjemné prostředí k posezení, v rámci kterého si vychutnáte šálek kávy či zdravý oběd. K tomu by měla přispět i předzahrádka přímo na chotěbořském náměstí, na které budou umístěny čtyři stolky. Po rekonstrukci přilehlé uličky plánujeme venkovní posezení umístit také tam a vytvořit tak klidné stinné zátiší přímo v centru města.

Více informací o otevření, aktuální týdenní nabídce či chystaných akcích se dozvíte ve vývěsce kavárny. Můžete nás sledovat i na Facebooku či Instagramu pod názvem Café Kohout.

Míša a Kristýna
x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v červnu
30.05. 20:54 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Autorské čtení Kamily Hladké DNES!
9.05. 08:11 - Dnes od 16:00 proběhne v chotěbořské knihovně autorské čtení autorky knih rozhovorů Sestry a Hornické vdovy. Kamila Hladká s sebou přiveze i další knihy vydané v jejím vlastním nakladatelství Dcera sestry.
Kulturní akce v květnu
9.05. 07:35 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc květen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v dubnu
1.04. 08:17 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc duben. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Novinář Alexandr Mitrofanov v Chotěboři!
27.03. 21:20 - Ve středu 30. března od 17:00 jste zváni na debatu do podkroví chotěbořské knihovny s novinářem a komentátorem ruského původu A. Mitrofanovem. Výtěžek akce bude věnován na pomoc Ukrajině.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
6.06.22 11:24 Ondřej Pravda
6.05.22 19:03 Jaroslav Ludvík
18.06.22 22:22 Jaroslav Ludvík
17.05.22 18:44 Jaroslav Ludvík
14.06.22 09:28 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2022-06-09 14:13:12 Ondra
2022-01-26 14:19:34 Josef Karlík
2021-10-28 16:46:29 hráč
2021-10-09 20:59:33 Anonymní uživatel
2021-06-21 19:17:58 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky