Přízemí jednoho z nejstarších domů v Chotěboři opět ožívá!

Datum: 12. květen 2020, 12:57
Autor: Café Kohout
Rubrika: Zajímavosti
Počátkem letošního roku jsme se dozvěděly, že v Zastávce194 (Kohoutově domě) končí po necelém roce svoji činnost kavárna/galerie Zastavkafe. Hned nás napadlo splnit si svůj dlouhodobý sen - provozovat svou vlastní kavárnu spojenou s bistrem. Rozhodování to nebylo lehké (zvlášť s ohledem na současný stav spojený s koronavirem), ale nakonec jsme došly k závěru, že do toho půjdeme. Pro vás tak vznikne místo, kde budete moci vydechnout, setkat se opět se svými přáteli…

V průběhu června se tak můžete těšit na otevření zbrusu nového podniku Café Kohout. Budeme se snažit oslovit vás nejen nabídkou opravdu kvalitní kávy, ale i dortů, sladkých i slaných (popř. veganských) palačinek a zákusků bez chemických přísad (včetně bezlepkových), polévek, zdravých salátů či chlebíčků, vybíraných pečlivým okem výživové poradkyně. Nebude chybět ani točené pivo, domácí limonády či kvalitní víno z rodinného vinařství. Chceme se soustředit na kvalitu surovin a podporu lokálních pěstitelů a farmářů. Některé z produktů místních lidí, které možná znáte z akce Zažít Chotěboř jinak!, budou v naší kavárně přímo k zakoupení. Dbát budeme na ekologický přístup. Při přípravách veškerého občerstvení se budeme snažit minimalizovat odpad, samozřejmostí budou kompostovatelná brčka i biologicky rozložitelné kelímky na kávu s sebou i krabičky na jídlo s sebou. Do budoucna zamýšlíme také vytvoření koutku s bezobalovými potravinami a prodej kváskového i bezlepkového pečiva. Při přípravě prostoru myslíme samozřejmě i na nejmenší hosty.

Budeme se snažit vytvořit pro Vás příjemné prostředí k posezení, v rámci kterého si vychutnáte šálek kávy či zdravý oběd. K tomu by měla přispět i předzahrádka přímo na chotěbořském náměstí, na které budou umístěny čtyři stolky. Po rekonstrukci přilehlé uličky plánujeme venkovní posezení umístit také tam a vytvořit tak klidné stinné zátiší přímo v centru města.

Více informací o otevření, aktuální týdenní nabídce či chystaných akcích se dozvíte ve vývěsce kavárny. Můžete nás sledovat i na Facebooku či Instagramu pod názvem Café Kohout.

Míša a Kristýna
x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v říjnu
1.10. 08:11 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc říjen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v září
4.09. 15:24 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc září. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v létě
3.07. 10:48 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na letošní léto. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Svátek práce
28.04. 14:29 -

Vzhledem k aktuální situaci nebudeme moci tak jak tomu tradičně od r. 1990 bylo, pořádat oslavy 1. máje. Pevně ale věřím, že příští rok budou oslavy o to příjemnější!!! Všem přeji pevné zdraví. Více informací o aktuálním dění můžete získat sledováním našich www stránek - http://www.cssdchotebor.cz/. Všechny zdraví Milan Žák
Kulturní akce v březnu
1.03. 11:30 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
1.06.21 21:21 Jaroslav Ludvík
27.05.21 20:01 Jaroslav Ludvík
21.05.21 07:01 Jaroslav Ludvík
30.05.21 08:30 TJ CHs Chotěboř
9.06.21 18:04 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2021-06-05 08:23:20 Milan Stránský
2021-03-08 06:02:34 jyoti kumar
2021-01-26 11:01:05 Jakub Pikla
2020-12-11 07:25:28 Taniya Khan
2020-06-17 12:21:55 will smith
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky