Do komunálních voleb půjdeme v koalici

Datum: 2. květen 2018, 08:00
Autor: Tomáš Dostálek
Rubrika: Komunální politika
Domluveno, podepsáno. Do podzimních komunálních voleb vstoupí chotěbořští Piráti v rámci koalice s názvem Pojďme To Změnit. Jedná se o koalici nezávislých kandidátů, Pirátů, TOP09 a Zelených. Jaké důvody nás k tomu vedly?

Systém komunálních voleb velmi znevýhodňuje strany, které nenaplní celou kandidátku (ta může obsahovat až 21 kandidátů). A tolik aktivních členů či příznivců pirátské strany se nám bohužel v Chotěboři oslovit nepodařilo. Abychom tedy mohli v maximální míře prosadit naše programové priority (zejména zprůhlednění činnosti orgánů města či větší zapojení veřejnosti do rozhodování), rozhodli jsme se jít cestou koalice s jinými stranami či nezávislými kandidáty.

Již od prosince loňského roku jsme se začali pravidelně scházet se zástupci nám (alespoň v komunální politice) názorově blízkých stran – Zelených a TOP09. O všech jednáních jsme - v souladu s naší pirátskou otevřeností a transparentností – informovali v naší evidenci lobbistických kontaktů. Výsledkem našeho společného několikaměsíčního úsilí je vznik výše uvedené koalice Pojďme To Změnit. Věříme, že zatímco Zelení a TOP09 přinesou dostatečné zkušenosti z komunální politiky, my, Piráti, zase přidáme potřebný svěží vítr a novou energii.

V čele kandidátky bude nezávislý kandidát Mgr. Bc. David Šafránek, který je i naším společným kandidátem na starostu. O silné pozici Pirátů v rámci koalice svědčí, že všichni členové místního předsednictva figurují na prvních osmi místech kandidátky – na druhém místě naleznete daňového poradce Ing. Tomáše Dostálka, na pátém místě kandiduje učitel matematiky a informatiky na chotěbořském gymnáziu Mgr. Roman Kubát a konečně na osmém místě je předseda chotěbořských Pirátů Michal Křivohlavý, který pracuje jako programátor a elektro-projektant.

Aktuální informace o koalici naleznete na koaličních webových stránkách a na koaličním Facebooku.

Pokud Vás dění ohledně komunálních voleb zajímá (anebo máte nějaký nápad do našeho programu), jste srdečně zváni na naše veřejné pirátské schůze – ta nejbližší se koná ve čtvrtek 10. května od 19:00 ve Velkých Vočích.

Vaši Piráti

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 3.05.18 07:01
Autor: Dotaz
Titulek:
Dobrý den, jste ochotni po volbách vstoupit do případné koalice s KSČM nebo ne? Doufám tedy že ne.
odpovědět | #2 | 3.05.18 17:05
Autor: Tomáš Dostálek
Titulek: Re:
I když nechceme do komunální politiky míchat tu celostátní a víme, že jde především o lidi, nedokážeme si představit, že by hnutí Pojďme To Změnit vstoupilo do koalice s KSČM. Na druhou stranu, při hledání a prosazování řešení konkrétních problémů města jsme připraveni spolupracovat se všemi zastupiteli, a to bez ohledu na to, za jakou stranu byli zvoleni.
odpovědět | #3 | 3.05.18 19:41
Autor: heh
Titulek: Re:
Je to sice nepříjemné, ale třeba pan Tůma, kterého zběžně znám je normální rozumný chlap. Těžko chápat proč za KSČM, ale pro město si myslím, by se snažil. Komunální politika je prostě spíš jen o prosazení nápadů jednotlivých lidí a ne o straně.
odpovědět | #4 | 5.05.18 08:41
Autor: Tomáš Dostálek
Titulek: Re:Re:
V zásadě s Vámi souhlasíme - a rádi s Vámi (nejen) toto téma osobně prodiskutujeme, stačí přijít na jednu z našich veřejných schůzí (ta nejbližší se koná v neděli 13. května od 19:00 v Hromu do Police).
odpovědět | #5 | 14.06.18 09:02
Autor: Pet
Titulek:
Je to trochu zklamání že si místní piráti nevěří A nejdou do voleb samostatně
odpovědět | #6 | 14.06.18 13:08
Autor: Ced
Titulek:
Nemyslím, že by tohle byla otázka sebedůvěry. Koncept sestavit společnou kandidátku, skládající se ze "silných" jmen od každé strany, se před čtyřmi lety koalici osvědčil.
odpovědět | #7 | 27.09.18 15:52
Autor: Petr Boril
Titulek: Ale....
Ale tenkrát šlo právě o zoufalý pokus stran které by jinak neměly šanci To ale není váš případ alespoň celostátně si piráti věří a myslím že by to tak mělo být i v Chotěboři a proto z této kandidátky mohu dát hlas pouze Pirátům nikoliv zeleným ani Top jejichž příznivec je váš kandidat na starostu
odpovědět | #8 | 1.10.18 09:48
Autor: Petr Boril
Titulek: Re:Re:Re:
Pan Tůma se opravdu navenek jeví jako rozumný chlap ale na druhou stranu svoje firmy má registrované jinde takže z jeho daní nevidí město ani korunu ale o městských penězích by rád rozhodoval To také není úplně férové...


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
6.03.19 13:28 Benediktus, z.s.
1.04.19 22:34 Šachový klub Chotěboř
2.04.19 16:57 Jaroslav Ludvík
6.04.19 09:20 Informační centrum
1.04.19 08:26 Bára Polívková
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POLITICKÉ ODKAZY

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2019-04-06 19:37:24 Jaroslav Konopásek
2019-04-04 15:33:54 Hrouda
2019-04-02 09:32:49 Milan Stránský
2019-02-14 07:40:17 Milan Stránský
2019-02-02 09:04:59 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky