Dechový orchestr mladých je nejlepší v kraji

Datum: 22. březen 2010, 10:56
Autor: Milan Moc
Rubrika: Základní umělecká škola
Ve čtvrtek 18. března 2010 se konalo v příjemném prostředí pelhřimovského divadla krajské kolo celostátní soutěže základních uměleckých škol (ZUŠ), tentokrát ve hře dechových, jazzových a tanečních orchestrů. Tato soutěž je vypisována MŠMT ČR a úspěšná účast v ní znamená pro základní umělecké školy v celé republice velmi prestižní záležitost.

Dechový orchestr mladých (DOM) při ZUŠ Chotěboř se tohoto soutěžního klání pravidelně zúčastňuje. V předchozích ročnících se vždy probojoval do ústředního kola a v ročníku posledním (2007 – soutěž je vypisována 1 x za 3 roky) zde dokonce obsadil výborné 2. místo.

Mladí chotěbořští hudebníci měli jako obvykle připravený repertoár z různých oblastí, takže vedle klasické Vackovy polky zde zazněl i velice efektní Uherský tanec č. 5 Johannesa Brahmse, skladby v rytmu swingu a jako obvykle nechyběla i skladba pro čtyři sólové klarinety (sólisty byli žáci klarinetové třídy p. učitele Václava Tejkala - Martin Melechovský, Lukáš Kopecký, Martin Vágner a Martin Klabeneš). Chotěbořský orchestr se jako obvykle pochlubil hezkým, jemným, barevným zvukem a velmi dobrým muzikantským výrazem. Toto vše ocenila odborná porota udělením prvního místa s postupem do ústředního kola a nejvyšším bodovým ohodnocením ze zúčastněných dechových orchestrů.

Chotěbořští mladí hudebníci se svými dirigenty Aloisem Štěrbou a Milanem Mocem mají tedy velký důvod k radosti. Je to však jen polovina cesty k úspěchu, protože si předsevzali obhájit výborné umístění, kterého v minulém ročníku dosáhli v ústředním kole. Bude to úkol velmi těžký, neboť úroveň celostátního kola je stále vysoká a kromě této soutěžní přípravy čeká DOM ještě paralelní nácvik náročného repertoáru na další prestižní vystoupení – 47. ročník mezinárodního festivalu dechových hudeb Kmochův Kolín a na koncert s mezinárodní účastí v Kalištích u Humpolce u příležitosti oslav výročí hudebního skladatele Gustava Mahlera a na řadu vystoupení v našem regionu.

Práce je tedy víc než dost a nezbývá než poděkovat Dechovému orchestru mladých za vzornou reprezentaci školy a města a popřát tomuto sympatickému souboru chotěbořské základní umělecké školy, hodně sil, trpělivosti a další radosti z dobře vykonané práce.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 22.03.10 14:03
Autor: Milan Stránský
Titulek:
Protože úspěchy DOM jsou neustálé a dá se očekávat, že budou pokračovat, gratuluji nejen k současnému úspěchu, ale s předstihem i k budoucím...!!
odpovědět | #2 | 22.03.10 18:36
Autor: Milan Moc
Titulek:
..."Dechový orchestr mladých se zúčastnil krajského kola celostátní soutěže uměleckých škol. Letos obhajoval druhé místo z minulého roku, nakonec však dopadl ještě lépe a z prvního místa postupuje do republikového kola..." PARDON, V TOMTO RESUMÉ SE JEDNÁ O OMYL REDAKCE. DRUHÉ MÍSTO BUDE ORCHESTR OBHAJOVAT V ÚSTŘEDNÍM KOLE, KAM MINULE POSTOUPIL TAKÉ. V KRAJSKÉM KOLE JSME TEDY BYLI PRVNÍ I V MINULÉM ROČNÍKU, JINAK BYCHOM DO ÚSTŘEDNÍHO KOLA NEMOHLI POSTOUPIT :=)
odpovědět | #3 | 22.03.10 18:38
Autor: Vedení orchestru
Titulek: Re:
Děkujeme, pane řediteli, ale jen to nezakřiknout ...!


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v létě
3.07. 10:48 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na letošní léto. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Svátek práce
28.04. 14:29 -

Vzhledem k aktuální situaci nebudeme moci tak jak tomu tradičně od r. 1990 bylo, pořádat oslavy 1. máje. Pevně ale věřím, že příští rok budou oslavy o to příjemnější!!! Všem přeji pevné zdraví. Více informací o aktuálním dění můžete získat sledováním našich www stránek - http://www.cssdchotebor.cz/. Všechny zdraví Milan Žák
Kulturní akce v březnu
1.03. 11:30 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v únoru
3.02. 07:27 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Páteční promítání dokumentu zrušeno!
23.01. 19:45 - Zítřejší promítání dokumentu Stát se tím, kým jsem byl v Zastávce194 je zrušeno - o náhradním termínu Vás budeme včas informovat. Dobrá společnost
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
26.05.20 08:27 Jana Barčáková
27.05.20 21:03 Café Kohout
12.05.20 12:57 Café Kohout
30.05.20 20:53 Ekoklub Gymnázia Chotěboř
12.05.20 22:19 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2020-06-17 12:21:55 will smith
2020-05-31 08:25:04 Petr H.
2020-05-30 08:26:27 Milan Stránský
2020-03-06 14:21:54 Pavel Mandák
2020-03-04 13:51:37 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky