Boca poprvé padla

Datum: 6. prosinec 2007, 20:41
Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal
V prvním utkání nastoupila Boca proti FC Butterfly Litomyšl. Začátek zápasu Boce vůbec nevyšel. Po hrubých chybách v obraně prohrávala Boca již ve 3. minutě zápasu 2:0. Poté se Boca začala tlačit před branku soupeře a vedlo to k dvěma velkým šancím a jedna z nich skončila dokonce na tyči. Domácí v 10. minutě mohli zvýšit po brejku, ale také trefili jenom brankovou konstrukci. Boca se ještě více zakousla do svého soupeře a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 13. minutě tři hráči Bocy postupovali proti jednomu z domácích, ale Veselý vyhodnotil situaci špatně a jeho střela mířila vysoko nad branku. Boca se přeci jenom dočkala snížení Doležalem, který zužitkoval pěknou přihrávku od Čapka M. Poločas 2:1. Do druhé půle vstoupila Boca s cílem otočit zápas ve svůj prospěch, ale srazila je v 6 minutě velká chyba Šrámka a hráči FC nekompromisně trestali 3:1. Následně v 8. minutě přišla další velká chyba a to v podání Veselého. Ten nastřelil uprostřed hřiště stojícího hráče a balón se mu odrazil přímo do běhu a chladnokrevně svoji šanci proměnil 4:1. To hráče z Vysočiny evidentně rozhodilo a vůbec se nedařil přechod do útočného pásma. Ve 13. minutě přeci jenom přišlo snížení v podání Provazníka 4:2. Boca si vzala v 15. minutě oddechový čas a poté zkusila hru bez brankáře. Hra na risk nevyšla tak, jak si všichni přáli, v 17. minutě domácí zastavili nepřesnou přihrávku Provazníka a jejich hráč se do prázdné branky nemýlil. 5:2. Boca stále pokračovala ve hře bez brankáře, ale to vedlo jenom ke snížení skóre Kafkou na konečných 5:3. Boca si tak připsala první porážku v divizi a nutno dodat, že to svému soupeři velmi usnadnila svými chybami.

Do druhého zápasu nastoupila Boca proti AC SMRŠŤ Česká Třebová. Na hráčích Bocy byla znát velká nervozita pramenící z prvního utkání a to se projevilo hned ve 2. minutě zápasu, když domácí hráč AC zůstal sám před gólmanem Veselým. Ten jeho pokus zneškodnil. Po úvodní nervozitě přišel v 10. minutě šťastný gól, který propasíroval mezi nohama gólmana AC do sítě soupeře Doležal 1:0. Boca se přeci jenom trochu uklidnila a dokonce poločasu navýšila skóre dvěma hezkými trefami Provazníka na 3:0. Druhý poločas začal pěknou akcí Bocy, ale stav se nezměnil. V 7. minutě přišla špatná rozehrávka Bocy a hráč AC snížil. 3:1. Boca se opět dostala do starých kolejí a v 9. minutě přišla další chyba v rozehrávce a bylo to 3:2. Nervózně hrající hosté tak dostali AC do laufu a bránili hubený náskok.To nevydržel trenér Bocy a vzal si ve 13. minutě oddechový čas. Ten evidentně hráčům Bocy prospěl a navíc hráči AC se již nedokázali dostat do takového tempa jako v předešlých minutách. V 16. minutě přišla uklidňující branka Doležala po pěkné kombinaci s Čapkem D. 4:2. Domácí od 17. minuty začali hrát bez brankáře. Poslední naději na zvrat jim, ale vzápětí vzal Provazník a zvýšil na konečných 5:2..

Celkově vzato Boca tentokrát v Chocni svým výkonem vůbec nepřesvědčila. Jen díky své bojovnosti si veze domů 3 bodíky. Na další turnaj se tak musí dobře připravit, protože proti nim nastoupí dva velmi silní soupeři a to FC Gillotina a FK Peliny Choceň.

FC Butterfly Litomyšl : FK BOCA Chotěboř 5:3 (2:1)
AC Smršť Česká Třebová : FK BOCA Chotěboř 2:5 (0:3)

Sestava: Veselý P. - Čapek M., Kafka P., Doležal M., Čapek D., Blažek M., - Šrámek R., Veselý P., Blažek T., Provazník R. - Trenér: Martin Jakeš