Chotěbořské pivo zvítězilo v prestižní soutěži

Datum: 13. červen 2010, 08:57
Autor: Pivovar Chotěboř
Rubrika: Náš region
Letos se již počtrnácté udělovaly ceny v prestižní odborné degustační soutěži "Pivo České republiky 2010", ve které se v několika kategoriích utkávají stovky piv z celé republiky. Pivovar Chotěboř získal zlato v kategorii Novinářské pivo za světlou dvanáctku Prémium a stříbro za nefiltrovanou dvanáctku v kategorii „kvasnicových piv“.

„Prosadit se po necelém roce fungování v tak prestižní soutěži je vynikající,“ podotkl spokojený sládek chotěbořského pivovaru Oldřich Záruba, který si obou ocenění velmi váží. „Zúčastnili jsme se v pěti kategoriích, ve dvou jsme se umístili. Zlato v kategorii Novinářské pivo 2010 je skvělým oceněním, stejně jako stříbro v kategorii Kvasnicové pivo,“ usmíval se.

Pivo z Chotěboře ocenili i sládci
Na prestižní degustační soutěž přivezli svá piva sládci z celkem 51 pivovarů, degustovalo se 255 vzorků. „Užívám si zejména faktu, že jsem dostal ocenění od novinářů, protože to jsou nezávislí degustátoři,“ uvedl Záruba.

Soutěž se odehrávala na počátku června v Českých Budějovicích v rámci tamních Slavností piva. Pivo z Chotěboře sládci moc neznali. „Není divu, vždyť naše pivo vaříme poměrně krátce. Teď je musíme nechat, aby naši klasickou českou chuť dostali pod jazyk, pak už Chotěboř budou vnímat. Každopádně naši nefiltrovanou světlou dvanáctku chválili,“ dodal Záruba.

Pečeť kvality pro Chotěboř
O kvalitě chotěbořských piv svědčí také nejnovější udělení certifikátu „VYSOČINA-regionální produkt“, který zaručuje výjimečně vysokou kvalitu takto označeného výrobku, jeho jedinečnost ve vztahu k regionu Vysočina, výrobu tradiční technologií, z tuzemských surovin a šetrně k přírodě.
x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 13.06.10 17:08
Autor: Jan
Titulek: skvěle
Není se co divit, je to jednoduše kvalitní pejvo!! Vždycky se směju lidem, kteří si dávají plzeňskou slejvku jménem Gambrinus a přitom mají možnost si ve stejné hospodě dát Chotěboř.
odpovědět | #2 | 14.06.10 22:39
Autor: won
Titulek: Re:skvěle
Honzo, takovejch uz v Chotěboři moc není. Běda hospodám a bufetům v Chotěboři, kteři mají uzavřeny smlouvy s cizími pivovary a netočí Chotebor, možná je čekají hubenější léta!
odpovědět | #3 | 17.06.10 14:04
Autor: rejpal
Titulek: Re:Re:skvěle
Honzo, Gambrinus je jak rikas slejvka uz delsi dobou, to s tebou musim souhlasit. Na druhou stranu 85% lidi jsou schopni vypit cokoliv, takze to ze piji Gambrinus a jeste rikaji, ze jim chutna me vubec neprekvapuje. Ovsem, ze by se dalo hovorit o Chotebori jako o kvalitnim pivu, tak to pardon. Tvrdit neco takoveho po necelem roce existence je i navzdory mire konzumace odvazne a nesmyslne. Vzdyt kazda varka Chotebore chutna jinak (zatim tak dostali sloganu "Chut, ktera nezevsedni"), panove a jestli to v tom pivku necitite, ze ma pokazde ve sve chuti neco jineho, tak jste u me jen sprosti konzumenti bez chute, kteri vypiji cokoliv. Co se tyce ziskanych oceneni, bych zatim moc nejasal. V kategorii novinarske pivo se vysledku prilis nedivim, sladek rika, ze jsou novari nezavislimy degustatory, ale prave proto Chotebor mohla ziskat oceneni. ("Ukaz, novy pivko v republice" "Nejhorsi to neni" "Tak tomu dame hlas, na prvni rok se jim to celkem povedlo") A co se tyce kvasnicoveho, otazkou je, kolik piv bylo v kategorii prihlaseno a treba se opravdu varka povedla. Ale uvidime pristi rok, jestli nejaky produkt ziska oceneni v hlavni soutezi. Nicmene duvody pro ktere se Chotebor pije: zejmena patriotismus, nizka cena, silne pivo, nic vic. A ze se nektere hospody v lete vyprazdni?? Neverte tomu. A pak, v Jaru meli vzdy vynikajiciho Rebela, protoze tamni vrchni a tusim, ze i majitel si s pivkem umi vyhrat. Pozdeji lide chodili do Jara a tvrdili, ze je tam vyborna Chotebor, dnes je tam po vecerech prazdno, protoze v pivnici maji pry Rebela za 17,- udelejte si obrazek sami.
odpovědět | #4 | 17.06.10 21:40
Autor: Václav Pravda
Titulek: Re:Re:Re:skvěle
A proč se tedy pivo Chotěboř pije ve více a více hospodách, které nemají s Chotěboří nic společného? Chotěbořský pivovar si je jistě nekupuje marketingovými a jinými výhodami. A tím, že to je nové pivo, se to také nedá vysvětlit, jistě to není jediné nové či "nové" pivo a zavádět novinku je vždy riziko. Pivo Chotěboř přitom nemá podporu celostátní reklamní kampaně.
odpovědět | #5 | 18.06.10 00:20
Autor: rejpal
Titulek: Re:Re:Re:Re:skvěle
v dobrych 70% dalsich hospod,co se tyce okoli, se v obdobi otevreni pivovaru uvazovalo o zmene piva diky nespokojenosti stamgastu se stavajici znackou,takze novy pivovar prisel celkem vhod a lide jako prosti konzumenti se pri zmene piva projevi zpravidla kladne...a co se tyka vzdalenejsich mest, rekneme si,jaka je zde vytoc a v kolika hospodach(vzdy se nekde nekdo najde)...


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v září
29.08. 07:51 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc září. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červenci a srpnu
1.07. 07:25 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíce červenec a srpen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
DNES! - Vernisáž jednodenní výstavy!
13.06. 13:51 - Ve čtvrtek 13. června v 17:00 proběhne v prostoru Zastavkafe vernisáž jednodenní výstavy s názvem DOUBRAVKA. Jedná se práce studentů SUPŠ Jihlava - Helenín z prostředí údolí Doubravky a Chotěboře.
ČTENÁŘSKÁ DÍLNA - Nabarvené ptáče
7.06. 11:29 - V pondělí 17.6. proběhne v prostorách Zastavkafe další Čtenářská dílna, tentokrát budeme diskutovat nad knihou J. Kosinského Nabarvené ptáče.
Kulturní akce v červnu
27.05. 21:49 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
9.08.19 21:40 Dobrá Společnost
1.09.19 13:22 Petr Kletečka
7.09.19 15:22 Dobrá Společnost a Zastavkafe
28.07.19 23:37 Dobrá Společnost
28.08.19 10:28 TK Ella Chotěboř
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2019-08-03 11:58:21 Josef Vogel
2019-06-25 08:13:42 Milan Stránský
2019-06-13 23:14:25 Ondra
2019-06-12 12:43:57 Pepan
2019-05-12 19:20:10 Petr
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky