Pivovar Chotěboř slaví první narozeniny

Datum: 6. červenec 2010, 06:00
Autor: Pivovar Chotěboř
Rubrika: Náš region
Od startu průmyslového Pivovaru Chotěboř postaveného na zelené louce uplynul 1. července rok. „Dlouhých 33 let v naší zemi nikdo průmyslový pivovar nepostavil, ale ukázalo se, že pivo vařené tradiční českou technologií si najde své konzumenty, o poctivý ležák je prostě zájem,“ uvedl ředitel pivovaru Richard Moravec s tím, že letos chce pivovar rozšířit oblast svého působení, ale zároveň dbát na upevnění pozice v regionu.

Pivovar Chotěboř splnil v průběhu prvního roku svého působení slib a dodává na trh všech pět druhů piv. Ke světlé desítce Originál a tmavé a světlé dvanáctce Prémium, které nabízel od samotného počátku, přidal i 13,5procentní karamelový Speciál a nealkoholický Patron.

Letos prodají 2 milióny piv
„Nealko prodáváme první měsíc, ohlasy na něj jsou velmi pozitivní. Zatím jej dodáváme pouze v lahvích na čerpací stanice a do hospod,“ podotkl Moravec a připojil obchodní výsledky Pivovaru Chotěboř. „Zatímco loni jsme prodali 650 tisíc piv, za první čtyři měsíce letošního roku už je to téměř 441 tisíc piv. Letošní prodeje odhaduji na 2 milióny piv.“

Spokojený je Moravec s faktem, že pivovar se trefil do vkusu místních a ti jsou hrdí na „svoje“ pivo, což kromě dobrých prodejů dokazuje i vysoká návštěvnost loňského i letošního dne otevřených dveří.

Pivovar už má stovku odběratelů
„V prvním roce fungování našeho pivovaru si v přepočtu dalo denně Chotěboř 3673 obyvatel města, letos to bude již 4658,“ usmál se sládek Pivovaru Oldřich Záruba s tím, že cílem je samozřejmě stoprocentní zásah. „Vedle toho chceme také letos prodávat dál od pivovaru,“ konstatoval sládek. Aktuálně má pivovar kolem sta odběratelů v podobě hospod, barů či pořadatelů festivalových a dalších akcí.

Export je zatím na začátku, vyváží se zhruba 7 procent výstavu. „Pivo exportujeme hlavně na Slovensko, ale také do Irska a jednáme i s dalšími zeměmi,“ podotkl ředitel.

Ocenění od pivařů i odborníků
Pivo oceňují nejen pivaři, ale i odborníci. V prestižní degustační soutěži Pivo České republiky 2010, v níž se utkaly stovky piv z celé republiky v několika kategoriích, získal Pivovar Chotěboř zlato za světlou dvanáctku Prémium v hodnocení novinářů, stříbro za nefiltrovanou dvanáctku v kategorii „kvasnicových piv“ a se svým černým Prémiem skončili v šestičlenném finále.

Na konci loňského roku ocenilo Sdružení přátel piva chotěbořský pivovar cenou Pivní počin roku za výstavbu a zprovoznění průmyslového pivovaru po tolika letech.

Piva z Chotěboře získala také certifikát VYSOČINA-regionální produkt, který zaručuje vysokou kvalitu takto označených výrobků, jejich jedinečnost ve vztahu k regionu Vysočina, výrobu tradiční technologií, z tuzemských surovin a šetrnou k přírodě.

Srpnová oslava
První narozeniny oslaví pivovar 14. srpna. „Bude to v rámci druhého Pivovarského odpoledne. Na to první dorazilo loni v srpnu přes 2 tisíce návštěvníků, a tak podobně velkou účast očekáváme i letos,“ řekl sládek Záruba.

„Chtěli jsme udělat jednu akci v létě, jednu v zimě, abychom byli s lidmi v kontaktu. V zimě jsme uspořádali ples, v létě budou už podruhé Pivovarské slavnosti. Pivo a zábava k sobě patří, naše letní pivovarské slavnosti a zimní ples jsou novou a hezkou tradicí,“ zakončil ředitel Moravec.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 9.07.10 16:00
Autor: RejPal
Titulek: ...
"poctivý ležák" "trefil do vkusu"... mno at by pivovar stal kdekoliv, trefil by se do vkusu mistnich, protoze cechackovsky patriotismus by se projevil v jakemkoliv meste... poctivy lezak mozna, nicmene je kazda varka trochu jina, to musi prumerny konzument piva preci citit, pokud to bezhlave neleje do krku... chut tedy opravdu nezevsedni,pokud to neni zamerem... nejsme narodem pivaru, ale pivnich konzumentu, proto zajem o pivo, ktere se vari ve meste ve kterem bydlime je celkem logicky a do 85% se neda vykladat jinak nez patriotismem...
"trinactiprocentni Special" ten clanek take nejspis psal clovek, ktery tomu zrejme rozumi... jeden z tech, ktery nerozezna desitku od dvanactky a tvrdi ze mu chutna horke pivo a mezitim pije pivo nasladle... jeden z tech, kteremu nase pivo chutna jen proto,ze se vari u nas,ackoliv predtim vynachvalil jinou znacku a nedal na ni dopustit, kdyby se pivovar postavil v Zabrehu,urcite by jeho postoj byl jiny...
odpovědět | #2 | 9.07.10 17:36
Autor: won
Titulek: Re:...
Vůbec nechápu smysl tvého příspěvku. Proč to píšeš? Jako bys byl dealer sousedního pivovaru, který v Chotěboři ztratil kšefty a prožíval jakousi frustraci. Samozřejmě, že u malého pivovaru se s patriotismem počítá, to by ani neměla smysl jeho existence. Pokud se liší jednotlivé várky, to je též v pořádku. Má to však jednu nevýhodu z obchodního hlediska, kterou ve velkých pivovarech neznají, nedá se vařit jinde pod téže značkou. A říkat o konzumentech Chotěboře, že neznají pivo? To jsi ale opravdu přepísk. Zkus se opravit.
odpovědět | #3 | 12.07.10 01:33
Autor: RejPal
Titulek: Re:Re:...
samozrejme, ze se s patriotismem musi u malych pivovaru pocitat,o tom neni sporu... to ovsem nesouvisi s kvalitou... (necitite tu nalihovatelost???),zasveceni vedi... pokud se lisi jednotlive varky,tak to rozhodne neni v poradku,preci chodim na pivo kvuli specificke chuti a ne proto,abych kazdy patek pil pivo stejne znacky a pokazde jine... ano zkusim se opravit... nepovazuji se za pivare... a 80% lidi v CR jsou pouhymi konzumenty... z vlastnich zkusenosti nemohu tvrdit nic jineho... a pokud si myslis,ze choteboraci rozumeji pivu, jsi sakra na velkem omylu...
odpovědět | #4 | 12.07.10 14:13
Autor: Patriot
Titulek:
Příspěvek pane Rejpala je směs nesmyslů a hloupostí, se kterými nemá smysl si lámat hlavu.
odpovědět | #5 | 12.07.10 14:59
Autor: Anonymus Anonymovič
Titulek: Chotěboř 12ka
Chotěboř 12ka je dobrý pivko, s jednou jedinou chybkou- dost nakládá a nedá se jí rozhodně vypít tolik... Což je ale dobře, dle mého je to právě ten rozdíl mezi dobrým klasickým pivem a konzumním pivem (tradiční zástupce třebas Gambr., Kozel, Staropramen, poslední dobou bohužel i Plzeň apod.)... Dobré pivo se pije na chuť, konzumní pivo se pije na množství. Většina lidí v republice ho ovšem pije právě na to množství, v tom souhlas s RejPalem...


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v únoru
3.02. 07:27 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Páteční promítání dokumentu zrušeno!
23.01. 19:45 - Zítřejší promítání dokumentu Stát se tím, kým jsem byl v Zastávce194 je zrušeno - o náhradním termínu Vás budeme včas informovat. Dobrá společnost
Divadelní ples
12.01. 17:55 - Jako každý rok, tak i letos pro vás připravují členové Divadelního spolku SCHOD již tradiční Divadelní ples, v pořadí již 16. Tentokrát je naplánován na sobotu 29. února od 20 hodin v chotěbořské sokolovně. Součástí budou opět dvě vystoupení členů spolku, zajímavé soutěže a tombola. Těšíme se na vaší hojnou účast a můžete si vzít na sebe i jakékoliv kostýmy.
Divadelní spolek SCHOD Chotěboř
Kulturní akce v lednu
31.12. 11:04 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc leden. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v prosinci
30.11. 10:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc prosinec. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
24.12.19 10:08 Jaroslav Ludvík
18.12.19 11:29 Jaroslav Ludvík
13.01.20 12:39 Informační centrum
3.01.20 15:33 Jaroslav Ludvík
6.01.20 19:27 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2020-02-15 18:23:07 Joeyham
2020-02-13 18:17:04 Milan Stránský
2020-02-10 15:19:36 Milan Stránský
2020-02-06 08:31:47 Milan Stránský
2020-02-01 10:06:10 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo: levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky