Výstavní sezóna v muzeu pokračuje

Datum: 2. září 2010, 08:45
Autor: Milan Stránský
Rubrika: Výstavy
Alena Dvořáková

POCTA JANU ZRZAVÉMU

Sochařka a keramička Alena Dvořáková, autorka rozměrných monochromních šamotových a kameninových plastik pro venkovní prostory a interiéry ( „Stromy“ , „Balvany“ ), tvůrkyně glazovaných kachlů, ale také nefigurativních kompozic ( „Stvoření vody“ , „Stvoření ohně“ ), představuje ve výstavních prostorech chotěbořského muzea soubor plastik inspirovaných obrazy Jana Zrzavého

Výchozí inspirace, třebaže se někomu může zdát překvapivá, není ve výtvarném umění ojedinělá. Sochařku ovšem neoslovují Zrzavého obrazy jako celek, její pozornost přitahují především jeho osamocené, zamyšlené a tiše spočívající figury ( „Dáma s kožešinou“ , „Žena v opeře“ ).

Výtvarná promluva, kterou umělkyně s odkazem Jana Zrzavého vede, je odrazem nelíčeného obdivu k dílu tohoto protagonisty moderního českého umění.

Pro doplnění výstavy si Alena Dvořáková vybrala obrazy chotěbořského rodáka Zdenka Rykra, dalšího významného představitele klasické české moderny.

Výstava potrvá od pátku 10. září do neděle 24 .října

Bližší informace naleznete zde.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky