Keltský večer se skupinou GWALARN

Datum: 25. březen 2011, 13:32
Autor: Milan Stránský
Rubrika: Hudba
Keltský večer se skupinou GWALARN.

Po beznadějně vyprodaném koncertu Jiřího Zmožka bude dalším pořadem letošního Chotěbořského jara vyjímečné představení skupiny Gwalarn, která již třináctým rokem působí na naší hudební scéně . Repertoár Gwalarnu, což v bretonštině znamená severozápadní vítr, se skládá z bretonských písní, zpívaných jak v bretonštině, tak ve francouzštině. Většina z nich jsou bretonské tradicionály, některé jsou i nově zkomponované, z tvorby Yvese Guélou. Dále uslyšíte písně irské i moravské.

„Keltskou skupinu Gwalarn založil v roce 1998 bretonský hudebník Yves Guélou po svém příjezdu do České republiky. Yves Guélou v minulosti hrál mimo jiné s průkopníkem bretonské world music Alanem Stivelem, anebo se slavným řeckým muzikantem Mikisem Theodorakisem. Spoluzakládajícím členem Gwalarn v České republice byl a stále je houslista Antonín Bukovský, primáš cimbálové muziky Prespol´an," .

Yves Guélou je rodák z bretaňského města St. Nazaire. Studoval hru na klavír v Bostonu, žil ve Spojených státech amerických, v Řecku a nyní v Uherském Hradišti.
Přestože Yves Guélou již ve skupině ze zdravotních důvodů nehraje, původní repertoár kapely zůstává zachován.
„Jedná se o bretonské a irské písně, doplněné moravskými. Skupina zkrátka nezapře svůj jihomoravský původ," O tom, jak se skloubí jihomoravský folklor s irskou či bretaňskou muzikou, se budete moci přesvědčit v pondělí 4. dubna 2011, a to v chotěbořském kinosále od 18.30 hodin.

Aktuální složení GWALARN:

Antonín Bukovský – housle / prim
Libor Mikoška – kytara
Milan „Maxla“ Trnka – kontrabas

Bližší informace naleznete
zde
Komentáře k tomuto článku nebyly povoleny autorem.

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky