Pořad pro seniory

Datum: 2. listopad 2011, 13:38
Autor: Milan Stránský
Rubrika: Hudba
Ve středu 16. listopadu 2011 se v chotěbořském kinosále uskuteční pořad pro seniory
Ta naše písnička česká o životě a díle Karla Hašlerka a Rudolfa Frimla.

Melodie slavného skladatele Karla Hašlera a amerického klavíristy českého původu Rudolfa Frimla ztvární trio umělců: Lubomír Havlák (tenor), Zora Jehličková (soprán) a Irena Havláková (klavír).
Začátek v 16.00.

PROGRAM :
Seznámení se zajímavými fakty ze života Karla Hašlerka a Rudolfa Frimla a jejich slavné melodie.

Po starých zámeckých schodech, Nad Prahou tančily hvězdičky, Muziky, muziky, Podskalák, Copak je to za vojáka, A já sám…, Česká písnička, Tulák, Panenka pro štěstí, Hezká vzpomínka, Miluji Vás, Ruth a další

Král tuláků, Španělská vyzvědačka, Rosemarie.

Zora Jehličková
(10.4.1950 Brno)
Sopranistka. Studovala na pražské konzervatoři u J. Rohana, dále studovala u Z. Zikové. Účinkovala v ND (1974 - 92) a v SOP (od 1992). Má pěkný barevný hlas s výbornými výškami a dobrou technikou a herecké nadání. Hlavní role: Mařenka (Prodaná nevěsta), Blaženka (Tajemství), Armida, Beatrice (Nevěsta messinská), Amelie (Maškarní ples), Leonora (Trubadúr), Mimi (Bohéma), Asteria (Nerone), Micaela (Carmen), Pamina (Kouzelná flétna), Irena (Rienzi), Alžběta (Tannhäuser), Elsa (Lohengrin), Donna Clara (Zemlinského Infantčiny narozeniny), Nataša (Vojna a mír).
Lubomír Havlák
(27.2.1953 Frýdek - Místek)

Tenorista. Syn Lubomíra Havláka. Vystudoval AMU. Účinkoval v karlínské operetě, v Ústí n. L. a v SOP. Působí i jako pedagog. Hlavní role: Laca (Její pastorkyňa), Tichon (Káťa Kabanová), Janakos (Řecké pašije), Velký Julek (Burianovo Bubu z Montparnassu), Pong (Madama Butterfly), Gobrias (Nerone), Vilém Meister (Mignon), Jacquino (Fidelio), Šujskij (Boris Godunov).


Bližší informace naleznete
zde

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky