Česká opera přímo

Datum: 28. květen 2012, 15:19
Autor: Milan Stránský
Rubrika: Hudba
Přímý satelitní přenos z prestižního britského operního festivalu Glyndebourne, který připravil na rok 2012 novou inscenaci Příhod lišky Bystroušky od Leoše Janáčka.
Česky a bez titulků
Kinosál Chotěboř – neděle 10. červen 2012 – 19.15 hod.

Sice na poslední chvíli, ale i přesto se nám podařilo získat povolení k živému odvysílání české opery od Leoše Janáčka PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY z Glyndebournského operního festivalu (Anglie). Poprvé se nám tak naskýtá možnost vidět a poslouchat živě českou operu v našem kině !

Příhody lišky Bystroušky patří bezesporu mezi nejlyričtější opery Leoše Janáčka. Nádherná melodičnost se prolíná s jiskřivým humorem, který je laskavý i pichlavý zároveň. Svět zvířat se prolíná se světem lidí a stejně tak zemitost s mystičností. Jeden z nejprestižnějších operních festivalů světa britský Glyndebourne připravil na rok 2012 novou inscenaci Příhod lišky Bystroušky, kterou budou moci prostřednictvím satelitního HD přenosu sledovat i diváci v chotěbořském digitálním kině. Je to vůbec poprvé v historii, kdy se bude do kina přenášet dílo českého operního skladatele. Lodon Philharmonic Orchestra řídí hvězdný maestro Vladimir Jurowski, v titulní roli debutuje úspěšná britská sopranistka Lucy Crowe, v roli Revírníka uvidíme populárního ruského barytonistu Sergeje Leiferkuse.
Bližší informace naleznete
zde http://www.aerofilms.cz/filmy/uvod/?id=199

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky