Promítání dokumentu o Srí Lance

Datum: 17. listopad 2014, 20:47
Autor: Dobrá Společnost
Rubrika: Kulturní akce
V pondělí 1. prosince od 20:00 budeme v podkroví chotěbořské knihovny promítat další dokumentární film z cyklu Promítej i ty! – tentokráte se bude jednat o snímek Vražedná pole na Srí Lance. Jak už samotný název napovídá, tento vysoce hodnocený dokument se zabývá situací na Srí Lance, kde po tři desetiletí zuřila občanská válka mezi většinovými Sinhálci a menšinovými Tamily, která si vyžádala téměř 100 000 obětí. Film se zaměřuje na události, které se odehrály v roce 2009, kdy byla tato válka de facto ukončena ofenzívou srílanské armády, při níž docházelo k velkým masakrům civilního obyvatelstva, které se srílanská vláda snaží popřít.

Po skončení filmu bude následovat již tradiční diskuse, na kterou se nám podařilo získat opravdu výjimečného hosta – Petra Drbohlava, jenž v letech 2009 - 2011 působil jako vedoucí mise Člověka v tísni právě na Srí Lance, kde osobně strávil téměř dva roky. Cílem této mise je zejména umožnění návratu obyvatel Srí Lanky do jejich domovů, a to vytvářením nových pracovních příležitostí či opravou veřejné infrastruktury, a dále také rozvoj domácích bioplynáren. V současnosti Petr působí jako regionální koordinátor pro jižní a jihovýchodní Asii, takže má stále se Srí Lankou co do činění a pravidelně tam jezdí. Za svou činnost na Srí Lance byl společně se svým týmem v roce 2012 oceněn první cenou v soutěži Best Project Management, který oceňuje nejlepší realizované projekty a projektové manažery v České i Slovenské republice. Navíc je to velký sympaťák…

Doufáme, že si tuto jedinečnou příležitost zeptat se na vše, co vás ohledně filmu a ohledně činnosti Člověka v tísni obecně zajímá, nenecháte ujít a dorazíte ve velkém počtu. Vstupné je jako vždy dobrovolné.

Tomáš Dostálek
Dobrá společnost
x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky