Nové CD zpěvačky Ivy Kletečkové

Datum: 11. červen 2017, 19:46
Autor: Petr Kletečka
Rubrika: Kultura
Zpěvačka z Havlíčkova Brodu vydává ve vlastní produkci druhé album! Nové CD nese název Hlavou mi zníš. Iva Kletečková zpívá od útlého dětství a prošla kapelami odlišných žánrů. Z pódií svým zpěvem rozdává radost už dlouhou řadu let, ale dávnou touhu vydat své vlastní album si splnila teprve před třemi lety vydáním CD Nepopírám!

Nové CD obsahuje dvanáct skladeb s původními českými texty. Nahrávání ve studiu AB RECORDS bylo dokončeno letos na jaře a právě v těchto dnech se nové album dostává k posluchačům.

CD Hlavou mi zníš je zajímavé žánrovou pestrostí. Skladby přirozeně přechází od rocku, přes blues, pop až ke country. Vedle tří původních skladeb psaných pro Ivu ve výběru nejdeme covery uznávaných světových zpěvaček (Beth Hart, Dolly Parton, Shania Twain či Joan Osborne).

Zvláštností kompilačního CD jsou hned čtyři duety. Titulní skladba Hlavou mi zníš je předělávkou známého duetu Something You Got, který proslavili B.B.King s Koko Taylor. Společně s Ivou ji na albu zpívá Zdeněk Koláčný (Fuga, Jada Band). Duet Na tvé straně nazpívaný s kytaristou Markem Vaňkátem je coverem skladby Always On Your Side (Sheryl Crow & Sting). A konečně působivá rocková balada Orlí hnízda vychází z písně Up Where We Belong spojené se jmény Joe Cocker a Jennifer Warnes. Čtvrtým duetem je původní song Volný pád. Ve dvou naposledy zmíněných skladbách na albu hostuje chotěbořský rodák Lukáš Mrkvička (Liquid Face, Mrkev Band).

„Chtěla bych i touto cestou poděkovat všem muzikantům, kteří se na albu podíleli. Už při práci na prvním albu jsem měla šťastnou ruku a původní parta zůstala téměř stejná. Často slýchám, že velké věci se dějí jenom v centrech jako je Praha či Brno, ale nevnímám to tak. Také na Vysočině se najdou velmi dobří muzikanti, radost s nimi spolupracovat,“ říká Iva Kletečková, povoláním učitelka.

Nahrávky vznikly z čiré radosti a CD Hlavou mi zníš je určeno především pro přátele zpěvačky a muzikantskou komunitu, nemá komerční ambice. Případní zájemci z řad veřejnosti však mohou CD zakoupit v knihkupectví Vysočina v Havlíčkově Brodě. Cena je 100 Kč.

„Doufám, že se nahrávky budou posluchačům líbit tak jako nám, kteří jsme se na nich společně podíleli,“ dodává s úsměvem první dáma havlíčkobrodského hudebního crossoveru.

Dobrý poslech!

Volný pád

Na tvé straně

Hlavou mi zníš

Být svá

Pár dnů
x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky