II. pouťové pečení pro varhany

Datum: 22. červenec 2019, 12:42
Autor: SPOV Chotěboř
Rubrika: Kulturní akce
Vážení a milí přátelé,

srdečně Vás zveme na II. ročník vydařené akce s názvem Pouťové pečení pro varhany. V Chotěbořské farnosti se totiž tento víkend slaví svatojakubská pouť, a tudíž máme příležitost ke společnému setkání a přátelskému posezení u dobrých pečených výrobků či výborné jihoamerické kávy.
Proto se sejdeme v sobotu 27. července v 15.00 hod na farní zahradě u kostela sv. Jakuba v Chotěboři a navážeme tak na úspěšnou tradici, se kterou jsme začali loni.
Loni dorazilo na první ročník zhruba 50 lidí, do soutěže pouťových výrobků se přihlásilo asi 10 soutěžících (návštěvnické hlasování vyhrál výborný medovník) a podařilo se nám vybrat na dobrovolných příspěvcích více než 7000 Kč.

Mezi 14.30 a 15.00 můžete Vy i všichni další zájemci nosit své sladké výrobky do soutěže, v 15.00 hodin pak začne samotná akce, ochutnávky, podávání kávy a nealko nápojů, a hlasování. V 16.00 hodin vystoupí Dechová hudba Leškovanka, a celou akci zakončí v 18.00 hodin varhanní koncert, na kterém vystoupí předseda Spolku Jakub Pikla. V průběhu celé akce budou probíhat po skupinkách prohlídky věže s vyhlídkou na město a kůru s varhanami. Budete tak mít jedinečnou šanci vidět naposledy varhany v současném stavu, neboť zhruba za měsíc dojde k jejich demontáži a odvozu k opravě do dílny.

Celý projekt opravy trvá od roku 2016, kdy vznikl Spolek pro opravu varhan, a za tu dobu se nám podařilo na dobrovolných darech a z výnosů benefičních akcí vysbírat necelých 650 tisíc Kč. Velkým donátorem je rovněž město Chotěboř, které každoročně projekt finančně podporuje. Celkem však bude potřeba ke zdárnému dokončení poslední etapy asi 1 800 000 Kč. Opravu provádí firma Eltrakt - Petr Fischer, a jak jsem psal výše, letos v srpnu začne druhá etapa opravy, během níž dojde k demontáži a odvozu varhan do dílny. Postupná opětovná montáž bude probíhat v druhé půlce roku 2020.

Všichni dárci, kteří by chtěli zanechat svou "stopu" v chotěbořských varhanách si mohou adoptovat některou z píšťal a přidat se tak do rodiny více než 80 adoptivních rodičů.

Těšíme se s Vámi na viděnou na Pouťovém pečení pro varhany!

Za Spolek pro opravu varhan
Jakub Pikla
předseda spolku
x x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky