Adventní čtenářská šifra volá své luštitele!

Datum: 30. listopad 2021, 11:56
Autor: Gymnázium Chotěboř
Rubrika: Kultura
Minula první adventní neděle a blíží se 1. prosinec. Stejně jako minulý rok si můžete čekání na Vánoce zpestřit Adventní čtenářskou šifrou, kterou pro vás připravili studenti Gymnázia Chotěboř.

Od středy 1. prosince až do Štědrého dne budou každý den zveřejňovány fotografie odkazující k jedné knize, a to jednak na facebookových stránkách gymnázia, jednak budou zavěšovány na nástěnce ve škole. Soutěžit tak mohou všichni – ti ve škole, ale i ti, kteří jsou doma. Účastnit se mohou nejen současní studenti, ale všichni, které to bude bavit. Obzvláště vítáme knihomoly z řad chotěbořské veřejnosti...

Oproti minulému ročníku, kdy jako šifra posloužily titulní strany knih, jsme nyní využili výtvarné instalace studentů našeho gymnázia, které vznikly při loňské distanční výuce v rámci hodin českého jazyka a v rámci letošního čtenářského klubu.

PRAVIDLA

- Každý den ráno bude zveřejněna na fcb. gymplu a na nástěnce vedle uč. č. 8 fotografie odkazující k nějaké knize. Knihy za sobotu a neděli budou na nástěnku zavěšeny se zpožděním až v pondělí ráno. Je přísně zakázáno domáhat se vstupu do školy o víkendu!

- Vaším úkolem bude uhádnout knihu a autora. Pokud si myslíte, že víte, poznamenejte si někam k sobě přesný název knihy a celé jméno autora. Pokud „hrajete“ na facebooku, můžete dát uhádnutému příspěvku „To se mi líbí", ale v žádném případě nepište správné řešení do komentáře!

- Přemýšlejte, googlujte, ale hrajte každý sám za sebe – neraďte si.

- Je zakázáno zjišťovat identitu autorů fotografií a uplácet je sladkostmi za prozrazení řešení. Je též zakázáno snažit se vymámit jakýmkoli způsobem správné řešení z členek čtenářského klubu. Kdo se o něco takového pokusí, bude muset za trest přečíst celé Hledání ztraceného času od Marcela Prousta!

- Jediným správným řešením je řešení dodané autorem fotografie, nebudeme vést žádné disputace o možných alternativních výkladech, byť by byly trefnější než samotné správné řešení.

- S poslední šifrou 24. 12. bude zveřejněn i formulář, kam zaznamenáte své tipy.

- Člověk s nejvyšším počtem správných odpovědí získá odměnu. V případě, že se sejde více lidí s nejvyšším skóre, pan ředitel vylosuje v přímém přenosu vítěze.

- Ze hry o ceny jsou vyřazeni členové čtenářského klubu. Studenti letošní oktávy a kvinty hrát mohou, neboť spoléháme, že jejich hlavy jsou děravé jako ústa staré ženy.


Věříme, že Vás šifry pobaví. Promazejte své mozkové závity, místy to bude docela oříšek.

ODKAZ NA FACEBOOKOVÉ STRÁNKY GYMNÁZIA, zaháčkujte si nás, ať vám nic neunikne...

https://www.facebook.com/gchofc

Děkuji studentkám navštěvujícím čtenářský klub za velkou a ochotnou pomoc při realizaci letošní šifry.

Mgr. Lucie Dostálková

x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky