Chotěboř má za sebou další festival

Datum: 17. červenec 2006, 18:50
Autor: Martina Hromádková
Rubrika: Literální Vysočina
Festival Literární Vysočina proběhl ve dnech 14. – 16. července. Stejně jako mnoho dalších akcí v kraji, i on podřídil svůj program výročí narození a úmrtí Karla Havlíčka Borovského.

Hlavním tématem festivalu byla Satira, ironie, sarkasmus a odvážní úvaha (nejen v literatuře), které očividně na Havlíčka navazují.
Z literárního programu patřila Havlíčkovi celá sobota. Během ní proběhla beseda s literární historičkou Jaroslavou Janáčkovou s podtextem: Vše, co jste chtěli vědět o K.H. Borovském a báli jste se zeptat. Dále byla uvedena kramářská píseň Král Lávra v režii Františka Baďury, která byla následovaná představením divadla jednoho herce (opět František Baďura) na téma rodinné korespondence Karla Havlíčka Borovského.
Oficiálním zakončením festivalu byla nedělní návštěva rodného domku spisovatele v Havlíčkově Borové spojená s výkladem a čtením epigramů.

Letos proběhl již čtvrtý ročník Literárního festivalu, který si pomalu začíná nacházet své publikum. „Já jsem tady v Chotěboři dělal akce menšího rázu, většinou pravidelné večery poezie, nebo večery autorského čtení. Před dávnými lety tady také existovalo divadélko V chodbě, které skončilo v podstatě tím, že mi jeho členi emigrovali a sám jsem to už dál táhnout nemohl. Potom jeden čas při Městském muzeu existovala skupina Vlastivědný klub, kdy jsme sem zvali na besedy lidi od literatury. A před lety jsem se seznámil s tehdejší mládeží, která tady pořádala Festival fantazie a první ročník Literární Vysočiny v podstatě vznikl jako jedna z programových linií tohoto festivalu,“ shrnul ve stručnosti vývoj a historii Festivalu její zakladatel Petr Musílek
Jak dále pokračuje – na jednu stranu bylo spojení se zaběhlou akcí pro Literární Vysočinu výhodné, protože to zpočátku přitáhlo diváky, ale na druhou stranu nikdo nevěděl, o co se jedná, lidé přibíhali a odbíhali a první ročník proběhl velmi chaoticky.

„Ve druhém ročníku jsme si sem pozvali pár špičkových přednášejících, takže to dostalo nějakou koncepční úroveň. Od třetího ročníku už jedeme úplně odděleně a od letošního roku dokonce v úplně jiném termínu, protože tím, jak narůstá počet jejich návštěvníků i našich, tak my už bychom tady v Chotěboři nebyli schopní všechny lidi ubytovat,“ dodává Petr Musílek.
Literatura je navíc určena úzkému okruhu posluchačů a také jinému, podle Musílka skromnějšímu, publiku než sci-fi festival.

Z pár autorských čtení v malém městě vyrostl festival pro celou Vysočinu. Petr Musílek popisuje postavení festivalu: „Když vznikal první ročník, nesl se částečně v režii „sci-fistů“a literární část dělalo chotěbořské občanské sdružení Quo vadis. Ale já hned zkraje zjistil, že dělat literární akci, u který chci mít vysokou úroveň dost dobře není možné na regionální úrovni. Založili jsme tedy občanské sdružení Literární Vysočina, které má sídlo v Praze. Postavili jsme to tak, že Literární Vysočina je označením určité kvality. Nepovažujeme se za žádné geniální tvůrce, ale předpokládáme, že ten program bude naplněn pořady lidí, kteří už dorostli minimálně do kopečků Vysočiny a během své tvorby je zdolali. Vysočinu bereme za místo, kde se sejdeme, ale to působení je celorepublikové,“ vysvětluje na závěr.

Pro letošek bylo počítáno přibližně se stovkou diváků, ke kterým se samozřejmě přidávají ještě pořadatelé a účinkující. „Lidé z nejbližšího okolí přijdou třeba jen na jednu nebo dvě konkrétní věci, nejdou na celý festival. Samozřejmě to není masová záležitost jakou je například Festival fantazie. My když překročíme stovku lidí, tak je to na literární akci ohromná věc. Obzvlášť v takovém místě, jakým je Chotěboř,“ říká zakladatel Musílek.

V průběhu Literární Vysočiny byly také oznámeny výsledky literární soutěže, do které se zapojilo 140 lidí. Bylo vyhlášeno první, druhé a třetí místo v každé kategorii a uděleno velké množství čestných uznání.

Popis k fotkám: 1. Literární historička Jaroslava Janáčková po boku zakladatele festivalu Petra Musílka
2. Jan Halda přednáší na téma Současný knižní trh a nakladatelská činnost
x x x
Komentáře zastaveny, již není možno komentovat.

Komentáře:

odpovědět | #1 | 20.07.06 15:10
Autor: Zbyněk Mrkvička
Titulek: Přesun komentářů
Vážení, komentáře nepříslušející k tomuto článku přesunula redakce pod článek původní, jakýkoli další příspěvek nesouvisející s tímto článkem bude smazán.
20.07.06 15:28
SMAZÁNO
Komentář byl správcem této sekce smazán.
odpovědět | #3 | 20.07.06 15:48
Autor: Jarouš
Titulek: Re:Ale tu původní diskuzi jste zapomněli znovu povolit, to vážně není téma na
...téma na jeden den
20.07.06 16:08
SMAZÁNO
Komentář byl správcem této sekce smazán.
20.07.06 16:18
SMAZÁNO
Komentář byl správcem této sekce smazán.
20.07.06 16:24
SMAZÁNO
Komentář byl správcem této sekce smazán.
odpovědět | #7 | 20.07.06 16:25
Autor: Honza Tezner
Titulek: Děkuji za ochotu řídit se pravidly
M.D.: - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Proto jsem tvuj komentar smazal, takto bude nalozeno i s ostatnimi, ktere budou stejneho razu.

Pokud chcete portal navstevovat nic Vam nebrani, ale komentujte pouze vecne.

Diky za pochopeni
20.07.06 16:36
SMAZÁNO
Komentář byl správcem této sekce smazán.
20.07.06 18:07
SMAZÁNO
Komentář byl správcem této sekce smazán.
20.07.06 20:48
SMAZÁNO
Komentář byl správcem této sekce smazán.
21.07.06 07:17
SMAZÁNO
Komentář byl správcem této sekce smazán.
21.07.06 08:10
SMAZÁNO
Komentář byl správcem této sekce smazán.
odpovědět | #13 | 21.07.06 09:39
Autor: Mussa
Titulek: Re:Děkuji za ochotu řídit se pravidly
Bylo by dobrý, kdyby se zde nezobrazovalo to, že komentář byl smazán.Vypadá to hnusně.
odpovědět | #14 | 21.07.06 09:46
Autor: Zbynek Mrkvicka
Titulek: Re:Re:Děkuji za ochotu řídit se pravidly
Vypada to mozna hnusne, ale ma to sve opodstatneni.
odpovědět | #15 | 21.07.06 10:59
Autor: M.D.
Titulek: skanzen cenzury
Možná by bylo nejlepší, kdyby nám pan cenzor laskavě sdělil, ale přesně, o čem je zde dovoleno psát. Možná přehlédl, jaký se píše rok, možná ví proč... No co, člověk si někdy rád zavzpomíná na dobu před dvaceti lety, to se mu na jiných servrech, kde mažou jen vulgární a protizákonné příspěvky, nestane. No, ještěže na http//stb.4ip.cz heslo Petr Musílek žádný cenzor nesmazal... Trvám na tom, že soutěž Literární Vysočina je čistě účelová záležitost, první místo v kategorii poezie paní Taťány Kuxové je toho důkazem (viz stránky KSČM Brno, kdo chceš znát její tvorbu, ale nestojí to za to). Ale je mi jasný, že pan Musílek je velmi prefíkaný taktik a umí dovedně manipulovat s lidmi, bravurně mezi nimi vyhmátne ty, kteří se dají pro jeho záměry snadno zneužít. Bude se dál bohorovně tvářit jako že nic. Přesto si myslím, že má smysl s tímhle zlem bojovat! I kdyby si pan cenzor měl vygumovat gumu!
odpovědět | #16 | 21.07.06 13:47
Autor: Zbynek Mrkvicka
Titulek: M.D.
Zkuste si sve osobni antipatie resit jinde. Jestli mate neco proti panu Musilkovi, sdelte mu to osobne a ne prostrednictvim anonymnich slintu na tomto serveru, vy nebojacny bojovniku.
odpovědět | #17 | 21.07.06 14:44
Autor: Mussa
Titulek: Pochybuji
Pochybuji, že mu to řekne osobně.Beztak to je nějakej zamindrákovanej ubožáček....
odpovědět | #18 | 21.07.06 16:06
Autor: Marek Beneš
Titulek: Aby bylo jasno
Najde se někdo, kdo by seriózně odpověděl na vznesená obvinění?
odpovědět | #19 | 21.07.06 16:11
Autor: Anna B.
Titulek: Kdo ti to tu vysvětlí?
Myslíš třeba jako pan Musílek? Když nic neřekl ani svému vlastnímu synovi, asi nemůže mít čisté svědomí. A těch lidí, co věřili, že "Vydavateli" jde o literaturu je mi líto. I proto má smysl vysvětlení, i po 16 letech.
odpovědět | #20 | 21.07.06 19:14
Autor: Mussa
Titulek: Re:
V seznamech StB bylo plno lidí, kteří tam být neměli a nikdy s tím neměli nic společného.Nevím kde berete jistotu, že on tam byl.Myslíte si, že ty stovky hodin práce, které dělá pro Festival literární vysočina, dělá proto aby zviditelnil sebe? Řekněte mi, kdo jinej, nebo kde jinde se něco takového pořádá ?Dělá to pro příznivce literatury, pro básníky a ostatní lidi, kteří píšou a mají zájem se částečně zviditelnit.Dělá to proto, že chce zviditelnit město a ostatní autory.Jak třeba můžeme vědět, jestli na seznamu není ani anonym M.D. ? nebo Anna B. ? Začněte myslet reálně a ne se držet nějakých pofidérních a nepravdivých údajů ve spisech StB.
odpovědět | #21 | 21.07.06 20:11
Autor: M.D.
Titulek: Re:Re:Konečně slušná nota
Můj nápad podívat se do seznamů StB přišel až po tom, co mi nešly do hlavy všelijaké podivnosti na Literární Vysočině. Záznam v seznamu mi je jen vysvětlil. Což neznamená, že by mě nepotěšilo, kdyby mi někdo nabídl lepší vysvětlení...
odpovědět | #22 | 21.07.06 20:33
Autor: Mussa
Titulek: Re:Re:Re:Konečně slušná nota
Jaké podivnosti např. ?
odpovědět | #23 | 21.07.06 23:17
Autor: PepaN
Titulek: Hele,
a proč zviditelňuje např. paní básnířku Kuxovou? Kvůli jejím talentu těžko. Byl jsem na jejím recitálu, který jí P.M. pořádal a řekl bych, že to bylo dost slaboduchý. Takže ta paní kope za komunisty, jo to já bejt neprávem na seznamech, dal bych si dosmrti na tuhle stranu bacha...
odpovědět | #24 | 21.07.06 23:37
Autor: Radka S.
Titulek: Demagogové všech zemí spojte se!
To já bejt nevinně na seznamech, především utíkám k soudu! A pan Mussa je docela schopnej demagog. Jestli StB donášeli M.D. či Anna B. nebo třeba Anna K. či dokonce Radka S., není pro tuto diskusi podstatné. Pokud tomu dobře rozumím, jde tu o to, zda duchovní otec ušlechtile se tvářící Literární Vysočiny nezneužívá akce a naivních lidí pro své všelijaké nekalé záměry. Dalo by se taky říct, že je to jejich problém, když jsou tak naivní. Ale on každý drak vyrůstá z nenápadného vejcete. A Literární Vysočina, jak tu tak čtu, už má svůj hlavní stan v Praze...
odpovědět | #25 | 22.07.06 03:16
Autor: Mussa
Titulek: Výzva
Vyzívám všechny, zde přítomné diskutující k tomu, aby uvedly důvody, proč by podle Vás měl pan Musílek konat akci Festival literární vysočina.Uveďte důvody kvůli kterým by podle Vás toto všechno pořádal a jak to souvisí s tím , jestli byl podle Vás agentem StB ( což není nijak dokázáno a mnoho lidí ví, že to není pravda.)
odpovědět | #26 | 22.07.06 09:28
Autor: macek
Titulek: Re:Výzva
kdo je tech mnoho lidi???
odpovědět | #27 | 22.07.06 14:29
Autor: Mussa
Titulek: Re:Re:Výzva
Např. ti, kteří ho znají už hodně dlouho.A těch je opravdu hodně.Vy tady spoléháte na nějaké seznamy, které jsou sfalšované a nepravdivé, jak už jsme se mnohokrát mohly přesvědčit.Soudit? On nemá zapotřebí se soudit.
odpovědět | #28 | 23.07.06 16:18
Autor: Václav Pravda
Titulek: Ach jo
Asi Petrovi nepomůžu, když se ho zastanu, protože evidentně jde někomu o osobní útok a ne o fakta nebo o festival. Asi mu nepomůžu, když se ho zastanu zrovna já, také častý terč útoků, ostatně jako všichni, kdo něco aktivně dělají. Nicméně bych se cítil jako sketa, kdybych to neudělal, když už jsem si přečetl ty jedovatosti a výlev žluči.
FLV jsme Petrovi pomohli založit jako jednu z programových linií Festivalu Fantazie. Během několika let se nejdřív organizačně, letos i termínově osamostatnil. Akce je nevýdělečná, Petr ani jeho dobrovolní pořadatelé na ní nijak nevydělávají, akce nemá vliv na komerční nakladatele, nejde tam o žádné peníze, ale o radost z tvorby, o radost ze spolupráce s podobně zaměřenými lidmi v celé ČR, o snahu přispět kulturnímu dění v Chotěboři, ... I kdyby Petr uděloval ceny sám, i kdyby on rozhodoval, kdo bude uveřejněn ve sbírce, kterou s krajským přispěním vydalo sdružení Literární Vysočina, nikdo z vás by nemohl říci ani popel, protože je to jen a jen Petrova zásluha, že něco takového existuje. Takhle ale jsou ty útoky opravdu sprosťárna. Bez grantů, dotací a oficiální podpory Petr dosáhl toho, že do malého chudého města na Vysočině jezdí spisovatelé a příznivci literatury z celé ČR ve stále vyšším počtu. Je hnusné, že místo uznání musí číst podobné bahno. Je smutné, že místo uznání vidí další důvody, proč nemá smysl se v Chotěboři o něco snažit, protože závist, nenávist a hloupost třískají některými Chotěbořáky až to duní. Kolem všech soutěží se vždy vyrojí řada podezření o zmanipulování výsledků, ale podezřívat zrovna Petra Musílka z toho, že zařídil vítězství konkrétní osoby v nic neovlivňující, neziskové a nekomerční Literární Vysočině a ještě navrch spojovat věci, jak je spojováno, je ABSURDNÍ. Jak jsem Petra poznal, nezaprodává se - ani režimu, ani komerci, ani dalším věcem, kterým se zaprodává velká část nás ostatních. Obvinění, která zde padla, by byla směšná, kdyby nebyla tak zlá a urputná, kdyby nepokálela obrovskou práci zadarmo, kterou Petr pro kulturu nejen v Chotěboři dělá. Kdyby se M.D. ptal na systém hodnocení a porotu, kdyby se představil a napsal důvody, proč se o to zajímá, mohli bychom uvažovat o reálném zájmu o výsledky soutěže. Kdyby Anna B. místo negativního naznačování a vrhání stínů napsala jasně, co se jí nelíbí, mohli bychom o jejím názoru polemizovat. Kdyby Pepa N. rozuměl tomu, že jeho názor na kvalitu díla paní Kuxové nemusí být názorem poroty, bylo by zbytečné hledat souvislosti. Kdyby se Radka S. zajímala o historii a současnost Literární Vysočiny, nemusela by řešit vazbu na Prahu a ještě v ní spatřovat hrozbu. Ale obviňovat Petra z manipulace, ze zneužívání lidí pro nekalé záměry, označovat ho za zlo, proti kterému je třeba bojovat, přirovnávat k dračímu vejci, konstruovat obvinění ve spojení s STB, ............. STYĎTE SE!
odpovědět | #29 | 24.07.06 08:07
Autor: Milan Stránský
Titulek: Re:Ach jo
Tentokrát se nahlas stavím za názor pana Pravdy, protože bychom si měli vážit lidí, kteří se prakticky snaží a ne teoreticky bourají. Petr Musílek takovovou snahu má a velmi mu přeji, aby mu současnost i budoucnost dala zapravdu.
odpovědět | #30 | 1.08.06 08:32
Autor: Nechotěbořák
Titulek: Re: Výzva
Pane Musso, slušní lidé nevyzívají, ale vyzývají! Slušní lidé leda tak zívají. A možná, že znají spíše důvody, proč by Literární Vysočinu NEMĚL pořádat pan Musílek, ale někdo slušný...
odpovědět | #31 | 1.08.06 08:48
Autor: Don Chichot
Titulek: Důvody?
Mně se zdá, že mimo jiné si z nás všech pan Musílek st. dělá legraci! Kdepak, nejde mu o moc, o zviditelnění sebe sama, o peníze z grantů (o které vůbec, ale vůbec nehodlá usilovat...). Literární Vysočina je vlastně taková jeho akce Z... Jo, na akce Z věřím. A taky na Ježíška...
odpovědět | #32 | 1.08.06 08:54
Autor: Pamětník Nepříjemný
Titulek: Ach jo jo
Škoda, že ichtebor není plátek takového významu, že by si to tady přečetli ti, kteří přispívali do páně Musílkovy samizdatové edice Sondy a on je pak chodil pohodlně práskat tajnejm. Jo, tahle edice, to byl taky případ estébácké akce Z...
odpovědět | #33 | 1.08.06 09:08
Autor: Bohumil Doležal
Titulek: z archívu
Agenti StB jsou pohádkové bytosti
Převratné události jsou zpravidla provázeny vlnou davové hysterie. Vzpomeňme si jen na padesátá léta minulého století! Ve vypjaté atmosféře studené války se geometrickou řadou množil počet lidí, kteří se dušovali, že spatřili na vlastní oči létající talíře mimozemšťanů. Objevily se dokonce amatérské snímky záhadných předmětů. Nakonec se ale prokázalo, že to všechno byl jen planý poprask.

Podobně podlehla česká společnost po listopadovém převratu bludné představě, že v naší malé zemičce skoro třicet tisíc lidí spolupracovalo s komunistickou StB. Objevily se dokonce jakési seznamy údajných udavačů. Difamační kampaň doznívá i dnes: tak časopis Respekt obvinil úctyhodného akademického politologa Zdeňka Zbořila, že od roku 1972 pod krycím jménem Houf udával své přátele a známé komunistické policii. Zbořil se energicky hájí: pokud ho vedli jako spolupracovníka, tak rozhodně bez jeho vědomí. Je pravda, že ho několikrát kontaktovali a vyptávali se ho, nemůže vyloučit, že se jim podařilo nějaké informace z něho vytáhnout. Ale to je taky všechno. Tyto drtivé argumenty údajně před časem zapůsobily i na soud natolik, že politologa ošklivého podezření zbavil.

Práce skupiny českých historiků, která se nám dostala do rukou, vychází z podobných případů, jako je ten Zbořilův, jde ovšem ještě dál: prokazuje, že k problému agentů a agentství je třeba přistupovat úplně jinak, než jak jsme byli doposud zvyklí.

Především upozorňuje (v souladu se Zbořilem) na kategorii tzv. nevědomého agenta. Člověka, který s nejlepším vědomím a svědomím udává a ani o tom neví. Dělá to většinou z morálních důvodů: pokouší se zabránit tomu, aby jeho přátele udávali jiní, daleko horší. O spolupráci s StB nemá ani ponětí, což mu u soudu ochotně dosvědčí jeho bývalý řídící důstojník.

Odtud je jen krůček k revolučnímu zjištění: všech těch třicet tisíc nešťastníků, zanesených v registrech svazků, se tam nedostalo jen tak náhodou: stali se obětí difamační kampaně, vedené komunistickou stranou proti elitě národa. Výskyt jejich jména v registru dokazuje význam, jaký jim a jejich mravní integritě StB přikládala: jinak by je přece nepovažovala za nutné kompromitovat. Z tohoto hlediska je označení „pozitivní lustrační osvědčení“, jak upozorňují historici, velice šťastné: je to pozitivní zhodnocení osobností, které komunistické policii stály za to, aby je pomluvila.

Odhalení českých historiků vrhá ovšem špatné světlo na zbývajících deset milionů zdejší populace. Dobře víme, že kdysi podepsali nepsanou smlouvu s husákovskou mocí. Kdovíco všechno v té smlouvě bylo! Vlastně by jeden každý z nich měl prokázat, že s StB nespolupracoval, a dokud se mu to nepovede, měl by být považován za agenta (tzv. Benešův princip). Historici se ovšem rozhodli pro laskavější postup, který je v souladu s českými humanistickými a demokratickými tradicemi. Agenty StB je třeba považovat za pohádkové bytosti, stejně jako hejkaly, vodníky, polednice a jiné divoženky. Nikdy žádní neexistovali, a kdo tvrdí opak, je politováníhodný amatér, fušující do řemesla mistrům historické vědy.

Pod kolektivní vědeckou prací jsou podepsáni významní čeští odborníci: Vědátor, Jarda, Fous, Šmudla, Knihomol, Docent (data narození a evidenční čísla neuvádíme, předpokládáme, že by čtenáře až tak nezajímala).

odpovědět | #34 | 1.08.06 09:10
Autor: Zbyněk Mrkvička
Titulek: Re:Ach jo jo
Nebylo by jednodušší psát pod jedním nickem? :-D
odpovědět | #35 | 1.08.06 14:16
Autor: Václav Pravda
Titulek: Re:Důvody?
O slušnosti člověka nevypovídá nic jeho pravopis, zato uvedení plného jména ano. Případná spolupráce (o tom nebudu diskutovat, nic o tom nevím a svůj názor na to, že se Petr nezaprodává ničemu, jsem už napsal) nic nevypovídá o kvalitách, přínosu, oblíbenosti ani dalších parametrech Festivalu Literární Vysočina. Výzvy, že by někdo měl pořádat FLV a někdo neměl, jsou směšné, takhle to přece nefunguje. Až Nechotěbořáku dokážete uspořádat festival jako Petr Musílek, tak pak kritizujte.
odpovědět | #36 | 1.08.06 14:25
Autor: Václav Pravda
Titulek: Re:Důvody?
Omlouvám se, předchozí příspěvek měl být odpovědí Nechotěbořákovi na Re: Výzva
A teď k příspěvku Dona Chichota.
Obávám se, že podsouváte svůj vzorec chování Petrovi Musílkovi, kterému je ale tento model úplně cizí. Jemu skutečně nejde o zviditelňování prostřednictvím festivalu, zatímco u mě je tento důvod částí motivace pořádat Festival Fantazie. Festival pořádá jako akci Z, stejně jako náš klub jako akci Z pořádá největší festival svého druhu ve střední a východní Evropě. Nejde jemu a ani nám o zisk (nehledě na to, že zisk není nic zavrženíhodného), nesnaží se každý rok podávat několik žádostí o grant, aby získal financování (a i kdyby, rovněž na tom není nic špatného a vy nejste od toho, abyste posuzoval, zda jsou žádosti oprávněné nebo ne). Jde jemu (i nám) o to, aby festival byl povedený a čím dál lepší, měl dobrý program, zajímavé hosty a účastníci aby se na něm skvěle cítili a bavili. Dělá zábavu pro ostatní lidi a je ochoten tomu věnovat desítky hodin. Pokud to nechápete, neznamená to, že to u jiných lidí neexistuje. A rozhodně to není důvod k trapným komentářům shazujícím jeho úsilí a výsledky.
odpovědět | #37 | 1.08.06 14:28
Autor: Václav Pravda
Titulek: Re:Ach jo jo
To Pamětník: Jakou má toto nepodložené tvrzení anonyma vztah k Festivalu Literární Vysočina? Jak obsah toho trvzení ovlivňuje kvalitu, přínos, oblíbenost a další parametry FLV? Mám za to, že komentáře mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k tématu článku, ale zatím se tady brodíme žumpou nenávistných výkřiků mimo téma.
odpovědět | #38 | 3.08.06 15:47
Autor: Nechotěbořák
Titulek: Lidé, spěte!
Všecky řeči jsou stejně zbytečné, lidé typu Petra Musílka byli a budou, pokud mu chce někdo skákat na špek, nechť si poslouží.
odpovědět | #39 | 3.08.06 16:04
Autor: Honza Morávek
Titulek: Re:Re:Důvody?
Pan Pravda si bere tuhle dikusi příliš osobně, nechápu proč. Pokud jsem si všiml, z článků o Festivalu Fantazie (a to je ohromná akce) jeho jméno zdaleka tak netrčí, jako jméno páně Musílkovo z článků o Literární Vysočině...
Kdo na letošním ročníku Vysočiny byl, musí se ptát o jakých spoustách spisovatelů to mluvíte. Vsadím se, že jste tam nebyl. Že důležitost a kvalitu této akce nafukuje pan Musílek, to se nedivím, ale proč vy?
Vznesené obvinění proti panu Musílkovi není nijak vykonstruované, Kdo se podívá na server "Najdi svého udavače", případně na oficiální seznamy ministerstva vnitra, snadno si zjistí, pan Musílek alias Vydavatel prošel v StB celou kariérou od prověřované osoby (PO) přes kandidáta tajné spolupráce (KTS) až se nakonec stal agentem (A).
Nedivím se, že je vám zatěžko tomu uvěřit. Tihle lidé se uměli tvářit nevinně, dovedně manipulovat s lidmi a zneužívat jejich dobré vůle. Jinak by tu svou špinavou práci ani nemohli dělat.
A já zas jako psycholog nevěřím v zázračné napravení. Pan Musílek je podle mě svým způsobem geniální (soudím z toho, co jsem viděl na Literární Vysočině a co jsem si o ní přečetl, osobně se s ním neznám), ale palce mu nedržím.
odpovědět | #40 | 3.08.06 23:51
Autor: JuDr. Anonym
Titulek: Vážení mistři rozumní !
Myslím, že vaše názory stejně nikoho nezajímají.Kdo onoho autora zná dobře, má své názory.Vaše obviňování je irelevantní a vaše názory nejsou nijak podložené.Nelze brát v potaz jisté seznamy, protože z těchto seznamů bylo po soudním přelíčení mnoho osob vymazáno.Píši zde jako osoba nezaujatá, neznalá a neovlivněná.Nelze však někoho obviňovat, pokud argumenty nejsou podloženy.
odpovědět | #41 | 4.08.06 10:35
Autor: Václav Pravda
Titulek: Re:Lidé, spěte!
Vzhledem k tomu, že Literární Vysočina a její festival je nekomerční, jen minimálně viditelná, dobrovolníky zdarma a levně pořádaná, prospěšná a zajímavá akce, doufám, že lidi typu Petra Musílka, kteří jsou ochotni svůj volný čas nezištně věnovat zábavě jiných, budou a že jich bude přibývat. Jak jsem řekl, hodnotím FLV a aktuální činnost Petra Musílka a mám za to, že by to tak měli dělat i ostatní. Stále se divím, že komentáře úplně vybočující z pravidel zde administrátoři povolují.
odpovědět | #42 | 4.08.06 10:52
Autor: Zbyněk Mrkvička
Titulek: Re:Re:Lidé, spěte!
Stále se divíte administrátorům? OK, komentáře jsou zastaveny.
Komentáře zastaveny, již není možno komentovat.

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky