Přijďte k volbám – a podpořte Pojďme To Změnit!

Datum: 4. říjen 2018, 11:47
Autor: Pojďme To Změnit
Rubrika: Komunální politika
Předvolební kampaň je již skoro za námi a zítra se otevřou volební místnosti. Byli bychom rádi, kdybyste k volbám přišli - a ještě raději budeme, pokud nám dáte svůj hlas. A proč právě nám?

V případě našeho zvolení od nás můžete očekávat celkovou změnu přístupu města k občanům. Budeme usilovat zejména o to, aby město bylo transparentnější (např. zveřejněním jmenovitého hlasování zastupitelstva či rady města), aby více zapojilo občany do rozhodování (např. zavedením participativního rozpočtu, kdy si o využití části rozpočtu občané rozhodují sami) a aby konečně dostalo dlouhodobou vizi, kam má v budoucnu směřovat (mimo jiné i zavedením funkce městského architekta, který dá Chotěboři ucelenější a modernější vzhled včetně citlivého přístupu ke stávající zeleni).

Na rozdíl od některých jiných stran či hnutí Vám nechceme slibovat nesplnitelné. Budeme samozřejmě řešit všechny palčivé problémy, které nás v Chotěboři trápí (ať už se jedná o nedostatek parkovacích míst, otázku veřejného koupání, výběr nového místa pro městské muzeum nebo revitalizaci městského hřbitova) – ale řešení těchto problémů nelze jen tak střílet od boku. Chceme jít cestou konzultací s experty či úředníky (jejichž podněty budeme brát opravdu vážně), inspirací jinými městy a v neposlední řadě diskusí s Vámi, občany Chotěboře. A nejen to – v zásadních tématech bychom Vás také chtěli zapojit i do samotného finálního rozhodování (např. formou ankety).

Během našich předvolebních akcí jste se často ptali, jestli lídr naší kandidátky David Šafránek není na funkci starosty příliš mladý. My z toho ale obavu nemáme – ve spoustě měst již obdobně staří (resp. mladí) starostové úřadují – a úspěšně. Přináší městům novou energii, nový pohled na různou problematiku i schopnost vyslechnout názory jiných a inspirovat se jimi. Popíchnutí v tomto směru jsme se dočkali i od stávajícího starosty v posledním vydání Echa, kdy použil přirovnání k letu letadlem s nezkušeným pilotem. A tak jsme trošku zapátrali v historických volebních výsledcích – Tomáš Škaryd se poprvé stal starostou v roce 2002, kdy mu bylo 34 let (tedy jen o tři roky více než Davidovi) – a to bez jakýchkoliv předchozích zkušeností ze zastupitelstva či rady města. Pokud to zvládl on, proč by to nezvládl David?

Rozhodně netvrdíme, že v Chotěboři je všechno špatně (jak nám někteří vyčítají). Jen si myslíme, že bychom dokázali Chotěboř posunout dál a mohli bychom jí dát nový (a z našeho pohledu potřebný) impuls. Přesně to si představujeme pod naším heslem Pojďme To Změnit. Pokud to vidíte stejně jako my, dejte nám šanci se do toho pustit – a to ideálně zakřížkováním celé naší kandidátky (i pokud zaškrtnete celou naši kandidátku, můžete několik svých hlasů věnovat kandidátům z jiných stran, kteří jsou Vám sympatičtí - ale zajistíte tím, že ani jeden z Vašich hlasů nepropadne a jedině tak nám dáte skutečně reálnou šanci na prosazení našeho programu)!

Děkujeme.

Pojďme To Změnit

PS: Pokud jste ho ještě neviděli, podívejte se na naše předvolební video

Komentáře:

Odpověď pro:  Honza /

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 4.10.18 13:40
Autor: Honza
Titulek:
Dejte už pokoj, jste jak kafemlejnek. Pořád dokola. Prostě všeho moc škodí.
odpovědět | #2 | 4.10.18 16:36
Autor: Petr Boril
Titulek: Mládí?
Dá se to říci i jinak ... Váš lídr je teprve poloviční dobu v reálné praxi než byl současný starosta v době nástupu. Ale i jeho výkon funkce byl katastrofální
odpovědět | #3 | 4.10.18 19:48
Autor: Martin
Titulek:
Petr Boril - všechny Vaše vyjádření, co jsem četl, tesat do kamene pro příští generace, nejlépe ze spodní strany směrem k zemi. Až to jednou někdo najde možná bude tak osvícený, že to konečně pochopí. Dnes na to ještě nikdo není připraven, Váš intelekt předběhl dobu.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POLITICKÉ ODKAZY

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-06-09 14:13:12 Ondra
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky