Plníme náš program

Datum: 13. červen 2019, 09:27
Autor: Pojďme To Změnit
Rubrika: Komunální politika
Vážení spoluobčané,

v našem předvolebním programu byl kromě jiných bodů, na jejichž plnění pracujeme, také ten o zavedení pozice městského architekta.
Je nám tedy velkou ctí Vám představit pana Mikuláše Medlíka, nového městského architekta!

Skrze odpovědi na 3 jednoduché otázky nám přibližuje své plány a svůj pohled.

Kdo je městský architekt?

Čím dál tím více měst vybírá "svého" architekta, aby tvořil aktivního zprostředkovatele v rovině, kde se setkávají pohledy politiků, projektantů, veřejnosti i úředníků na výstavbu. Městský architekt musí cítit a ctít genia loci a chránit stávající hodnoty sídla a zároveň inspirovat všechny zmíněné účastníky k řešením, která budou tvořivá a nikoli rutinní. Pomáhá v hledání shody nebo kompromisu, který je nutný k tomu, aby nové stavby (ať už jsou to domy, nebo silnice či parkové úpravy) byly zasazeny citlivě do svého okolí a splňovaly maximálně požadavky svých uživatelů - a byly také krásné. Vytváří z požadavků představitelů města (případně s veřejným projednáním) konkrétní zadání pro architekty, kteří budou pro město pracovat (sám totiž ve městě projektovat nesmí).

Jak konkrétně moje práce vypadá?

Jádrem mého působení je spolupráce na projektech města a materiálech týkajících se územního plánování, nyní se soustředím na nejaktuálnější již probíhající projekty (ulice Žižkova a Stromovka, ulice Buttulova). Už při výběrovém řízení určilo město také některé další priority, kterým se budu věnovat. Je to zejména celková koncepce městského mobiliáře, tedy laviček, odpadkových košů, stojanů na kola, plakátovacích ploch, různých zábradlí a dalších drobných prvků umístěných na veřejných prostranstvích města. Ten stávající je mnohdy už v nevyhovujícím stavu a nyní tedy určíme jednotně pro celé město jeho nové typy tak, aby splňovaly požadavky jak estetické, tak praktické, nebyly příliš drahé, ani nekvalitní a snadno se používaly a udržovaly.
Seznamuji se teď také s pracovníky úřadu a dalších organizací souvisejících s výstavbou.
A samozřejmě s městem přímo v terénu, takže se nedivte, až mne uvidíte pořizovat pracovní fotografie na místech, kde nečekáte "turistu" s fotoaparátem. Ostatně jsem zjistil, že je to také dobrá příležitost navázat kontakt přímo s obyvateli města a hned se dozvídat informace o okolí jejich domova.
Kromě této činnosti plánuji také aktivity doplňující - přednášky s besedami na témata související s architekturou a urbanismem, nebo veřejným prostorem, výstavky, nebo články přibližující veřejnosti aktuální dění v oblasti architektury města a jeho stavebního vývoje.

A co konkrétně chystám?

První besedu (která se uskuteční 24.6. od 17:00 v podkroví městské knihovny) jsem se rozhodl naplánovat na téma veřejného prostoru, a také jako jakési vzájemné seznámení. Mluvit by se mělo o tom, jak ulice a náměstí našeho město vypadají a proč a jaké jsou možnosti jejich vylepšení. Můžeme se také věnovat již uveřejněným studiím úprav. Podkladem bude promítání série fotografií, které vyberu ze svých "průzkumů terénu". Říkám naše město, protože ač v Chotěboři nyní nebydlím, jsem zdejším rodákem a k jeho architektuře mám silný vztah už od mládí.

Zatím jsem se setkal s živým zájmem o možnosti dobrého směru stavebního rozvoje a ačkoli budou jistě různé pohledy a názory ve střetu, věřím, že podporou vzájemné diskuse a komunikace přispěju k tomu, aby v Chotěboři přibyla kvalitní architektura a žilo se zde příjemně.
x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 18.06.19 19:14
Autor: Jakub Němec
Titulek: Rad bych znal Vas nazor.
Nic se tu neplní. Tady se kouri trava a radary v Chotěboři jsou jen propast na penize co nekde mizi. Pristi volby budou jinak.

https://auto.tn.nova.cz/clanek/novinky/dalsi-mesto-ma-problem-s-radary-z-pokut-mela-tezit-soukroma-firma.html
odpovědět | #2 | 18.06.19 19:21
Autor: Josef Mikuláš
Titulek: ;-)
https://ibb.co/frPzLQ7
odpovědět | #3 | 18.06.19 19:47
Autor: programator
Titulek: volebni sliby?
nasel jsem bohuzel pouze toto:

https://ibb.co/FgdY5wR

ale na vasich strankach s jepici zivotnosti toho bylo jeste vic. Bohuzel ani wayback machine to nechytnul.

Nejvic se bavim u diskuzi s obcany nad podobou namesti a vylepseni parkovani.

Strasne rad bych nasel ten plan bodu co jste meli:-)

Zvladli jste jen noveho byrokrata a link na smlouvy:-)
odpovědět | #4 | 24.06.19 15:50
Autor: David Šafránek
Titulek:
Dobrý den, kde se kouří tráva? :) Na úřadě rozhodě ne - ale třeba by to stálo za zvážení..

Naše webové stránky byly poměrně nákladné, proto jsme je po skončení kampaně bohužel museli zrušit. Ale všechno, co tam bylo, najdete i na facebooku.

Náměstí byl fail, který navíc přišel krátce po volbách. Já to beru jako dosud největší chybu, že se to nepodařilo (i vinou vlastních zastupitelů) zastavit. Pokud to tak ale zůstane i nadále, že moje největší chyba bude to, že se nepodařilo zastavit jeden již rozjetý paskvil, tak to bude ale dost dobré skóre.

I to parkování je v procesu (aktuálně řešíme Severku). Že to vyřeší hned říkali jiní.

Zvládli nebo rozjeli jsme již velkou část toho programu, rozhodně ne jen nějaké dva body.
odpovědět | #5 | 25.06.19 11:50
Autor: Luky
Titulek: Re:
Tak kdo si přečte ten Váš program, tak vidí že plníte jen ty nejzákladnější věci.

Uveřejníte alepsoň původní program ze stránek?

Krátké období/střední/dlouhé? takto jste to tam měli definované.

Že je drahej hosting je fakt směšné, když si vemu že si berete na město desetimilionové půjčky.
odpovědět | #6 | 3.08.19 11:58
Autor: Josef Vogel
Titulek: Dotaz občana - majitele dotčené nemovitosti
Dobrý den. Váš program na "zkrášlení" města Chotěboř je líbivý , ale jako občan a zároveň majitel nemovitosti ve Stromovce se Vás ptám , zda hodláte respektovat i naše práva majitelů a podnikatelů , která by byla , v případě zřízení pěší zóny v ulici F.X.Šaldy , zcela jistě omezena a došlo by nepochybně i ke znehodnocení našeho majetku . Pokud budu vycházet z dotazníku , který jste v této souvislosti vložili do ECHA , tak hodláte Stromovku využívat k tzv. aktivnímu odpočinku - různými herními aj. zařízeními - pro seniory , ale i další občany . Nepřipadá Vám , že takto klidová zóna nevypadá ? Nadto zde zcela chybí možnost jakéhokoli občerstvení a taky veřejné WC . Vy jste občasný návštěvník Chotěboře ( i když jak píšete - rodák) , ale my zde žijeme a víme zcela určitě , že Stromovka je pro tyto Vaše představy nevhodná , okruh možných uživatelů se rovná téměř nule a jde tak o vyhozené investice . Pokud jste zároveň arborista , tak se spíše zaměřte na obnovu stromů , které nezájmem pracovníků úřadu byly zničeny ( např. rozlomením pod sněhem , nebo plody...) . Plně chápu , že musíte vykázat nějakou činnost v novém místě , ale s umístěním značek "Zákaz vjezdu"do předmětné ulice nelze souhlasit a můžete v této souvislosti očekávat odpor většiny majitelů dotčených nemovitostí. Zvláště pak , když samotný záměr na možné využití Stromovky je v rozporu s právy nás - občanů. Předpokládám , že v této souvislosti budete více transparentní , než jak jste předvedl(i) s (rychlo)dotazníkem v této věci. J.Vogel.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
3.04.24 21:01 Jaroslav Ludvík
10.04.24 21:26 Jaroslav Ludvík
5.04.24 13:13 Jaroslav Ludvík
18.04.24 20:51 Jaroslav Ludvík
6.04.24 20:45 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POLITICKÉ ODKAZY

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-01-26 14:19:34 Josef Karlík
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky