Boca psala perem Shakespeara

Datum: 20. říjen 2008, 13:08
Autor: Martin Jakeš
Rubrika: Fotbal
Až na penalty dokázal postoupit druholigový Salamandr Hradec Králové v Poháru ČMFS přes divizní Bocu Chotěboř a nyní je ve čtvrtfinále.

Již před zápasem začalo pro Bocu lehké drama. Delegát utkání požadoval lékařský dohled u našeho mužstva, který jsme bohužel v daný moment neměli. Naštěstí se vše podařilo vyřešit a zápas tak mohl začít.

Hosté se netajili svými cíli být mezi čtyřmi nejlepšími týmy ve druhé lize a i proto jsme měli obavu, jak tento zápas dopadne. Zápas začal z obou stran opatrně. Hradečtí po celou dobu naráželi na dobře organizovanou obranu Bocy a na spolehlivého Křivského. A byli to spíše domácí, kteří měli několik nadějných akcí v podání Doležala 2x a Čapka, kteří bohužel své nadějné akce nedotáhli až do konce.

Hosté přeci jenom udeřili ve 13. minutě Částkou, který přetlačil Moravce a se štěstím dal první gól zápasu. Boca hrála stále svoji hru, která je provázela po celou dobu v divizi a byla několikrát blízko vyrovnání. Nicméně poločas skončil 0:1.

Do druhé půle nadšeně bojující domácí vlítli na soupeře a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Po hezké akci Čapka D. s Doležalem se poslední jmenující ve 25. minutě krásně uvolnil na pravé straně a přízemní střelou nedal brankáři hostí šanci 1:1.
Hosty to mírně rozladilo, ale přece jenom se poté dostali do dvou slibných příležitostí, avšak Křivský byl na svém místě. Pak přišla 27. minuta. Zde se u rohové lajny hezky uvolnil nejlepší hráč hostů Michal a naservíroval na střed hřiště pěknou nahrávku, kterou zužitkoval ihned tvrdou střelou hostující Blažek 1:2.

Domácí tento gól naštěstí nepoložil. Ve 28. minutě si roli nahrávače a střelce vyměnili Doležal s Čapkem D., který vrátil Boce naději 2:2. Nedalo si nevšimnout, že to hostujícího trenéra očividně rozladilo a emoce začaly naplno gradovat. Domácí chytli vidinu postupu za pačesy a byli opravdu nebezpečnějším týmem. Hosté poté nasbírali během chvíle 5 akumulovaných faulů.

Pro domácí bohužel přišel trest ve 34. minutě. Blažek nahrál do prostoru Michalovi, který vystřelil na dobře vybíhajícího Křivského. V ten moment zaúřadovala štěstěna, která poslala odražený balón přesně na nohu již padajícího střelce. Míč se poté od něj odrazil do opuštěné branky 2:3. Boca si vzala oddechový čas a zkorigovala sestavu na šest statečných. To se nakonec domácím vyplatilo. Hosté udělali šestý faul a domácí tak mohli ve 36. minutě srovnat stav.

Provazník vzal tíhu okamžiku na sebe a vzápětí vrátil Boce opět naději 3:3. Konec zápasu se blížil a hra se začala přelévat ze strany na stranu. Základní část zápasu nakonec skončila 3:3 a drama pokračovalo prodloužením na 2x5 minut.

Prodloužení

Do prodloužení vstoupili lépe domácí. Provazník našel ve 41. minutě Vítka , který poté našel mezeru mezi nohama hradeckého brankáře a rázem to bylo 4:3 pro domácí. Hosté tento zvrat nemohli rozdýchat a vzápětí o minutu později kapitán Bocy Provazník zvýšil na 5:3. Hosté již v ten moment na nic nečekali a odvolali brankáře a hráli v pěti hráčích v poli. Bylo znát, že hradečtí tento systém ovládají.

Domácí bojovali jako lvi, bohužel pro ně přišla 10 vteřin před koncem prvního prodloužení nechytatelná střela v podání hostujícího Michala 5:4. Druhá půle začala ve stejném pojetí. Hosté se stále snažili vyrovnat a stále hráli v pěti hráčích.

Asi dvakrát se podařilo domácím vybojovat míč. Zejména druhé vypíchnutí míče stojí za zmínku. Vítkova střela přes celé hřiště jen těsně minula odkrytou klec hostů. Poté přišlo přeci jen vyrovnání hostů, které přišlo 2 minuty před koncem prodloužení v podání šťastného střelce Štěpánka. Na branku mu nahrával ten den starý známý Michal 5:5. Druholigisté nechtěli nechat nic na náhodu a stále pokračovali ve hře pět proti čtyřem. Hostům se to nakonec mohlo vyplatit.

V poslední sekundě zápasu se Michal opřel do míče a jeho střela lízla tyč. Prodloužení tak skončilo a drama tak pokračovalo dále v penaltovém rozstřelu.

Penalty

První na řadu šli hosté. Michal Křivského neprostřelil a na penaltu šel Čapek D., který svoji příležitost proměnil.

Ve druhé sérii hosté srovnali, ale vzápětí Provazník skóre navýšil 2:1. Do třetí série hradečtí vytáhli poslední trumf v podobě výměny brankáře a do branky šel Michal.
Hosté srovnali na 2:2. Na řadu šel Vítek a ten svou šanci promarnil.

Ve čtvrté sérii byli hosté opět úspěšní, ale domácí Doležal nechtěl připustit obrat a bylo opět srovnáno 3:3. V posledním kole Křivský hostujícím pokutový kop chytil a na poslední penaltu šel Kafka. Bohužel také nedal a stav tak zůstal 3:3.

Drama stále pokračovalo. Napětí se dalo přímo krájet. Na řadu přišel vyřazovací způsob. Hosté svůj šestý kop dali a otěže zápasu měl v rukou Čapek M., kterého poté vychytal ten den skvělý Michal. Bylo dobojováno.

Ze zápasu jsme kupodivu odjížděli celkem spokojeni a chvála od soupeře nás též potěšila. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem aktérům zápasu, kteří ze sebe vydali vše, co v nich bylo. Za zmínku jistě stojí, že naše mužstvo prakticky netrénuje a své zkušenosti sbírá jen v zápasech. Myslím si, že jsme podali skvělý taktický výkon a jenom škoda, že tento zápas nevidělo více lidí hlavně z Chotěboře.

Osmička nejlepších týmu v poháru ČMFS byla opravdu blízko, tak snad příště.

Děkuji také p.Staňkovi, p. Bibenovi a p. Křivskému za organizační pomoc.

Sestava: Křivský – (Hospodka), Čapek M. , Moravec , Blažek, Provazník – Kafka, Vítek, Čapek D, Doležal- Veselý Pavel, Štefáček T.

Ledeč nad Sázavou 3. 10. 2008

Boca Chotěboř - UFA Hradec Králové 5:5 (0:1, 3:3) po prodloužení, na penalty 3:4
Branky: Provazník 2, Doležal, Čapek D., Vítek - Michal 2, Částka, Blažek, Štěpánek R.