Boca Chotěboř přivezla z prvního klání pět bodů

Datum: 20. listopad 2008, 14:28
Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal
Do nové sezóny vstoupil i druhý tým loňské futsalové skupiny D – Boca Chotěboř. Ta na domácí palubovce v Hlinsku ale nepodala úplně ideální výkon a nakonec si připsala pět bodů za jednu výhru a dvě remízy.

Boca Chotěboř – XXL Reality 4:2 (2:1)

První zápas nové sezóny začaly oba týmy opatrně a v prvních minutách příliš šancí k vidění nebylo. Poprvé se gólově urodilo v 9. minutě, kdy se Dušan Čapek prosadil přesnou střelou po individuální akci. O čtyři minuty později vybojoval míč Doležal a sám bodlem zvýšil už na rozdíl dvou branek. Hosté potom mířili z přímého kopu těsně vedle.

Velkou možnost vstřelit další branku měla Boca pět minut před pauzou, ale Provazníkova nahrávka Michala Čapka nenašla a Doležal mířil těsně mimo. V 19. minutě ale uhodilo na druhé straně. Reality šly do brejku dvou proti jednomu a podařilo se jim snížit na 2:1.

V prvním poločase se nehrál futsal v příliš závratném tempu, ale do druhého dějství vkročily oba týmy mnohem aktivněji. Dvakrát se proti jedovatým střelám vytáhl Křivský a na druhé straně vyzkoušel pozornost brankáře i Dušan Čapek. Ve 23. minutě se po rozehraném přímém kopu trefil možná s pomocí teče Doležal a Boca opět vedla o dvě branky.

Domácím třetí gól nalil novou energii do krve a Boca si vytvořila tlak, který se ovšem stal spíše přehlídkou zahozených šancí, které chotěbořský tým až příliš lehkovážně zahazoval. Největšími gólovkami pohrdli osamoceni před brankářem Doležal, Novotný i Provazník a další superšanci zahodila Boca v 33. minutě, když Novotný opět nastřelil pouze padajícího brankáře a Hospodka následně mířil hlavou jen do břevna.

Teprve tehdy se hosté vymanili ze sevření Chotěboře a začali kombinačně přehrávat, čemuž dopomohla i jejich power play. Pozorně bránící domácí je však nepouštěli do velkých šancí. Až tři minuty před koncem napřáhl z dálky hostující obránce a utěšenou střelou snížil na rozdíl jedné branky.

Hosté se snažili ještě srovnat stav, ale Boca je do šancí nepustila. Naopak nikým neatakovaný Doležal minul naprosto prázdnou branku. To se povedlo až těsně před koncem Provazníkovi, který tak pečetil výhru Bocy v poměru 4:2.
Branky: Doležal 2, D.Čapek, Provazník

Boca Chotěboř – Zeppelin Hradec Králové 2:2 (0:1)

Ani druhé utkání nepřineslo v podání obou týmů příliš pohledný futsal. Většina zápasu se odehrávala spíše ve znamení taktického boje ve středu pole. Až v 8. minutě tvrdou Provazníkovu bombu vykopl hradecký brankář a na druhé straně se vytáhl s dobrým zákrokem Křivský.

Oba týmy hrály opatrně a snažily se spíše o střelbu zdálky než o kombinační akce. V 16. minutě se hráč Zeppelinu obtočil kolem obránce a přízemní střelou k tyči nedal Křivskému šanci. Inkasovaná branka Bocu vyburcovala k lepšímu výkonu a přišly i šance. Ty ale zůstaly nevyužity.

Naštěstí Boca po pauze pokračovala v tlaku. Hospodka pálil pouze do gólmana a Novotný pěknou střelou pouze orazítkoval břevno hostující svatyně. Ten samý hráč se ale revanšoval v 23. minutě, když se štěstím z voleje prostřelil vyběhnuvšího brankáře. Poté se hra opět vyrovnala a na řadu znovu přišel taktický boj.

V 27. minutě se hostující kapitán krásně protáhl po lajně a střelou na vzdálenější tyč strhl opět vedení na stranu Zeppelinu. Boca se snažila srovnat, ale dlouho se dostávala pouze k nebezpečným střelám ze střední vzdálenosti. Ve 33. minutě si Provazník sám vybojoval míč na váhajícím obránci a chladnokrevně srovnal stav na 2.2.

Zeppelin ovšem ještě mohl také vstřelit branku, ale jeho hráč mířil pouze nad bránu. Pak zkoušel štěstí přes celé hřiště Křivský, brankou neskončil ani závar po tvrdé střele Dušana Čapka a Vítkův pokus po rychle rozehraném rohu skončil těsně vedle.

V poslední minutě ještě z přímého kopu pálil Provazník, ale gólman jeho střelu pohotově vytlačil na roh a tak se oba týmy nakonec rozešly smírně.

Branky: Novotný, Provazník

Real Hlinsko - FK Boca Chotěboř 1:1 (1:0)

Tento zápas bylo takové malé místní derby. Oba celky vstoupily do utkání opatrně. Byla to spíše taktická bitva. V 16 minutě po chybě hostů domácí nekompromisně trestali v podobě vedoucí branky. Boca se stále nemohla dostat do trvalejšího tlaku a tak poločas skončil jednobrankovým vedením domácích.

V druhé půli se pomaličku Boca rozjížděla. Drtivý tlak ale nastal až od dvanácté minuty. Boca přimáčkla svého soupeře a na domácí branku se valil útok za útokem. Nicméně Real měl dvakrát možnost zvýšit po brejcích skóre, ale Veselý vytáhl ze své sbírky dva famózní zákroky a svůj tým podržel.

V 16. minutě neodpískali sudí jasnou penaltu proti Hlinsku. Dvě minuty před koncem sáhli hosté ke hře bez brankáře a během 20 sekund se jim podařilo konečně vyrovnat. Zápas na konec skončil remízou 1:1.

Branka: Provazník

„Na turnaji jsme chtěli získat sedm bodů. Herní projev týmu byl bohužel takový bez šťávy a předváděli jsme spíše upracovanou hru. Líbily se mi pouze konce zápasů s Realem a AC Zeppelinem. Pozitivní bylo, že jsme na tomto turnaji zkoušeli tři nové tváře. Rozhodně nezklamaly, ale jak to bývá, musí vyzrát. Čas a prostor určitě dostanou. Celý tým odehrál takový svůj lepší průměr, nicméně mě velmi potěšil druhý gólman Veselý, který potvrzuje svoje kvality,“ podělil se o své dojmy ze zápasů trenér Bocy Martin Jakeš.

Sestava: Křivský, Veselý – D.Čapek, M.Čapek, Vítek, Ďoubal, Hospodka, Moravec, Kučera, Novotný, Provazník, Doležal