Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal
Boca ve svém druhém letošním vystoupení narazila na silnou rezervu Nejzbachu Vysoké Mýto a na nevyzpytatelné Peliny Choceň. I přes poměrně těžký los ale chtěli futsalisté z Vysočiny přivést alespoň čtyři body.

1. FC Nejzbach VM "B" 2:1(2:1) FK Boca Chotěboř

Takřka vždy bývají společné zápasy těchto dvou týmů hodně vyrovnané, často rozhoduje jedna branka a nejinak tomu bylo i nyní. Začátek zápasu byl spíše opatrný a první opravdová šance přišla v podání hostí. Při ní se sám před brankářem domácích ocitl Blažek, ale v jasné pozici nedal.

Poté si hosté vytvořili ještě dvě nadějné možnosti, ty ale bohužel za zády výborného gólmana neskončily. Pak přišla nešťastná 16. minuta, ve které Boca hned dvakrát inkasovala a domácí tak svému soupeři rázně odskočili. Ještě do konce poločasu se sice povedlo Provazníkovým přímým kopem snížit na 2:1, ale to bylo v úvodním dějství vše. Do druhé půle vlétla Boca se snahou zvýšit útočnou aktivitu a srovnat skóre. Po celou dobu však i přes mohutný tlak marně dobývala branku soupeře.

Chotěbořští hráči si vybrali i pořádný kopec smůly. Podařilo se jim trefit tyčku i břevno, ale famózní brankář domácích spolu s dobře postavenou brankou vyrovnání nepřipustil. Zápas tak nakonec skončil těsnou výhrou domácího Nejzbachu.

Branka: Provazník
Sestava: Křivský – Čapek M., Veselý P., Provazník, Blažek - Vítek, Kafka, Novotný, Štefáček, Čapek D.

2. Peliny Choceň 4:9(2:4) FK Boca Chotěboř

V tomto zápase již musela Boca naplno bodovat, aby neztratila kontakt s horní polovinou tabulky. A důležitý zápas začali chotěbořští pěkně zostra. Během první desetiminutovky se postupně trefil Veselý, Novotný, Provazník a Michal Čapek. V těchto chvílích připomínal tento zápas spíše hru kočky s myší a schylovalo se k debaklu. Bohužel však přišlo ze strany hráčů Bocy uspokojení a domacím se podařilo dát do konce poločasu dvě konatktní branky.

Druhý poločas začal tak, jak první poločas končil. Pelinám se do konce aktivní hrou podařilo srovnat stav na 4:4. Boca se nemohla vymanit z tlaku domácích a skvělá hra ze začátku prvního dějství byla ta tam. Domácí soupeře ve všech směrech přehrávali, ale hostím se naštěstí ve 12.minutě podařilo Veselým vstřelit rozhodující branku. Na něj pak v rychlém sledu navázali Blažek, Provazník, Kafka a zase Provazník.

Za zmínku určitě stojí krásný gól Kafky, který z voleje nekompromisně uklidil lobovanou přihrávku do sítě. Zápas tak skončil nakonec 4:9 v neprospěch domácích, přestože tento výsledek byl pro Peliny příliš krutý.

Branky: Provazník 3, Veselý 2, Novotný, Čapek M., Blažek, Kafka

"Tentokrát jsme chtěli získat 4 body. První zápas jsme zahráli dle mých představ, bohužel nám tentokrát nepřálo štěstíčko. Nicméně soupeř se představil jako silný a kompaktní tým. Ve druhém zápase se nám podařilo vše, na co jsme sáhli, ale přesto jsem velmi rozladěn z dalšího dění na hřišti. Takto rozehrané zápasy musíme dotáhnout do zdárného konce a nepřipustit drama. Někteří hráči si musí uvědomit, o co v této sezóně chceme hrát, což je nejhůře konečné šesté místo a také k tomu zodpovědně přistupovat," zhodnotil klání trenér Bocy Martin Jakeš.