Týmy z Hradce Králové odjely s prázdnou

Datum: 15. prosinec 2008, 14:10
Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal
Dvěma zápasy pokračovala pouť Bocy Chotěboř ve futsalové divizi D. Na palubovce v Hlinsku se jí tentokráte postavilo Flamengo Hradec Králové a UFA Salamandr "B" HK. Boca chtěla dohnat předešlou ztrátu bodů a to se jí také nakonec povedlo.

FK Boca Chotěboř 4:3(1:2) Flamengo Hradec Králové

Začátek zápasu byl z obou stran dost opatrný a první se do vyložené šance dostali domácí v podání Provazníka, ten však neuspěl. Boca se čím dál více začala tlačit před soupeřovu branku, ale žádnou možnost nedokázali domácí přetavit ve vedoucí gól.

Hráči Flamenga se však v šesté minutě dostali do brejku, který nemilosrdně potrestali 0:1. Boca poté svou aktivní hrou byla stále častěji před branku soupeře a vyrovnání doslova viselo na vlásku.

V 11. minutě se konečně domácí dočkali po hezké akci Provazníka s Ďoubalem, který se nemýlil - 1:1. Boca bohužel opustila od své hry a dala prostor Flamengu, který byl v této fázi lepším týmem. Svůj um také musel ukázat při jedné šanci domácí brankář Křivský, ale minutu před koncem poločasu hráč hostů Tušic strhl vedení na stranu hostí na 1:2.

Ve druhé půli se domácí snažili o vyrovnání a svoji aktivitou donutili soupeře faulovat. Na druhé straně opět Křivský musel čelit dvěma nebezpečným výpadům soupeře a podržel svůj tým.

Pak se ukázalo, jak je dobré míti ve svém středu Provazníka. Ten v 34. minutě srovnal na 2:2 a domácí se dostali do laufu. Zatlačili na soupeře, hosté faulovali po šesté a čtyři minuty před koncem se postavil k exekuci penalty Provazník a nedal gólmanovi žádnou šanci 3:2. Bohužel se Flamengu minutu před koncem podařilo po chybě domácích Bartošem srovnat na 3:3.

Domácí vrhli vše do útoku a to se nakonec stalo pro hosty osudným. Hosté opět udělali akumulovaný faul a kopala se další vzdálená penalta. Vše na svá bedra vzal kapitán Provazník, který si vybral stejné místo jako v předešlém případě a strhl nakonec vedení pro Bocu 4:3.

Branky: Provazník 3, Ďoubal
Sestava: Křivský – Čapek M., Ďoubal, Provazník, Blažek - Vítek, Hospodka, Kučera, Čapek D.

FK Boca Chotěboř 5:1(1:0) UFA Salamandr "B" HK

V tomto zápase se Boca představila v naprosto jiném světle a od počátku se hrál svižný futsal. Již ve druhé minutě uvolnil Provazník Blažka, který svou bombou málem protrhl síť - 1:0.

Boca se prezentovala kombinační hrou, ale i soupeř velkou měrou přispíval ke kvalitě zápasu.Oba týmy si vytvořily několik slibných šancí, ale ani jeden z nich do konce poločasu neskóroval. Ve druhé půli měli přeci jenom větší optickou převahu hosté. V této fázi hry zde konečně Boca ukázala, jak má vypadat precizní defenziva a když už bylo nejhůř, tak ji podržel dobře chytající Křivský.

Ve 29. minutě se představila bratrská dvojice Čapků. Po vzájemném ťukesu nakonec uklidil míč do sítě mladší Dušan 2:0. Hned ve 30. minutě přišlo zaváhání obranné řady domácích a hosté snížili na 1:2. Naštěstí hned v této minutě odpověděla Boca povedenou akcí, na jejímž konci stál Vítek 3:1.

Hosté se pokusili presingem dostat Bocu pod tlak, nicméně se opět prosadil domácí Blažek, který ve 35. minutě zvýšil na 4:1. Hosté ještě zkusili hru s pěti hráči v poli, toho však využil D. Čapek a stanovil tak konečný výsledek na 5:1.

Branky: Blažek 2, Čapek Dušan 2, Vítek

"První zápas nebyl stále dle mých představ. Dostali jsme celkem zbytečné branky, které většinou přišly po nepřesných nahrávkách. Chyběla nám dynamika, přesnost a nutno podotknout, že tento zápas jsme vyhráli se štěstím. Pro soupeře to byl krutý výsledek.

Ve druhém zápase to konečně přišlo. Sehráli jsme zatím nejlepší zápas od začátku soutěže a za tento mač si zaslouží pochvalu celý tým. Doufám, že nás tento zápas nakopne a budeme v tomto trendu nadále pokračovat", zhodnotil klání trenér Bocy Martin Jakeš.