Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal
II. FUTSALOVÁ LIGA

JESENÍK – BOCA CHOTĚBOŘ 3:5
Začátek byl z obou stran opatrný, ale v 5.minutě se do vedení dostali hosté, když po přihrávce Provazníka prostřelil domácího gólmana forvard Novotný. Domácí přidali na obrátkách a za pár minut srovnali, když do zcela odkryté branky uklidil míč Furik. Ve 12. minutě fauloval nebezpečně u postranní čáry domácí hráč Ďoubala, pro kterého nevybíravým zákrokem zápas skončil. K faulu nezůstal benevolentní ani rozhodčí, který udělil domácímu hráči červenou kartu. Hosté následnou přesilovku využili hned vzápětí, když po přihrávce Hromádky překonal strážce domácí svatyně Michal Čapek.

Po přestávce začali lépe hosté a během pěti minut navýšili skóre hned o tři branky. Nejprve ve středu hřiště vybojoval míč Moravec, který našel přesně Hromádku, a ten nedal bombou brankáři Jeseníku šanci. 1:3. Pak se do střelecké listiny zapsal také kapitán Bocy Provazník, který po další přihrávce Moravce zvyšoval již na 4:1. A to stále nebylo ze strany hráčů z Vysočiny vše.

Po průniku Dušana Čapka zastavil před prázdnou brankou domácí obránce míč rukou a z nařízené penalty se nemýlil Odvářka. Utkání v této fázi vypadalo výsledkově jednoznačně, ale Jeseník nesložil zbraně a brzy se mu podařilo zápas zdramatizovat.

Hned vzápětí totiž snížili domácí po hezké kombinaci, kterou zakončoval přesně Kazár. Neuběhlo ani dalších dvacet vteřin a po hrubé chybě ve středu hřiště inkasovali hosté podruhé, když se trefil domácí Salva. Domácí tak bleskově kontrovali a do konce utkání chybělo ještě takřka patnáct minut. Ve zbytku se tak domácí snažili ještě srovnat, měli lehkou územní převahu, ale Chotěboř až do konce hrací doby dobře bránila, aktivní hrou nepouštěla Jeseník do velkého náporu a až do závěrečné sirény tak už diváci branku neviděli. Všechny body tak nakonec putovaly na Vysočinu.
Trenér je spokojen

„Jsem maximálně spokojenÍ. Na hráčích byla vidět velká chuť po vítězství, hráli jsme dobře a soustředěně. Pouze mě mrzel výpadek, kdy jsme během několika vteřin nechali soupeře snížit z 5:1 na 5:3 a zápas tak byl ještě dramatický a vypjatý až do konce,“ konstatoval trenér Bocy Martin Jakeš.

Boca Chotěboř v dalším zápase přivítá v sobotu na palubovce v havlíčkobrodské sportovní hale družstvo Havířova. To je prozatím s osmi body na předposledním místě soutěže.

„Rádi bychom vyhráli a tím by byl splněn náš minimální bodový cíl do poloviny soutěže, který jsme si před sezonou stanovili,“ dodal Jakeš. Podle posledních informací by měla být Boca v sobotu kompletní. Utkání začíná ve 20 hodin.
Branky: M.Čapek, Novotný, Provazník, Hromádka, Odvářka. Poločas: 1:2.
Sestava Boca Chotěboř: Křivský – Ďoubal, Hromádka, Moravec, M.Čapek – D.Čapek, Odvářka, Provazník, Novotný.