Špičkový volejbal v Chotěboři

Datum: 13. únor 2015, 20:53
Autor: Martin Hudík
Rubrika: Volejbal
Volejbal Brno a.s. – VK Dukla Liberec 0:3 (20:25, 17:25, 21:25)

Odvetný zápas čtvrtfinále Českého poháru se odehrál 10. února 2015 na neutrální půdě sportovní haly Gymnázia Chotěboř.

Zorganizovat zápas v Chotěboři mělo jednoduchý základ. Šlo o podporu projektu HAVLBALL, který vznikl jako soutěž minivolejbalu Okresního volejbalového svazu Havlíčkův Brod, s cílem ukázat vrcholný volejbal i těm nejmenším volejbalistům na vlastní oči. Zároveň se jednalo o „souboj“ rodáků, blokaře Lubomíra Staňka z Dukly Liberec a trenéra Volejbalu Brno Ondřeje Marka.

Zápas probíhal před zaplněným hledištěm. Kolem pěti set diváků okolo hřiště vytvořilo velice příjemnou atmosféru. Mezi nimi bylo 80 dětí soutěže HAVLBALL, kterým se splnil sen vidět skutečný volejbalový zápas na vlastní oči. Přítomný byl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Ing. Libor Joukl, starostové a místostarostové měst a obcí okresu Havlíčkův Brod, místopředseda ČVS Robert Urbánek a zástupci společností, které podporují soutěž HAVLBALL (Moravia Lacto a.s., Qwix Foods s.r.o., Bona Vita s.r.o., NATE – nápojová technika a.s., Montero a.s., Interlignum a.s., Vinotéka Pavel Čuda a Kavárna Sluníčko).

Dukla nastoupila s cílem získat alespoň jeden set, který jí zajišťoval postup do Final Four Českého poháru, a tento cíl splnila hned v prvním setu. I následné sety měla Dukla zcela pod kontrolou a přehrála Brno celkem bez větších problémů. Brno mělo šanci na zvrat v utkání pouze ve třetím setu, kdy vedlo 12:10, ale několika chybami dostalo Liberec opět do vedení a hráči Dukly již utkání s přehledem dohráli.

Během zápasu byl předán materiální a finanční dar zástupci Dětského domova Nová Ves u Chotěboře. Pan Jaroslav Šereda převzal míče Gala věnované Českým volejbalovým svazem a šek na 7.790,-Kč.

Během technických oddechových časů probíhal doprovodný program, o který se postarala taneční skupina m.P.F.D.Crew a mažoretky Junior Chotěboř.

Mezi druhým a třetím setem se na palubovce představili mladí minivolejbalisté, kteří předvedli své umění všem divákům.

Po utkání byli vyhlášeni nejlepší hráči obou družstev, kteří doslali malou pozornost od sponzorů Kavárny Sluníčko a Vinotéky Pavla Čudy. Z brněnského celku byl nejlepším hráčem vyhlášen Martin Klapal a z libereckého družstva Lubomír Staněk.

Následovala společná fotografie hráčů Brna a Liberce s dětmi z HAVLBALLu. Poté hráči rozdali dětem mnoho autogramů a následně proběhly soutěže dětí o ceny věnované Volejbalem Brno, Duklou Liberec a ČVS.

Velké poděkování patří řediteli Gymnázia panu Mgr. Vladislavu Smejkalovi za podporu volejbalu na škole a za možnost uspořádat toto utkání v nové a krásné hale Gymnázia Chotěboř.

Ohlasy po utkání

Lubomír Staněk (Dukla Liberec):
„Atmosféra byla fantastická, utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou. Hrát v Chotěboři je sen.“

Ondřej Marek (trenér Volejbalu Brno):
„Liberec nás tlačil servisem , my jsme si nedokázali přihrát a od toho se odvíjela celá hra. Nám se dnešní utkání vůbec nevydařilo, ale pro nás je klíčové utkání ve čtvrtek s Ostravou a doufám, že předvedeme lepší výkon. Atmosféra byla vynikající, myslím si, že diváci si to užili, bylo to tady úplně nádherné a škoda jen, že z naší strany to nebylo o poznání lepší a Liberci jsme víc nevzdorovali.“

Martin Gerža (manažer Volejbalu Brno):
„Vynikající akce na propagaci volejbalu. Atmosféra byla skvělá, protože diváci byli rádi, že se tady taková akce koná. Vyznělo to jako výborná propagace volejbalu na Vysočině.“

Michal Nekola (trenér Dukly Liberec):
„My jsme sem přijeli s tím, že nám stačí jeden set, ale v žádném případě jsme nechtěli Brno podcenit a myslím, že se nám to povedlo. Měli jsme utkání zcela pod kontrolou. Co se týká atmosféry tady v hale, tak si myslím, že prostředí bylo perfektní, jak zázemí, tak i hala se nám moc líbila, diváků přišlo kolem pěti set a fandili a bavili se celou hodinu a půl a pro nás to bylo příjemné zpestření.“

Martin Klapal (kapitán Volejbalu Brno):
„Liberec na nás nastoupil s tím, co potřeboval, a to je vyhrát první set, což se jim bez větších problémů bohužel povedlo. Pak už mohl hrát v pohodě a prostřídat všechny hráče a škoda jen, že jsme tady divákům nepředvedli víc. Určitě jsme mohli předvést lepší výkon. Bylo to tady super, mně se ta hala strašně líbí. Je tady vysoký strop a lidi byli super.“

Robert Urbánek (místopředseda ČVS):
„Velice mě překvapila návštěva v Chotěboři. Bylo vidět, že tady byl hlad po kvalitním volejbalu. Celkově taková akce pomáhá k podpoře volejbalu dětí a propagaci volejbalu.“

Ing.Libor Joukl (náměstek hejtmana Kraje Vysočina):
„Mě volejbal jako takový baví. Je to úžasné, že se takový zápas dostal do této haly. Tuto halu jsme postavili před 5 lety a myslím si, že to byla asi největší akce, která se v této hale zatím konala. Bylo to nádherné a atmosféra byla skvělá.“

Ing.Tomáš Škaryd (starosta Chotěboře):
„Jsem velice rád, že se povedlo dostat do Chotěboře takový zápas známých družstev, a ještě když v obou družstvech jsou lidé, kteří mají velké vazby na naše město. Bylo to pro diváky velice atraktivní, prostředí bylo nádherné a i hráči, se kterými jsem mluvil, si to tady pochvalovali. Byl to skutečný sportovní zážitek.“

Mgr.Vladislav Smejkal (ředitel Gymnázia Chotěboř):
„Bylo to skvělé, mám z toho obrovskou radost. Mám ji nejen proto, že přišla veřejnost, ale ještě větší radost mám z toho, že tady bylo mnoho malých dětí, pro které to byl určitě zážitek na celý život.“
x x x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 18.02.15 22:26
Autor: vděčný divák
Titulek: Děkujeme!
myslím, že se sluší poděkovat i za všechny přítomné diváky i Vám, pane Hudíku, jakožto hlavnímu organizátorovi a samozřejmě i dalším, kteří se na přípravách podíleli, tak i oběma týmům za parádní prezentaci kvalitního volejbalu ligové úrovně...jen houšť a větší kapky! Díky!


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
16.02.23 11:23 Jaroslav Ludvík
18.02.23 21:08 Jaroslav Ludvík
11.02.23 20:10 Jaroslav Ludvík
9.02.23 16:09 Milan Knob
6.02.23 08:03 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
SPORTOVNÍ ODKAZY

SPORTOVNÍ KONTAKTY
img HC Chotěboř: [email protected]

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-06-09 14:13:12 Ondra
2022-01-26 14:19:34 Josef Karlík
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky