Výsledky 23. Chotěbořské koule (2023)

Datum: 10. červen 2023, 23:17
Autor: Ondřej Pravda
Rubrika: Ostatní
Výsledky 23. Chotěbořské koule (2023)

Přelom května a června je klasický termín pro Chotěbořskou koule (neboli míčový sedmiboj - volejbal, nohejbal, tenis, penalty, stolní tenis, házená a koše, detailnější popis pravidel téhle české speciality lze najít třeba ve starém článku - letos jsme si dali 23. ročník 3. června.

Náš přístup "ať si všichni zahrají co nejvíc a výsledky jsou co nejspravedlivější" neboli netradiční systém na 2 porážky, přilákal letos 14 dvojic, z toho jednu mixovou. Trochu škoda neplného pavouka, ale díky novým (a kvalitním) dvojicím (např. od Telče nebo Mor.Budějovic) byla sportovní úroveň hodně slušná. Když se k tomu přidá výborné počasí, co si víc přát.

Zahájení bylo klasické, na kurtech s tenisem a nohejbalem, k tomu se občas přidal volejbal. Loňští vítězové Koule, Bartoš-Dvořák, neponechali nic náhodě, vyšvihli se do čela s impozatními 24 body za dvě vítězství a jedno třetí místo, za nimi s odstupem řadili jak místní Hübner-Kohl, tak nově utvořená dvojice zkušených účastníků 7bojů Kazda-Culka (obě dvojice 16 b.), nebo nováčci Syroví (15 b.). S lehčím odstupem další dvě nové dvojky Čermákovi a Vidourek-Živný (10 b.), i když posledně jmenovaný se bohužel zranil, takže zbytek 7boje nemohl hrát naplno.
Penaly a házenou jsme si dali na umělé trávě (fakt luxus). Bartoš-Dvořák si dvěmi čtvrtými místy jistili prozatímní první místo… jenže Kazda-Culka vítězstvími v obou disciplínách, čímž také dosáhli na pěkných 34 b., dali jasně najevo, že o celkové vítězství to bude tuhý boj. Hübnerovi s Kohlem, kteří uspěli s jedním druhým místem, se dorovnali Syroví (23 b.), k nim se přiblížili Čermákovi (20 b.) a s lehčím odstupem o sobě dali vědět loni stříbrní Ovčáček-Zvolánek (17 b.) nebo Fikejsl-Janáček (16 b.).

Před přesunem do haly na pinčes a koše bylo tedy otázkou, kdo z prvních dvou dvojic zafinišuje na celkové prvenství, a kdo z těch ostatních se prodere na bednu. Nejmíň přidali Čermákovi, takže se propadli na celkové sedmé místo, před ně se dostali i díky 2. místu v koších Fikejsl-Janáček (25 b.). Hübner-Kohl přidali málo bodů, ale i tak díky lepšímu umístění z předchozích disciplín dosáhli se stejným počtem bodů na celkové 5. místo. Syroví bodovali sice dobře 4.místem v pinčesu, ale v koších ostrouhali a zisk 28 bodů stačil „jen“ na bramboru. Ovčáček-Zvolánek totiž přes letos asi nejsilnější účast v tomto sportu opět vyhráli a díky dalším bodům z košů se prodrali na bednu.

Ale pravé drama se odehrávalo ohledně prvního místa – v pinčesu se dvojici Bartoš-Dvořák zas tolik nedařilo, takže se před ně dočasně dostali Kazda-Culka, díky třetímu místu. Obě dvojice se dostali do semifinále v koších, ve kterých uspěli ale prvně jmenovaní, a jako loni si došli poměrně bezpečně pro vítězství v disciplíně. Ale nic nebylo ztraceno pro dvojku Kazda-Culka, kdyby dosáhli na druhé místo, pořád je mohli předběhnout (při rovnosti bodů ne, protože Bartoš-Dvořák měli víc lepších umístění). První krok ze tří kroků v opravném pavouku zvládli, ale druhý už ne, takže se nakonec museli smířit s celkově druhým místem, a Bartoš-Dvořák mohli slavit třetí celkové vítězství v řadě. Nakonec jen tyto dvě dvojky potvrdily největší univerzálnost, když bodovali ve všech disciplínách.

Detaily umístění všech dvojic si můžete prostudovat v tabulce níže.

Výborným sportem se nenechalo zahanbit občerstvení, opět jasným vítězem se stalo Verča Lesáková se svou dcerou a výpomocí dalších. Sponzorský sud pivovaru Chotěboř se vypil, takže i díky předchozí přípravě ze strany Kuby Hübnera a dalších místních kámošů z ex-volejbalového týmu, a velmi rozumnému zakončení okolo 20h. jsme se všichni shodli, že 23. Koule se povedla velmi.

Odkaz na fotky máte tady... díky, Lukáši Vajrychu!

Za organizátory Ondřej Pravda


Výsledková listina 23. Chotěbořské koule (2023)
(na 2 porážky, max. 9 bodů za disciplínu (a pak 7,6,5,4,3,2 body), body nepočítány v případě volného losu, tj. nutno aspoň jednou vyhrát)

DvojiceBodyRozpis umístění
1.Bartoš-Dvořák463x 1.místo (tenis, nohejbal, koše), 1x 3.místo (volejbal), 2x 4.místo (fotbal, házená), 1x 7.-8.místo (st.tenis)
2.Kazda-Culka452x 1.místo (fotbal, házená), 1x 2.místo (nohejbal), 2x 3.místo (tenis, st.tenis), 1x 4.místo (koše), 1x 7.-8.místo (volejbal)
3.Ovčačík-Zvolánek291x 1.místo (st.tenis), 1x 3.místo (fotbal), 2x 5.-6.místo (tenis, nohejbal), 2x 7.-8.místo (volejbal, koše)
4.Syroví (Vojta, Karel)281x 3.místo (nohejbal), 2x 4.místo (volejbal, st.tenis), 3x 5.-6.místo (tenis, fotbal, házená)
5.Hübner-Kohl251x 1.místo (volejbal), 1x 2.místo (házená), 1x 4.místo (tenis), 2x 9.-12.místo (nohejbal, koše)
6.Fikejsl-Janáček251x 2.místo (koše), 1x 3.místo (házená), 2x 5.-6.místo (nohejbal, volejbal), 2x 9.-12.místo (tenis, st.tenis)
7.Čermákovi (Marek, Martin)231x 2.místo (fotbal), 1x 4.místo (nohejbal), 3x 7.-8.místo (tenis, házená, st.tenis), 1x 9.-12.místo (volejbal)
8.Vidourek-Živný222x 2.místo (tenis, st.tenis), 2x 7.-8.místo (nohejbal, koše), 1x 9.-12.místo (házená)
9.Vajrych-Pravda201x 2.místo (volejbal),2x 5.-6.místo (koše, st.tenis), 1x 7.-8.místo (fotbal), 1x 9.-12.místo (nohejbal)
10.Expert Bets (Donát-Cigáš)161x 3.místo (koše), 2x 7.-8.místo (fotbal, házená), 1x 9.-12.místo (st.tenis)
11.Konvalinka-Nečas161x 5.-6.místo (st.tenis), 2x 7.-8.místo (tenis, fotbal), 3x 9.-12.místo (nohejbal, házená, koše)
12.Konupčík-Motl122x 7.-8.místo (nohejbal, volejbal), 3x 9.-12.místo (fotbal, házená, st.tenis)
13.Markové (Ondra, Lukáš)81x 7.-8.místo (koše), 2x 9.-12.místo (tenis, nohejbal)
14.Máca a já (Odvářková-Tezner)61x 7.-8.místo (volejbal), 1x 9.-12.místo (koše)
x
1.místo
x
2.místo
x
3.místo

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky