Kvalitnější led za 14 milionů

Datum: 8. červenec 2006, 07:15
Autor: Milan Knob
Rubrika: Hokej
Chotěboř * Nějvětší rekonstrukce plochy zimního stadionu za posledních dvacet let přinese městu žádané úspory energií a umožní vznik dalších prostor pro kulturní a společenskou činnost.
Kdyby stadion něprošel potřebnou rekonstrukcí, časem by hrozilo, že přestane sloužit svému účelu, ve městě se přestanou hrát hokejové soutěže a chotěbořští sporotvci budou muset jezdit trénovat až do Havlíčkova Brodu, což by hokejovému oddílu podstatně zvedlo výdaje.

Ušetří výdaje

Systém chlazení ledové plochy byl zastaralý a téměř dvacet let ho nikdo neopravoval. "Především soustava potrubí, kterou prochází čpavek, byla nekvalitní a dokonce hrozil únik. K tomu byla plocha stadionu nerovná, místy bylo třeba na výrobu ledu chladit až dvacet centimetrů vody, což znamenalo obrovské výdaje na spotřebu energií," dal do skutečného stavu plochy stadionu nahlédnout místostarosta Milan Linhart.
Celá akce bude stát 14 milionů korun, z toho 11 milionů korun dá státní dotace. Práce budou ukončeny v polovině září, před hokejovou sezonou.

Hokej i volejbal

V současné době dělníci starou plochu stadionu bourají a to včetně rozvodů chlazení. Po ukončení demolice bude třeba začít s vlastním budováním nové plochy a chlazení.
"Nový chladící systém bude úplně běžný, ovšem daleko modernější než ten původní, přibude nová strojovna s mnohem účinnějším agregátem. Plocha stadionu bude vyfrézována do roviny, čímž se docílí toho, aby na výrobu ledu stačily pouhé čtyři centimetry vody, což je ve srovnání s minulými lety podstatný rozdíl," upřesňuje místostarosta.
Zrekonstruovaný zimní stadion může podle Linharta sloužit jako plocha pro pořádání koncertů, ale také například na volejbal.

Převzato z deníku Vysočina

Komentáře:

Odpověď pro:  Milan / Re:Re:Vážení diskutující,

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 8.07.06 08:11
Autor: Sportovec
Titulek: Střecha
Ale co střecha? Nespadne nám na tu naši novou ledovou plochu za 14 miliónů?
odpovědět | #2 | 8.07.06 08:26
Autor: Josef C.
Titulek: Kvalitnejsi led
Uz se nemuzu dockat,az se tam budeme prohanet,ale mam obavu,aby tam na nas p.Dolezal jako kazdorocne nekricel,jak nejakej hulvat.A jeste se chci zeptat,zda Milan nevi,zda novou strojovnu budou obsluhovat stale stejny fachmani,jako doposud.Diky.
odpovědět | #3 | 8.07.06 10:24
Autor: Dýma
Titulek: Re:Kvalitnejsi led
Ty jsi taky hloupý. Přál bych Ti tam třeba půl zimy pracovat. Machře!!!A nebo ještě líp- mít za to všechno odpovědnost!!!
odpovědět | #4 | 8.07.06 19:42
Autor: Milan Knob
Titulek: Re:Kvalitnejsi led
Bohužel na toto Ti neodpovím. Musíš se zeptat na jiném místě. Milan
odpovědět | #5 | 9.07.06 13:15
Autor: sepp
Titulek: Re:Kvalitnejsi led
for Josef C.: Jestli na tebe někdo křičí, tak si to asi zasloužíš!!! A "fachmani" se změní! Vezmeš to totiž ty a budeš tam dělat ze sebe vola za sedm tisíc a křičet na ostatní!
odpovědět | #6 | 9.07.06 19:05
Autor: Josef C.
Titulek: Re:Re:Kvalitnejsi led
Za 7 litru?Myslis,ze jim vubec neco zustane,kdyz jsou porad namoceny v rohu????....!!!!!Myslim,ze je to dobrej privydelek za to co tam dnes delaji,vzdyt snih uz hazet pres mantaky nemuseji,nechumeli na ne a Bimbo ten tam alespon obcas zamete.A jak tak koukam,uhodil jsem hrebicek na hlavicku,co?
10.07.06 00:29
SMAZÁNO
Komentář byl správcem této sekce smazán.
odpovědět | #8 | 10.07.06 00:55
Autor: Zbyněk Mrkvička
Titulek: Vážení diskutující,
zkuste zchladit hlavy, nebo tyto komentáře zamknu jako bezpředmětné.
odpovědět | #9 | 10.07.06 08:42
Autor: sepp
Titulek: Re:Re:Re:Kvalitnejsi led
for Josef C: myslím, že ses maximálně uhodil do hlavičky, ne na hlavičku!:-) Dvojka Němec - Doležal jsou zaměstnanci na plný úvazek za pár korun, bimba, balda a další jako brigádníci za dvacku a něco na hodinu! A neřekl bych že se tam nic nedělá, ale to je věc názoru! Ale když to ted vezmeš ty, určitě se to zlepší!:-) jsi totiž zřejmě velice schopný a cílevědomí jediněc se skvělím odhadem a nadhledem!:-)))
odpovědět | #10 | 10.07.06 11:18
Autor: Mikeš
Titulek: Upřímně
Přiznejme si, ta obsluha je tam za denní světlo drahá
odpovědět | #11 | 10.07.06 11:34
Autor: Karel Čapek
Titulek: Re:Vážení diskutující,
Jsi vážně kokot.Na mém článku nebylo nic vulgárního.Byla tam pouze napsaná pravda.Neměl jsi jediný důvod smazat ho.
odpovědět | #12 | 10.07.06 11:37
Autor: mak
Titulek: re
...jak malý kluci:)
odpovědět | #13 | 10.07.06 12:07
Autor: Milan
Titulek: Re:Re:Vážení diskutující,
Ten Tvůj příspěvek nesmazal Zbyněk, i když si myslím, že by to klidně udělal. Uvažuju, že zruším celou diskuzi, která je stejně na draka. :-(
odpovědět | #14 | 10.07.06 13:16
Autor: Zbyněk Mrkvička
Titulek: Re:Re:Vážení diskutující,
??Kokot?? Vážený Karle, my si až takhle tykáme?
odpovědět | #15 | 12.07.06 15:37
Autor: Pavel Bačkovský
Titulek: castecne dobra zprava
Škoda, že se lidi neumí normálně vyjadřovat.
JInak pokud je pravda, že na rekonstrukci plochy bude 11mil statni dotace tak se ta investice dalsich 3 mil vyplati, alespň v tom, že bude hala využitelná po celý rok. Tedy doufám, že se s tím v projektu počítá a nebude to tak, že se nebude smět z nějakého důvodu na plochu vkročit, aby se nepoškodila.
odpovědět | #16 | 13.07.06 07:39
Autor: Sportovec
Titulek: Re:castecne dobra zprava
Zdá se, že se objevily problémy s podložím plochy na zimáku. A co z toho vyplývá? Nic jiného, než že cena za novou plochu bude vyšší. Jo, holt Cotěboř...
odpovědět | #17 | 13.07.06 08:11
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:castecne dobra zprava
Spíš problémy s akcemi "Z" a jinými dobrovolnými brigádami z doby socialismu. Při opravách a rekonstrukcích dost často zjišťujeme, že kdysi z důvodu "úspor" nebyla dodržena projektová dokumentace.
odpovědět | #18 | 13.07.06 10:30
Autor: Václav Pravda
Titulek: Re:Re:Re:castecne dobra zprava
Nebýt akcí Z, tak Chotěboř nemá ani to co má. Je jasné, že se to dělalo všelijak, když halu, zimák apod. dělali vlastníma rukama sportovci a další občané, bez větších prostředků a odborných znalostí a zkušeností. Nicméně by se s podobnými problémy mělo v projektech vždy počítat a neměly by být překvapením a navýšením rozpočtu. Chotěboř je navíc nyní v situaci, kdy by ji pomohly i ty akce Z. Jako například naše akce Z, která umožní zprovoznění hotelu Vysočina o něco dříve nebo vylepšuje KD Junior. Budování lyžařského areálu a řada dalších aktivit lidí, kterým není lhostejno. Ale kdo ještě dnes půjde dobrovolně něco stavět nebo budovat, když vidí špatné hospodaření města a pohrdání?
odpovědět | #19 | 13.07.06 11:23
Autor: pepexx
Titulek: Re:Re:Re:Re:castecne dobra zprava
to:Vaclav Pravda doporučuji Vám za peníze co jste vydělal na FF (největším fesťáku na světě) koupil od p. Širokého vybavení ze sokolovny a s partou nadšenců v akci "Z" postavil novou sokolovnu
odpovědět | #20 | 13.07.06 11:49
Autor: Václav Pravda
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:castecne dobra zprava
FF nepořádáme komerčně a neživí nás, je to jen velký koníček. Festival Fantazie 06 nemá ještě uzavřené účtování, nicméně z předběžných kalkulací je jisté, že letošním mimořádně úspěšným ročníkem a při maximálním šetření na hostech, programu i vybavení se podařilo jen pokrýt ztráty z minulých let a dostat hospodaření FF celkově přibližně na nulu. A to i přesto, že já i Pavel Bačkovský pracujeme zdarma na přípravě FF každý cca tisíc hodin ročně, přesto, že dobrovolní pořadatelé dostávají jen proplacení celodenního jídla ve výši 160,- Kč, přestože všichni přednášející dostávají za mnoho hodin připravované přednášky pouze 150-200 Kč, což jim stačí na pokrytí jednodenního vstupného, které si normálně platí jako všichni účastníci. Náklady na nájmy, filmy, SW, dopravu, vybavení, materiály, hosty, program, pořadatele, zprovoznění Vysočiny jsou tak vysoké, že polknou veškeré příjmy. SFK Avalon je nezisková organizace a pokud bude příští rok opět úspěšný, bude investovat do klimatizace pro některé sály KD Junior (letos jsme Junioru navíc nad nájem koupili velkou lednici a další vybavení), bude investovat do jedné sady zesilovač/repro/mikrofon, do světel, do hostů a speciálního programu jako je třeba divadelní představení nebo koncert. Nicméně FF bohužel nemůže kupovat vybavení Sokolovny ve větší míře než pár stolů nebo židlí. SFK Avalon nemůže zachraňovat to, co město zvoralo nebo ještě zvoře.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
14.04.23 22:42 Ondřej Pravda
11.05.23 15:36 Ondra Marek
25.05.23 17:15 Milan Knob
30.05.23 13:35 Jaroslav Ludvík
30.05.23 13:34 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
SPORTOVNÍ ODKAZY

SPORTOVNÍ KONTAKTY
img HC Chotěboř: zc.liame@robetohc.ch

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2023-05-17 02:53:23 owuna
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-06-09 14:13:12 Ondra
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky