Autor: Karel Horák
Rubrika: Volejbal
1. krajská liga kraje Vysočina (3. a 4. kolo)

Žďas Žďár nad Sázavou „A“ – TJ CHS Chotěboř „A“

Uplynul týden a nás čekalo po úspěchu z minulého víkendu, kdy se nám jednou podařilo porazit mužstvo Štoků v tie-breaku 3-2, družstvo Žďáru nad Sázavou „A“. Ze soupeře jsme měli zpočátku, jako nováčci této soutěže, samozřejmý respekt, neboť se družstvo v minulé sezóně pohybovalo na špici tabulky. Ale již první set ukázal, že se bude jednat o dva vyrovnané velmi dlouhé zápasy. Bohužel jsme se nevyvarovali několika zbytečných osobních chyb a set prohráli o pouhé dva body. V podobném duchu se nesl i druhý, třetí a čtvrtý set, které dopadly pro chotěbořské družstvo v poměrech 25:23, 23:25 a 23:25. První zápas se nám tedy nepovedlo dovézt ke zdárnému konci, ale myslím, že s výkonem byli všichni spokojeni.
Ke druhému odpolednímu zápasu jsme nastupovali s vědomím, že i soupeř umí dělat chyby, a myšlenkou na vítězství. Bohužel první set se nám vůbec nevydařil, odešla nám úplně hra v poli a tak získalo tento set družstvo Žďáru hladce 25:16. Ale hned z počátku druhého setu, se nám podařilo vytvořit několika bodovou šňůru a vedení 6:0, které se postupem hry rozšířilo až na 11:2. Od té doby soupeř náskok trpělivě stahovat, avšak set jsme získali na svou stranu v poměru míčů 25:23. Podobná bodová šňůra se nám podařila i uprostřed setu třetího, na kterou již soupeř odpovědět nedokázal, a proto jsme set v klidu doztrátovali do stavu 25:22. Soupeř se nedokázal smířit s nepříznivým stavem a po sérii nevynucených osobních chyb a našemu suverénnímu vstupu do čtvrté hry nám poslední set víceméně odevzdal v poměru 25:14.
Celé mužstvo musím tímto pochválit, neboť máme na kontě po úvodních čtyřech kolech dvě cenné výhry s těžkými soupeři.
Specielně gratuluji za jejich výkony Petru Pátkovi, který byl na útoku neomylný, nahrávači Martinu Hudíkovi, který nás svou hrou podržel i přes nepříznivé narážky z publika, a oběma rozhodčím.:-)

Soupiska družstva: 1-Procházka L., 2-Kohl J., 7-Pátek P., 9-Půža M., 10-Hudík M., 11-Horák K., 12-Vajrych L., 15-Každan D.