Výsledky 5.víkendu pingpongistů

Datum: 29. listopad 2006, 19:41
Autor: Ondřej Pravda
Rubrika: Stolní tenis

V sobotu 25.11. pokračovaly další dvojzápasy soutěží pingpongistů. Béčko bylo víceméně kompletní, i když Milan Čapek hrál s problémy kvůli kyčli. Ráno bojovalo s druhou Telčí B a nakonec vyhrálo 10:7, odpoledne zaskočil za Milana Čapka Roman Pleskač, ale soupeř, tým Třeště A byl oslaben více, přijel jen ve třech, přesto dokázal remizovat 9:9! Béčko si nicméně pojistilo prozatímní čtvrté místo

Céčko díky 4 bodům Zdeňka Sokola remizovalo s Chmelnou B, což je velmi dobrý výsledek vzhledem k tomu, že 2-3 hráči soupeře pravidelně hrávali divizi. Odpoledne přehráli poslední Třešť C 10:6 a potvrdilo tak své zatím druhé místo v tabulce.
Ve stejné soutěži déčko uspělo s Vladislaví A 10:7, odpoledne dokázalo i bez Ondry Adama, který jel s áčkem remizovat s vedoucí Náměstí A, takže jsou nyní šestí a mají stejně bodů jako pátý Nížkov B.

Áčko hrálo po dvou víkendech zase venku, tentokrát ve dvou městech nad Orlicí, ve kterých chtělo konečně uspět. Jenže v pátek se ozval Jirka, že kvůli práci nebude a bylo jasné, že to bude velmi těžké. Do Kostelce nad Orlicí jel místo něj Ondra Adam. Ve čtyhrách jsme udělali změny, Michal hrál s Ondrou Adamem, a Josef se mnou. Málem to vyšlo. Kluci srovnali na 1:1, ale koncovku třetího setu nedotáhli a bylo rozhodnuto. S Josefem jsme obrátili na 2:1 pro nás, ale pak nás soupeř jasně přehrál. V prvním zápase jsem si dlouho zvykal na netypické potahy soupeře, ve třetím setu se zdálo, že jsem na ně přišel, ale ve čtvrtém jsem se zasekl na stavu 8:5 pro mě a dál ani bod. Josef hrál s mladíkem ve dvou setech vyrovněně, ale soupeř ho nakonec vždy přehrál. Michal začal dobře, ale pak soupeř dvakrát bodoval, když druhý set vyhrál 14. Michal ještě srovnal, ale v pátém už měl soupeř celou dobu navrch. Ondra Adam se snažil, ale soupeř ho v klidu rozebral. Mě se dařilo, protivníka jsem k ničemu nepustil, nedal si ani set. Soupeř Josefa si hrál, co potřeboval, jen v jednom setu se zdálo, že by mohl Josef uspět, ale nakonec ne. Michal svého soupeře překvapil, dva sety mu nedal šanci. Ve třetím se ale soupeř chytil, ve čtvrtém bojovali dlouho o setbol (17:15), ale nakonec byl štastnější soupeř a v pátém setu už Michala přehrál jasně. Ondra Adam hrál první set vyrovnaně, druhý pěknou hrou vyhrál, ale pak protivník přestal kazit a Ondra nenašel účinnou zbraň. Zahájil jsem další rundu, dva sety hrál docela vyrovnaně, ale nestačilo to, takže jsme s Kostelcem prohráli 10:1.

V neděli jel místo Jirky Tomáš Ovčačík, aby si také zkusil vyšší soutěž. Původně jsme doufali, že Ústí nad Orlicí by mohlo být tím týmem, kterým zlomíme "prokletí" 3.ligy, ale ukázalo se, že jejich předposlední místo neodpovídá kvalitám hráčů. Ve čtyřhrách to pro nás vypadalo ještě nadějně, kluci sice moc šance neměli, ale my s Michalem jsme měli ve dvou setech setbol, jenže neproměnili ho a prohráli jsme 3:1. V první rundě jsme začínali s Michalem, já neměl šanci, k čemuž přispělo množství mých nevynucených chyb, Michal na tom nebyl o moc lépe. Josef, ani Tomáš soupeře také nezaskočili, hráli si v pohodě, co potřebovali. Druhá runda byla podobná, nezúročil jsem dvojí vedení 9:7 a nakonec prohrál 3:0, Michal stáhnul na 2:1, ve čtvrtém dotáhl vedení soupeře 8:3, ale nakonec prohrál 12. Josef ani Tomáš na soupeře nestačili, takže jsme dostali pěkný výprask 10:0.

I když to tak z našich výsledků nevypadá :), je na co koukat, a jelikož 3.ligu v Chotěboři zase jen tak neuvidíte (jak se zdá :), přijďte nás pozbudit na poslední zápas 1.půlky soutěže - 9. a 10.12. hrajeme v hale s týmy Hradce a Holic. Pro zájemce o detaily - výsledky naší skupiny 3.ligy (a mnoho dalších údajů), krajské i okresní soutěže.