Hrací systém KP mužů:

Datum: 7. únor 2007, 13:23
Autor: Bohumil Baumgartner
Rubrika: Hokej
Pro informaci o hracím systému KRAJSKÉHO POHÁRU MUŽŮ a případné kvalifikace do II. LIGY.


1. část: dvoukolově každý s každým, tj. 16 utkání. Úkolem této části je určit pořadí družstev pro 2.část.

2. část: Finálová skupina - 1. až 5. mužstvo po 1. části soutěže hraje dvoukolově, tj. 8 utkání, o pořadí pro nasazení do 3.části soutěže – play-off. Mužstvům se nezapočítávají výsledky vzájemných zápasů z 1.části soutěže, všechna mužstva začínají s nulovým skóre a s nulovým počtem bodů.
Skupina „B“ - 6. až 9. mužstvo po 1. části soutěže hraje dvoukolově, tj. 6 utkání, o udržení. Mužstvům se započítávají výsledky vzájemných zápasů z 1.části soutěže.

3.část: Play-off - družstva, která se ve 2.části umístí na 4.a 5. místě spolu sehrají předkolo play-off o postup do semifinále systémem venku-doma (začíná se na ledě družstva, které skončí na 5.místě). O postupujícím rozhodne vyšší počet bodů získaných z obou utkání, v případě stejného počtu se 2.utkání prodlužuje o 5 minut s pravidlem náhlé smrti a v případě, že nebude rozhodnuto následují samostatné nájezdy (viz doplněk pravidel níže uvedený). Vítěz obsadí 4.místo v základní části a postupuje do semifinále, poražený soutěž končí.

Družstva na 1. až 4.místě hrají semifinále (4-1, 3-2) na dvě utkání systémem venku-doma (začíná se na ledě hůře umístěného družstva ve 2.části) podle stejných pravidel, jako utkání o 4.místo.

Poražení v semifinále hrají o celkové 3.místo stejným systémem venku-doma, začíná se na ledě hůře umístěného družstva po zákl.části. Vítězové semifinále hrají finále na dvě vítězná utkání. Série začne na ledě lépe umístěného družstva po 2.části soutěže.

Postup: Celkový vítěz play-off se stává přeborníkem kraje s právem účasti v kvalifikaci o postup do II. ligy ČR.

Sestup: Družstvo, které se umístí na posledním místě skupiny „B“, se může stát sestupujícím do krajského přeboru II.třídy, pokud taková soutěž bude v další sezóně otevřena.
Řídící orgán si vyhrazuje právo upravit počet sestupujících v návaznosti na sestupy z vyšších soutěží, resp. postupy či zařazení do vyšších soutěží – viz SDŘ čl.212, nebo při změně herního systému v sezóně 2007/2008, v závislosti na počtu přihlášených družstev v jednotlivých kategoriích.


Doplněk pravidel platný pro utkání s nerozhodným výsledkem v normální hrací době:

Za vítězství v normální hrací době získá družstvo 3 body, v případě nerozhodného výsledku družstva získají po bodu. Po 2 min. přestávce následuje 5 min. prodloužení (bez úpravy ledu a bez výměny stran), každé družstvo hraje v prodloužení v počtu čtyř hráčů a jednoho brankáře. Nedojde-li k rozhodnutí, pokračuje se samostatnými nájezdy podle čl. 351 SDŘ LH s tím rozdílem, že každé družstvo nominuje 3 střelce. Vítěz získává druhý bod.ROZPIS SOUTĚŽE : KP MUŽŮ ( KPM ) - 3. část
PLAY - OFF


PŘEDKOLO PLAY-OFF

1. utkání - sobota 17.2. 2007
1121 5 – 4

2. utkání - neděle 18.2. 2007
1122 4 – 5

SEMIFINÁLE

1. utkání – středa 21.2. 2007
SF A 1123 4 – 1
SFB 1124 3 – 2

2. utkání - neděle 25.2. 2007
SFA 1125 1 – 4
SFB 1126 2 – 3

FINÁLE A UTKÁNÍ O 3.MÍSTO

1.utkání – středa 28.2.2007
F 1127 vítěz SFA – vítěz SFB
UM3 1128 poraž.SFB – poraž.SFA

2.utkání – neděle 4. 3. 2007
F 1129 vítěz SFB – vítěz SFA
UM3 1130 poraž.SFA – poraž SFB

3.utkání – středa 7. 3. 2007
F 1131 vítěz SFA – vítěz SFB===========================================
Kvalifikace o II. ligu
===========================================

První část kvalifikace, probíhající odděleně v Čechách a na Moravě, začne 21. března a skončí nejpozději 8. dubna. Poté bude následovat druhá část, v níž se proti sobě postaví tři nejlepší týmy první části. Čechy budou mít dva zástupce, Morava vyšle jedno mužstvo. Boje ve druhé části budou zahájeny 11. dubna a nejpozději 29. dubna bude jasné, které týmy získají právo účasti ve druhé lize 2007/2008.
První část kvalifikace - Čechy
Devět vítězů krajských přeborů v regionech, které spadají do Čech se oproti původní předpokladům utká ve vyřazovacích bojích. „Nejprve jsme uvažovali o dvou skupinách, kde by hrály týmy každý s každým, ale vzhledem k velkému zájmu jsme přistoupili k variantě play off. Na skupiny o pěti a čtyřech účastnících jsme nenašli volné termíny,“ vysvětluje operativní změnu Vladimír Schiefner, jenž je členem STK ČSLH.
Co způsobilo nárůstu zájmu o účast v kvalifikaci o druhou ligu? „Došlo k úpravě řádů, které dosud neumožňovaly prodej práva na účast ve druhé lize, pokud by tým nebyl schopen zajistit finance na tuto soutěž. Proto řada klubů nejevila zájem o kvalifikaci,“ odpovídá Vladimír Schiefner.
V případě postupu a nedostatku financí na druhou ligou tak mohou kluby nově právo účasti odprodat jinému zájemci, který bude mít dostatek peněz na pokrytí nákladů spojených s častějším a delším cestováním ve druhé lize.
Zároveň bylo rozhodnuto, že všechna kola vyřazovacích bojů se v české soutěži budou hrát na dvě hraná utkání, přičemž první z nich se nebude prodlužovat. Po druhém souboji obou soupeřů však musí být znám postupující. „Pokud by po šedesáti minutách druhého utkání měly oba týmy stejně bodů, dojde s největší pravděpodobností na prodloužení. Přesná kritéria, která budou v takové situaci rozhodující, však budou schválena až na společném zasedání krajů a STK 8. února v Liberci,“ prozrazuje Vladimír Schiefner ještě možnost drobných úprav.
Celou první část zahájí první kolo, v němž se střetnou vítězové přeboru Pražského a Ústeckého kraje. Lepší z této dvojice postoupí do druhého kola ke zbylým sedmi vítězům českých krajských přeborů.
První část kvalifikace – Morava
Situace na Moravě je poněkud odlišná. Zde se bude hrát ve skupině každý s každým, ale ještě není jasné, kolik účastníků bude soutěž mít. „Kraj Vysočina se rozhodl, že nikoho do kvalifikace nevyšle, takže s ním v rozlosování není počítáno,“ ozřejmuje Vladimír Schiefner absenci zástupce Vysočiny.
Vraťme se ale ještě k problému počtu účastníků v první části kvalifikace. Tu budou hrát buď čtyři týmy nebo jen tři. Důvod je prostý. Olomoucký kraj totiž nemá svou vlastní soutěž a jeho zástupci hrají ve dvou různých přeborech. Uničov válčí v přeboru Moravskoslezského kraje, Plumlov ve společné soutěži Zlínského a Jihomoravského kraje.
V rozpisu má Olomoucký kraj jedno místo zaručeno, ale může nastat situace, kdy k jeho využití nedojde. „Pokud by se žádný tým z Olomouckého kraje do kvalifikace nedostal, hrála by se první část na Moravě pouze se třemi týmy podle rozpisu, který byl schválen. Jedno mužstvo by mělo vždy volno,“ podává Vladimír Schiefner vysvětlení.
Co je třeba, aby nastala varianta, že tým z Olomouckého kraje se kvalifikace zúčastní? K tomu, aby Uničov či Plumlov mohly nastoupit do kvalifikace musejí zvítězit v celé soutěži, kterou hrají. Pokud by se to oběma týmům opravdu povedlo, utkaly by se spolu v předkole o jediné volné místo.
Pokud by Uničov vyhrál přebor Moravskoslezského kraje, postoupil by do kvalifikace také finalista této soutěže. V případě, že Uničov nevyhraje, postoupí pouze vítěz přeboru Moravskoslezského kraje.
Případ Plumlova je o něco komplikovanější. Společná soutěž Zlínského a Jihomoravského kraje se po základní části rozdělí a play off se hraje v každém kraji zvlášť. „Začínáme 15. února a Plumlov bude hrát play off Zlínského kraje,“ říká sekrerář Jihomoravského krajského svazu Vítězslav Sklenář.
Z jeho slov a současné znalosti řádů vyplývá, že Jihomoravský kraj bude mít v první části kvalifikace zcela určitě svého zástupce, stejně jako Zlínský kraj. Půjde jen o možnost postupu Plumlova. Ten by play off Zlínského kraje musel vyhrát, aby si uchoval naději na kvalifikaci o druhou ligu. V případě, že by se mu to opravdu povedlo, postoupil by spolu s ním i finalista. Pokud Plumlov nevyhraje, postoupí pouze vítěz play off Zlínského kraje.
Pokud by Uničov ani Plumlov nezvítězily, zůstali by v první části kvalifikace na Moravě pouze tři účastníci. Pokud by zvítězil pouze jeden ze zmíněných týmů, hrál by automaticky první část kvalifikace on. V případě úspěchů obou mužstev by se hrálo již zmíněné předkolo mezi Plumlovem a Uničovem.
Ať už bude počet účastníků jakýkoliv, bude se hrát systémem každý s každým, přičemž utkání se nebudou prodlužovat. Vítěz zápasu si do tabulky připíše dva body, za remízu se uděluje jeden bod.
Druhá část kvalifikace
Do dalšího pokračování kvalifikace o druhou ligu postoupí finalisté play off v Čechách a vítěz skupiny na Moravě. Hrát se bude opět systémem každý s každým bez prodloužení. Za výhru získá mužstvo dva body, za remízu si oba týmy rozdělí po jednom bodu.
Mužstva na prvním a druhém místě získávají automaticky právo účasti ve druhé lize 2007/2008. Třetí tým tabulky druhé části kvalifikace bude muset čekat, zda se vítězi první ligy podaří splnit podmínky ke vstupu do O2 extraligy 2007/2008.
Pokud se tak stane, uvolní se jedno místo v první lize, které zaujme třetí tým kvalifikace o první ligu a tím pádem bude jedno volné místo také ve druhé lize.
Rozlosování kvalifikace o druhou ligu:
I. část - Čechy:
1. kolo 21.03 a 24./25.03.07
1 Praha – Ústecký kraj = X
2. kolo 28. a 31.03/01.04.07
2 X - Středočeský kraj
3 Liberecký k. – Pardubický k.
4 Jihočeský k. – Královéhradecký k.
5 Karlovarský k. – Plzeňský k.
3. kolo 04. a 07./08.04.07
6 vítěz 5 vítěz 4
7 vítěz 2 vítěz 3
I. část - Morava:
1. kolo středa 21.03.07
1 Jihomoravský k. – Moravskoslezský k.
2 Olomoucký k. – Zlínský k.
2. kolo 24./25.03.07
3 Moravskoslezský k. - Zlínský k.
4 Jihomoravský k. – Olomoucký k.
3 kolo středa 28.03.07
5 Olomoucký k. - Moravskoslezský k.
6 Zlínský k. - Jihomoravský k.
4. kolo 31.02./01.04.07
7 Moravskoslezský k. - Jihomoravský k.
8 Zlínský k. - Olomoucký k.
5. kolo středa 04.04.07
9 Zlínský k. - Moravskoslezský k.
10 Olomoucký k. - Jihomoravský k.
6. kolo 07./08.04.07
11 Moravskoslezský k. - Olomoucký k.
12 Jihomoravský k. - Zlínský k.
II. část:
1. kolo středa 11.04.07
1 Vítěz 6 Čechy volno
2 Vítěz 7 Čechy - Vítěz Morava
2. kolo 14./15.04.07
3 volno vítěz Morava
4 Vítěz 6 Čechy - Vítěz 7 Čechy
3 kolo středa 18.04.07
5 Vítěz 7 Čechy volno
6 Vítěz Morava - Vítěz 6 Čechy
4. kolo 21./22.04.07
7 volno Vítěz 6 Čechy
8 Vítěz Morava - Vítěz 7 Čechy
5. kolo středa 25.04.07
9 vítěz Morava volno
10 vítěz 7 Čechy - Vítěz 6 Čechy
6. kolo 28./29.04.07
11 volno Vítěz 7 Čechy
12 Vítěz 6 Čechy - Vítěz Morava
Komentáře k tomuto článku nebyly povoleny autorem.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
18.06.22 22:22 Jaroslav Ludvík
17.06.22 21:09 Jaroslav Ludvík
23.07.22 20:19 Jaroslav Ludvík
25.06.22 12:03 Milan Knob
1.07.22 20:30 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
SPORTOVNÍ ODKAZY

SPORTOVNÍ KONTAKTY
img HC Chotěboř: [email protected]

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2022-06-09 14:13:12 Ondra
2022-01-26 14:19:34 Josef Karlík
2021-10-28 16:46:29 hráč
2021-10-09 20:59:33 Anonymní uživatel
2021-06-21 19:17:58 Milan Stránský
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky