2.půlka soutěží pingpongistů jede naplno

Datum: 19. únor 2007, 16:21
Autor: Ondřej Pravda
Rubrika: Stolní tenis

Sobota 10.2. - letí to, letí, druhá půlka soutěží je ve své půlce.

Béčko zase nebylo kompletní, tentokrát na dvouhry chyběl Tomáš Ovčačík (byl s áčkem), takže doma ráno prohrálo s Rouchovany A 10:7, odpoledne pak hrálo podobně s Jaroměřicemi A - 10:5. Tým se tak "sesunul" na 6.místo tabulky.

Céčku se přes úplnou sestavu nedařilo, s Nížkovem B prohrálo 10:6, odpoledne už ale přehrálo Žďas Žďár D 10:4. Déčko v domácím prostředí i přes nepřítomnost Petra Veselého překvapilo Chmelnou B a vyhrálo 10:7, odpoledne pak přehrálo Třešť C 10:6. Tím se skoro dotáhlo na céčko, které je pořád na 2.místě tabulky, déčko je nyní na třetím, i když se 3-bodovou ztrátou.

Áčko se chtělo pokusit navázat na zatím nejlepší výsledek, ale neúčast Michala z pracovních důvodů tomu nepomohla, místo něj opět zaskočil Tomáš Ovčačík. Ale TJ Jičín nás v domácím prostředí jasně přehrál, pouze ve čtyřhře kluci uhráli dva sety a ve dvouhrách Josef dvakrát a Jirka jednou po jednom setu, takže výsledek byl jednoznačný - 10:0 pro soupeře.

V neděli nás čekal spojený tým TJ Dvůr Králové n.L./Jiskra Jaroměř. Ve čtyřhře jsme hráli vyrovnaně, ale koncovky špatně, takže bodoval soupeř. Kluci podobně vyrovnaně, udělali set, ale to bylo vše. Dvouhry byly obecně vyrovnané, ale koncovky zvládal opět lépe soupeř. Výjimkou byl první Tomášův zápas, kdy dokázal zvítězit 2:1, mě se podařilo zvítězit za stavu 0:2 a 6:9, a další dva sety už soupeř neškodil. Jirka s Josefem však tentokrát neuhráli ani set, Tomášovi se to podařilo ještě v jeho zbývajících dvou zápasech, ale to bylo vše, takže soupeř nás porazil 10:2.

Výsledky (a mnoho dalších údajů) soutěží: skupina C 3.ligy, kde hraje áčko, kraj jednička, kde hraje béčko, kraj trojka, kde hrají jak céčko tak déčko. V systému pro kraj lze vlevo klepnout i na výsledky z tří úrovní okresů, kde hrají týmy Chotěboře E-G.

---------------

V sobotu 27.1. soutěže pokračovaly dalšími dvojzápasy. Béčko nebylo kompletní, chyběl nejlepší hrát David Medek a bylo to znát, i když si aspoň kraj jedničku vyzkoušel mladý talentovaný Tomáš Málek - ráno béčko prohrálo s Vel.Meziříčím A 10:2, odpoledne pak neuspělo se Žďasem Žďár B 10:3. Sestoupilo tak na 4.místo tabulky.

Céčku chyběl hráč ze základní sestavy, ale mladý Martin Tůma zaskočil výborně, a tak se týmu podařilo přehrát Vladislav A 10:5. Odpoledne už to ale na vedoucí Náměšť A nestačilo, prohrálo 10:6.

Déčko smázlo ráno poslední Vel.Meziříčí B 10:1, odpoledne jen remizovalo s Humpolcem B 9:9. I tak si polepšilo v tabulce na 4.místo, céčko zůstalo na 2.místě.

Áčko hrálo doma, nejdříve s předposledním ČKD Blansko. Ale na poslední chvíli odřekl Jirka, takže musel opět zaskakovat Tomáš, který od rána stihnul venku odehrát dva zápasy za béčko. Čtyřhru hrál ještě Michal se Zdeňkem Sokolem, než se stihnul vrátit Tomáš, hráli dost vyrovnaně, ale nakonec 3:1 prohráli. Josefovi a mě to nijak zvlášť nešlo, jen ve třetím jsme pozlobili, a i tak prohráli 13. Ve dvouhrách jsem začínal, a ne dobře, 2:0 prohrával, pak jsem se chytl a srovnal na 2:2, v pátém už ale soupeř byl lepší. Josef 2:1 prohrával, ale nakonec 3:2 vyhrál. Na Tomášovi byla znát únava, a možná i proto prohrál jasně 3:0. Michal se vedlo o něco lépe, ale setově to bylo stejné. V další rundě Josef i Tomáš to sehráli podobně bez setu, Michal srovnal na 1:1, ale to bylo vše. U mě to vypadalo dobře, vedl jsem 10:6 v prvním, ale prohrál a když srovnal na 1:1 a pak i na 2:2, v pátém setu v dramatické koncovce chybělo trochu štěstí a nakonec jsem 14 prohrál. Mezitím Tomáš vedle prohrál 3:0 a tak bylo rozhodnuto - 10:1 pro hosty.

V neděli dorazili kluci z Moravské Slavie Brno B. S Michalem jsme hráli tři koncovky hodně těsně, ale vždy pro soupeře, takže získaný set znamenal jen korekci. Josef s Tomášem první set těsně prohráli, ale pak už bodovali jen oni, takže po čtyřhrách bylo srovnáno. A podobně i po prvních dvouhrách, Michal sice na soupeře neměl, ale Josef si poradil bez ztráty setu. Já hrál všechny sety vyrovnaně, ale v koncovkách nepřesné míče znamenaly jen 3:1 pro soupeře. Tomáš prohrál jasně, takže soupeř bodově odskočil. Josef vypadal na další bod, srovnal na 1:1, ale pak už dominoval jeho soupeř. Já zopakoval výkon i výsledek svého prvního zápasu, podobně i Tomáš. Michal vyhrál první set, ale pak se nějak zadrhl a už nesetoval. Já opět vyrovnaně, ale opět pár chyb nedalo ani set. Tomáš bojoval, vypadal na svůj první ligový bod, při stavu 1:1 měl několik setbolů, ale radoval se soupeř, a i když ve čtvrtém Tomáš srovnal, v pátém ho soupeř jasně přehrál. Michal mezitím nesoustředěného soupeře přehrál 3:0, ale do výsledku zápasu se to již nezapočítávalo, aspoň že do statistik ano. Hosté z Brna nás tak porazili 10:2.

V sobotu 13.1. zahájila druhá půlka soutěží pingpongistů. Béčko bylo kompletní a i proto přehrálo Ledeč A 10:4
a udrželo si 2.příčku. Céčko v nezákladní sestavě dokázalo remizovat se ZŠ Nuselská A 9:9 a pojistilo si 2.příčku. Déčko porazilo Spokar A 10:5 a je na 6.místě tabulky.

Áčko hrálo o týden později také jen jeden zápas v Tišnově. Chyběl jsem, jel místo mě Tomáš Ovčačík, a i když kluci prý hráli docela vyrovnaně, na body to vypadalo jinak - 10:0 pro domácí.