První vítězství v druhé futsalové lize

Datum: 19. říjen 2010, 20:08
Autor: Kamil Křivský
Rubrika: Fotbal

Boca Chotěboř si připsala první výhru v soutěži a nutno říci, že to byla výhra naprosto zasloužená. Hosté se sice dostali do vedení, když se v šesté minutě prosadil Baborák, ale pak začali hrát především domácí. Doležal nejdříve krásnou střelou napálil břevno hostující branky, ale v jedenácté minutě se již dočkal vyrovnávacího gólu. Po převzetí přihrávky od D.Čapka překonal gólmana umístěnou střelou k zadní tyči- 1:1. To již Choceň hrála bez svého kapitána, který odnesl zraněním souboj na půlce hřiště. Boca zatlačila soupeře, všichni se výborně pohybovali a oba útoky si vytvářely poměrně dost šancí, hodně jich však stíhal zneškodnit gólman Jadrný nebo hráčům domácích chybělo trošku více klidu. V největší šanci proskotačil míč po akci Doležala mezi nohama D.Čapka před úplně prázdnou bránou. Opět zvonily tyče a břevna, druhý gól v síti hostí tak zaznamenal až Staněk, který v 17.minutě včas přispěchal do situace, kdy si dával vzájemně přednost obránce hostí s gólmanem-2:1. Asistence byla připsána Novotnému. Poločasové vedení mohlo (a zřejmě i mělo) být vyšší, těsně před jeho ukončením však hosté málem vyrovnali, když využili příliš dlouhého střídání druhého útoku a důrazem se protlačili až do dvou velkých gólových šancí, při kterých výborně zasáhl Benc.

Uklidňující třetí gól přidal naštěstí Moravec hned na začátku druhé půle, to když krásnou bombou pod víku prostřelil ve 22.minutě hostující zeď. Na 4:1 zvyšoval po výborně sehraném autu Hromádka, který si bez jakéhokoliv pozornosti od beků soupeře sběhl na prostředek hřiště.Na 5:1 dával svou druhou branku Doležal, který konečně využil přesilovou hru (v zápase prvního kola se to Boce dvakrát nepodařilo). Ve 36.minutě dostal Ďoubal míč na domácí polovině, narážečkou s Novotným překonal obranu soupeře a poté zakončil již na 6:1. Hosté ještě dokázali korigovat skóre po rychlém brejku do trošku rozhozené obrany, ale definitivní tečku za zápasem udělal dvě minuty před koncem opět Moravec, který neměl problém se zakončením do prázdné brány po perfektní práci Doležala v rohu hřiště.

Vítězství přišlo díky výborné práci všech hráčů, které v možná klíčové chvíli na konci první půle skvěle podržel brankář Benc. Škoda množství nevyužitých šancí, v zápasech se zdatnějšími soupeři je potřeba zvýšit efektivitu při jejich proměňování. Hosté možná i kvůli brzkému nucenému odstoupení svého kapitána nepůsobili příliš nebezpečně, spoléhali se hlavně na dlouhé výhozy gólmana, které se hrotoví útočníci snažili sklepávat do druhé řady, hráči domácích si však s touto taktikou dokázali vcelku dobře poradit.

Domácí:Tomáš Benc (GK)-Miloš Moravec (C),Michal Čapek,Petr Ďoubal,Martin Doležal,Ondřej Staněk, Dušan Čapek,Tomáš Novotný,Tomáš Hromádka

Hosté:Tomáš Jadrný (GK) - Petr Čechlovský (C),Martin Seidenglanz,Martin Šabata,Adam Lesák,Tomáš Bárta,Jan Baborák,Martin Tošovský (NK),David Synek,Patrik Chleboun,Roman Šulc,Patrik Čechlovský (NB)

Branky:
Domácí:Doležal (D.Čapek),Staněk (Novotný),Moravec (-),Hromádka (Staněk),Doležal (Hromádka), Ďoubal (Novotný),Moravec (Doležal)

Hosté:Baborák (Synek),Šabata (Bárta)

Karty:
Domácí:M.Čapek (8.minuta, žlutá)
Hosté:Seidenglanz (7.minuta žlutá, 32.minuta druhá žlutá),Chleboun (32.minuta žlutá)