Překvapili nejen závodníci, ale i počasí

Datum: 19. únor 2006, 13:42
Autor: Richard Macků
Rubrika: Lyžařský areál

Úspěšný závod
Nejmladší závodnici nebyly ještě ani tři roky, sama zvládla nejen slalom mezi brankami, ale bez problémů se nechala vyvézt i vlekem. Rodiče tak na ni mohli být právem hrdí. Nejlepší místa však obsadili přeci jen o několik let starší jezdci. Největší konkurenci celkem sedmnácti závodníků měli děti mezi 8 a 10 lety, v nejstarší věkové kategorii si pak mohli zazávodit ještě všichni, kterým v letošním roce bylo nebo bude 16 let.
„Závody se uskuteční za každého počasí“, avizovali dopředu pořadatelé. Obavy z deště a oblevy se v pátek ráno, den před závody, ukázaly jako oprávněné. Během odpoledne se však obloha vyjasnila a celou noc mrzlo. V sobotu ráno tedy na závodníky čekala velmi dobře upravená trať s rychlým sněhem a sluncem v zádech.
Závod byl dvoukolový, vítězem se stal lyžař či snowboardista s nejnižším součtem obou časů. Slalom nejmenších lyžařů a lyžařek se uskutečnil na spodní části sjezdovky, ostatní pak závodili na téměř celé její délce, tj. asi 250 metrů. Tuto vzdálenost a zhruba čtyřicetimetrové „převýšení“ překonávali děti většinou do půl minuty. Snowboardité využívali část motokrosového závodiště a jeho nejrůznějších překážek v podobě skoků a boulí. Po závodě pak mohli jeho účastníci i doprovod využít téměř dvouhodinového lyžování zdarma.


Postupná inovace
Obě tratě závodu byly označeny červenými a modrými brankami s praporky – ty jsou podle organizátorů přes dvacet let staré. „Už možná ani nevyhovují současným normám, ale když to tu máme, je přeci škoda to nevyužít“, shodují se členové lyžařského oddílu TJ CHS Chotěboř, který závody pořádal. Celý lyžařský areál prošel v minulém roce částečnou rekonstrukcí za více než 1 milion Kč a tak si lyžaři v Chotěboři mohou v letošní sozóně dopřát jízdu na nejnovějším vleku na Vysočině. Zkušebně letos lyžařský oddíl začal také strojově upravovat běžecké stopy v okolí areálu.
Letošní zíma dokazuje, že investice nebyla zbytečná. Pokud by se takové sezóny jako je ta letošní i ty dvě předchozí opakovaly, bylo by možné uvažovat i o dalších inovacích – v plánu je další prodloužení vleku, nové technické zasněžování i malá rolba. To jsou ale řádově miliony korun, proto se v příštím roce lyžaří budou moci těšit asi jen na drobné úpravy a novinky. Mezi ty bude s velkou pravděpodobností patřit i turniket s odbavovacím systémem. Ten je podle provozovatelů areálu výhodný pro obsluhu vleku i lyžaře – umožňuje totiž zavést kombinované bodové i časové jízdné.

Celé letošní dětské závody byly pro organizátory malým tréninkem. Pro příští rok totiž mají nabídku od krajského lyžařského svazu na uspořádání velkých závodů i pro děti z jiných míst Vysočiny. Takových závodů je v kraji za zimu několik a jejich výsledky se započítávají do průběžného hodnocení. Se závodníky putuje od sjezdovky ke sjezdovce i profesionální vybavení a zkušení rozhodčí. To, zda se takové závody v Chotěboři za rok opravdu uskuteční, však ještě není ani zdaleka jisté.
x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 19.02.06 14:14
Autor: tonda
Titulek: toto
A nebylo by nějaké foto ???
odpovědět | #2 | 19.02.06 19:05
Autor: guidee
Titulek: Re:toto
2 fotografie pridany...


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
16.02.23 11:23 Jaroslav Ludvík
18.02.23 21:08 Jaroslav Ludvík
11.02.23 20:10 Jaroslav Ludvík
9.02.23 16:09 Milan Knob
6.02.23 08:03 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
SPORTOVNÍ ODKAZY

SPORTOVNÍ KONTAKTY
img HC Chotěboř: [email protected]

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-06-09 14:13:12 Ondra
2022-01-26 14:19:34 Josef Karlík
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky