Chotěbořský vlek jezdí na plné obrátky

Datum: 25. únor 2006, 16:39
Autor: Martina Hromádková
Rubrika: Lyžařský areál
Na Vysočině najdeme mnoho větších i menších lyžařských středisek. Ta menší však přeci jen zůstávají ve stínu svých objemnějších, známějších a technicky vybavenějších kolegů.
Přesto se nejnovějším vlekem v kraji může chlubit naše Chotěboř, kde byla na počátku sezóny 2005/2006 v rámci úprav také prodloužena samotná sjezdovka. Lyžařský areál Sv. Anna do té doby disponoval zastaralým háčkovým vlekem, nyní tu lyžaře vozí na vrch čtvrtkilometrové sjezdovky moderní poma.
„Nápad investovat do nového vleku se zrodil už v roce 1986, ale až do loňska se ho nepodařilo zrealizovat. Z vlastních prostředků lyžařského oddílu ani TJ CHS, která vlek provozuje to nepřipadalo v úvahu. Hodně nám pomohly sezóny v letech 2004 a 2005, kdy se jezdilo celkem 10 a 8 týdnu a radním a zastupitelům konečně přestala investice do vleku připadat zbytečná,“ říká Richard Macku, jeden z provozovatelů vleku.
Navíc dodává, že po vstupu do EU se zpřísnily podmínky pro provoz vleku a vyměnit ten stávající již byla nutnost.

Pohodlnější sjezdování pár minut cesty od domovních dveří uvítalo zajisté mnoho z nás. Návštěvnost sjezdovky se za celou sezónu zvýšila téměř trojnásobně, avšak nastávající jarní prázdniny ještě mohou s konečnými čísly zamíchat; Už jenom proto, že se provozovatelé rozhodli rozšířit provozní dobu: Poma bude v chodu každý den od 9:00 do 18:00 hodin, v pátek navíc večerní lyžování do 22:00.
Služeb upravované sjezdovky využívají především školáci, kteří sem chodí aktivně strávit svůj volný čas a rodiče s malými dětmi, kteří učí své potomky lyžovat na nenáročné trati.

Právě pro tyto uživatele jsou pořádány akce, jež mají chotěbořskou sjezdovku zatraktivnit a dostat ji ještě více do podvědomí obyvatel:
V sobotu 18. února zde proběhly oficiální dětské závody na lyžích a snowboardech a na zakončení jarních prázdnin, tedy na neděli 5. března, je připravena další akce: Karneval na lyžích.
Všichni kdo si přijdou zalyžovat v maskách se budou moci vozit na vleku zdarma a nebude chybět vyhlášení nejoriginálnější masky, jejíž nositel bude odměněn.

Provozovatelé sjezdovky mimo jiné střádají do budoucna další plány pro ještě větší pohodlí lyžařů v Chotěboři. Kdoví, třeba bude Chotěboř za pár let také patřit k těm známějším místům pro zimní sporty na Vysočině.
x x x x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 25.02.06 19:21
Autor: Mussa
Titulek: True
Nový vlek zajisté přivedl nové lyžaře.Souhlasím s tím ,že se minimálně trojnásobně zvýšila navštěvovanost.Sám osobně navštěvuji sjezdovku také.Né sice pravidelně,ale i mé občasné návštěvy stačí k porovnání letoška s minulým rokem.Vlek je mnohokrát pohodlnější a lepší.Jen je věčná škoda, že sjezdovku již bez teréních úprav zdelšit.Bohužel to by byla ta rozhodující věc pro to, aby se naše sjezdovka dostala do těch známějších.Ale jak se říká...jde všechno, takže i prodloužení je možné, bohužel asi také ale dosti finančně náročné.
odpovědět | #2 | 26.02.06 09:32
Autor: Richard Macků
Titulek: Re:True
Mozna jeste ve hvezdach, ale alespon tam je dalsi prodlouzeni. Jednalo by se o protazeni na louku mezi stavajici dolni stanici a COV - cca 100-150 m. Problem je predevsim v tom, ze tamni pozemky vlastni mnoho majitelu..
odpovědět | #3 | 26.02.06 11:05
Autor: Mussa
Titulek: Re:Re:True
Vždyť tak je ale téměř rovina.MYslíš , že to by mělo cenu ? Lepší prodloužení by bylo určitě nahoru.Jenže zde je kaple a hlavně ta cesta do lesa.Musel by se patřičně upravit terén a pak by to bylo možné.Ovšem vedle kaple nahoře jsou také pozemky a ty také určitě někomu patří.
odpovědět | #4 | 26.02.06 20:34
Autor: Richard Macků
Titulek: Re:Re:Re:True
Ja osobne si myslim, ze nahore by dalsi navazka zhyzdila cele okoli a lyzarsky pozitek by nebyl o moc vetsi. Ona to dole zase takova rovina neni, je to asi dalsich 10 vyskovych metrů.. Kdyz se podivas na jine sjezdovky na Vysocine je to podobne - Luka nad Jihlavou maji dole skoro 200 metrů podobnou "rovinu", Harusak je na tom lip, ale kopcem se to taky moc nazyvat neda.. :-) Pro rozjeteho lyzare by to mohl byt prijemny dojezd bez brzdeni..
odpovědět | #5 | 26.02.06 20:35
Autor: TJ CHS
Titulek: Oprava:Karneval 5. března
V clanku je chybne uvedeno datum karnevalu na sjezdovce - rej masek zacina v nedeli 5. brezna od 14 hodin..
odpovědět | #6 | 26.02.06 21:09
Autor: Mussa
Titulek: Re:Re:Re:Re:True
No ono by to okolí zhyzdilo, ale šlo by pouze o to, než by to zarostlo trávou a lidi si na novou image terénu zvykly.Jak píšeš o těch ostatních sjezdovkách, tak nemohu posoudit.Ale dle mého názoru je to dole prostě málo prudké.Rozjetí lyžaři poklidně dojedou do konce, ale pokud někdo spadne, například snowboardista, tak pro něj zbytek sjezdovky může znamenat , že zbytek dolů došlape.No ale to je jen můj názor, třeba se mýlím :)
odpovědět | #7 | 26.02.06 21:31
Autor: RM
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:True
Na snowboardisty jsem taky myslel, ale i tak to s velkou pravdepodobnosti bez problemu sjedou i s padem - kdyz to nebude hluboky snih (soudim podle spodni cesty, kudy nekteri prijizdi). Ono by totiz bylo uplne nejlepsi, kdyby se nejaka parta snowboardistu dala dohromady a dohodla se s lidma, kteri jezdi v lete na motorkach, na stavbe nejakych trvalych prekazek. Az by neco takoveho vzniklo, myslim ze by se dalo uvazovat o zvlastnim vleku pro snowboardisty nekde v tom prostoru...
odpovědět | #8 | 27.02.06 10:49
Autor: Mussa
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:True
Myslím, že ten vlek někde mimo, by se mohl zase v létě plést právě těm motokrosařům.Součastný vlek utáhne jak lyžaře, tak snowboardisty.Jen si myslím, že prostě dolů od vlku už k prodloužení cesta nevede..kousek možná jo, jak říkáš, na ten dojezd, ale moc bych tomu nedával.
odpovědět | #9 | 27.02.06 14:28
Autor: RM
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:True
A ja si prave myslim, ze cesta k prodlouzeni nevede prave nikde jinde, nez dole.. :-) Jasne, ze vlek utahne oboji, ale existuji jedinci, kteri nepotrebuji jezdit vlekem uz ted az nahoru, takze predpokladam, ze by se jim nechtelo jezdit ani vice odzdola..- proto jsem psal o dalsim vleku. Ze by se pletl - no to je prave na te domluve zminene party lidi. Kdyz se nikdo nebude zajimat, tak nebude nic. Existuji take jen sezonni varianty vleku..
odpovědět | #10 | 27.02.06 19:13
Autor: Mussa
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:True
No to by se jim asi nechtělo.Uvažovali jste také o upravě terénu kopce, který je ještě více vlevo od sjezdovky ? Myslím jako asi těch tak cca 50m , kde jsou nějaké keře a tak, tam kdyby se to jakýmkoliv způsobem upravilo, sjezdovka by tím získala další trasu.Myslím ,že tam je to vcelku prudké a lyžař i snowboardista s přehledem dojede až k vleku.Jen mě to tak napadlo, když jsem tam tudy jednou jel.Akorát , že tam byl hodně hlubokej sníh, takže by se to muselo taky upravovat.Teď se tamtudy ovšem jezdit nedá, protože by jsi musel objíždět ty keře, které tam jsou.Ale upravit se nechá všechno a cesta dolů by se tím také prodloužila.Pokud víš, o kterém místě mluvím.Jde o to , tam dole v podstatě vedle toho potůčka směrem k vleku.
odpovědět | #11 | 4.11.08 21:30
Autor: václav vondra
Titulek: uzamykatelné stojany na lyže
Bezpečnostní stojany na lyže a snowboardy

Ve velkých lyžařských střediscích jako jsou Krkonoše ,Jeseníky a
Beskydy je běžné, že před každým hotelem , restaurací,
cukrárnou ,ale i na sjezdovkách se v době oběda hromadí lyže, které nejsou nijak zabezpečené proti krádeži.
Naše firma Vám proto nabízí bezpečnostní uzamykatelé stojany
lyže(sjezdové,běžecké),tak i snowboardy, které splňují požadavky
na pohodlné používání, šetrnost k nim a především zajištění
proti krádeži. Moderní bezpečnostní stojany na lyže a snowboardy by
měly být důležitou součástí městského mobiliáře a také
venkovního zařízení provozoven , škol, sportovišť, nebo bytových domů.

Lyžařská sezona se pomalu blíží a my jsme připraveni Vám pomoci ke
zkvalitnění služeb ve vašem lyžařském středisku.

V případě zájmu o tento produkt navštivte naše webové stránky:
www.zamecnictvi-vondra.cz
odpovědět | #12 | 6.12.08 11:54
Autor: václav vondra
Titulek: uzamykatelné stojany na lyže a snowboardy

Dobrý den,dovolujeme si Vás oslovit s nabídkou na bezpečnostní
uzamykatelé stojany lyží(sjezdové,běžecké),tak i snowboardů.
Moderní bezpečnostní stojany na lyže a snowboardy by
měly být důležitou součástí městského mobiliáře a také
venkovního zařízení provozoven , škol, sportovišť, nebo bytových domů.

Lyžařská sezona se pomalu blíží a my jsme připraveni Vám pomoci ke
zkvalitnění služeb a rozvoje cestovního ruchu.

V případě zájmu o tento produkt navštivte naše webové stránky:
www.zamecnictvi-vondra.cz


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
28.01.23 20:22 Jaroslav Ludvík
16.02.23 11:23 Jaroslav Ludvík
18.02.23 21:08 Jaroslav Ludvík
25.01.23 20:41 Jaroslav Ludvík
11.02.23 20:10 Jaroslav Ludvík
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
SPORTOVNÍ ODKAZY

SPORTOVNÍ KONTAKTY
img HC Chotěboř: [email protected]

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-06-09 14:13:12 Ondra
2022-01-26 14:19:34 Josef Karlík
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky