Volný čas

Datum: 18. červen 2012, 09:47
Autor: Miroslav Gura
Rubrika: Úvahy a glosy
Patřím spíše k těm, co se systematicky sportu vyhýbají. Narazil jsem, pochopitelně na přátele, kteří mají ke sportu zcela opačný názor a svůj volný čas netráví podepíráním si zad gaučem a zíráním na monitor počítače nebo televize. Omluvit svůj „nepohyb“ jsem se pokusil argumentem, že nejsem hazardér se zdravím, abych se motal po silnici autům pod koly. Mým zadosti učením bylo, uznali, ježdění po hlavních silnicích není úplně bezpečný sport. Byl jsem přesvědčen, abych se jel podívat na cyklotrasy v obci Přibyslav. Překvapením bylo, kolik lidí se věnuje pohybu a ježdění a dokonce i to, co všechno se dá vidět v klidném prostředí bez aut.

Pokusil jsem se totéž opakovat v okolí Chotěboře a ejhle, v Chotěboři není kam si v klidu zajet bez toho, abych nemusel hazardovat jízdou po silnici. Je to podivné, ale město, s počtem obyvatel jako je Chotěboř a okolí, nemá nikde prostor pro projížďku na kole nebo na in-line bruslích. Přitom okolí Chotěboře je plné zajímavých míst, která by bylo zajímavé opakovaně navštěvovat, pokud by k nim vedla vhodná trasa. Není načase zapřemýšlet, jestli město nemá investovat něco do volného času prožitého zdravě, tak aby lidé poznali i své okolí a jeho krásy?

Komentáře:

Odpověď pro:  Filipes / Re:Ludvo

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 18.06.12 22:40
Autor: Gregor
Titulek: Stará pravda
To už se tady párkrát řešilo. A nemusíte jezdit jenom do Přibyslavi. Dalším tipem je např. Ždírec (cyklostezky na všechny strany - Studenec, Benátky, Krucemburk, Ransko ...). V současné době se chystá k realizaci dlouhá cyklostezka ve Světlé atd.
A cyklostezky a Chotěboř ??? Bohužel, jen jedno velké a prázdné nic.
To samé by se dalo napsat např. u hřištích s umělým povrchem. To už je dávno také všude (dokonce i ve Vepříkově, v Jílmu,.... !!!)
Když tady se všechny peníze vybryndají na přiblblé městské oslavy, poloprázdné metropolitní opery a další kraviny...
odpovědět | #2 | 19.06.12 07:37
Autor: Ludva
Titulek: Re:Stará pravda
Gregore, jsi nejen mimo mísu, ale naprostý...
Chtělo by to nejen blábolit, ale taky se dívat kravino.
odpovědět | #3 | 19.06.12 12:40
Autor: Ilona
Titulek: Re:Stará pravda
Naprosto souhlasím: Chotěboř a cyklistika = ubohost
odpovědět | #4 | 19.06.12 14:41
Autor: Ludva
Titulek: Re:Re:Stará pravda
Dopr....sledujete vůbec, že je předaná vlečka s napojením směru na Ždírec, nebo jenom rejpat, rejpat, rejpat.
odpovědět | #5 | 19.06.12 16:28
Autor: Marťas
Titulek: Proč?
Přemýšlím o tom, proč člověk, který se pohybu systematicky vyhýbá najednou bojuje za budování cyklotras v Chotěboři. Vypadá to, že v Chotěboři nám začíná volební kampaň (ODS??) a budování cyklotras bude jedním ze slibů na jejich volebním letáčku :-)! Takže s tím rýpáním jsi to Ludvo vystihl celkem trefně! Já na kole jezdím téměř každý den a nádherných tras a cílových zastávek je tu v okolí i bez cyklostezky spousta!
odpovědět | #6 | 19.06.12 22:44
Autor: Roman Juránek
Titulek: Re:Re:Re:Stará pravda
Nějak nejsem v obraze. Co znamená ta vlečka s napojením na Ždírec?
odpovědět | #7 | 20.06.12 07:59
Autor: Ludva
Titulek: Re:Marťas
Takže se máme těšit na další modrá tykadla s kontakty až někam nahoru??
odpovědět | #8 | 20.06.12 08:39
Autor: Miroslav Gura
Titulek: Re:Proč?
Je to téma k zamyšlení a pokud je bezpečných tras dostatek tak považuji věc za uzavřenou. Očekaval bych, že právě sportovec se k tématu vyjádří obšírněji.
odpovědět | #9 | 20.06.12 08:46
Autor: Ilona
Titulek: Re:Proč?
Myslím, že tahat sem politiku je docela zbytečné a je velmi jednoduché na ni svalovat cokoliv. Já také jezdím na kole skoro každý den, už spoustu let a také si umím najít krásné trasy a krásná místa. Ale nebylo by fajn se někdy projet jen tak v pohodě po cyklostezce bez neustálého strachu, kdy mne někdo na silnici srazí?
odpovědět | #10 | 20.06.12 09:49
Autor: Frank
Titulek: For Ludva
Ludva by měl/a napsat, co myslí tou vlečkou. Ale předpokládám, že se jedná o vybudování cyklostezky po bývalé vojenské vlečce směr Bílek. Jestli je tomu tak, tak se ptám, v jaké je to nyní fázi. A i kdyby to už bylo nějakým způsobem aktuální (což já osobně nepředpokládám, byť se třeba mýlím), tak se dále ptám: proč až nyní?
Proč až teď, když dotace na cyklostezky se rozdávaly už před lety - viz. např. zmiňovaný Ždírec, Přibyslav, kde zřejmě vystihli přesně dobu, kdy se peníze na cyklostezky daly sehnat. Nyní to bude velký problém, a tak případná cyklostezka směr Bílek může zůstat jenom snem na papíře. Případně to město zacvaká za své tak, jako se v minulosti vybudoval např. zimní stadion...
A ještě k cyklostezkám versus cyklotrasám. Cyklotrasy tady máme pěkné, Vysočina je v tomhle nádherná a míst, kam se dá vyrazit na kole je v okolí Chotěboře dost. Problém ale nastává v případě, že chcete vyrazit na kolo s malými dětmi a už vůbec nemluvím o in-line bruslařích. Ti v Chotěboři prostě mají absolutní smůlu.
odpovědět | #11 | 20.06.12 10:02
Autor: Ludva
Titulek: Re:For Frank
Franku, kolem sportu se taky pohybuju a zajímá mě, co se děje.. Na zimák se dostalo minimálně 6 melounů z medvěda a pozemky se teprve teď převedly od vojáků na město. Takže ono to jde rychle jako všude v Česku. A že to budou zachraňovat zase bojovníci za změnu? Chacha..
Výkup pozemku není levný, ani jednoduchý. Ahoj, ono to v Chotěboři docela ujde.
odpovědět | #12 | 20.06.12 10:50
Autor: Frank
Titulek: Re:Re:For Frank
Každé peníze, které přijdou z venku, jsou dobré. Ale 6 mega v poměru, co celkově se do zimáku narvalo, jsou drobné. Normální je velké stavby stavět pomocí dotace, která ale (aby to pro město/obec mělo smysl a bylo to ufinancovatelné) musí být 60 % a více! Nejlépe 80-90 %. S takovouto dotační podporou se například financovali cyklostezky ve Ždírci. Tzn., že na cyklostezku, jejíž náklady byly 5 milionů, dal Ždírec ze svého jen 500 tisíc. A to je prostě cena, za kterou má smysl do toho jít.
Co se týká vojenského majetku (vlečky) v areálu Bílek. Tam je ten problém, že město vůbec nenapadlo se o to zajímat. Proto k tomu dochází zřejmě až nyní. Podle mě tedy s křížkem po funuse. Protože s dotacemi je to dnes na draka.
odpovědět | #13 | 20.06.12 12:14
Autor: Ludva
Titulek: Info
Chotěboř snad nemá nikoho, kdo by se pochlubil úspěchem. Fotbal postoupí do kraje a asi to chce ututlat, o hokeji radši nemluvím, to je kapitola sama pro sebe. Takže bacha - buď se občan anonymně projevuje, nebo vůbec. Jedno nám jde - kritika všeho.
Ono je to ale prý ve všech městech...
odpovědět | #14 | 20.06.12 13:56
Autor: Miroslav Gura
Titulek: Re:Ludva
Článek nebyl kritika, ale námět k diskusi a né k osočování "co bylo", "kdo koho" nebo "kdo s kým".
odpovědět | #15 | 20.06.12 14:17
Autor: Ludva
Titulek: Re:Re:Gura
No tak dobrá. Diskuse končí, protože je všechno OK.
odpovědět | #16 | 21.06.12 17:48
Autor: Filipes
Titulek: Re:Ludvo
Ludvo, ty jsi pěkný kretén!
odpovědět | #17 | 22.06.12 07:53
Autor: Ludva
Titulek: Filipes
Když už tak: Vy jste pěkný kretén. Je vidět, že to máš v hlavě pomatené - kretén není pěkný, podívej se před večerníčkem do zrcadla.
odpovědět | #18 | 2.07.12 00:30
Autor: pan Uher
Titulek: Re:Filipes
Ludvo ty vemeno vymletý...


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v květnu
2.05. 00:00 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc květen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v dubnu
2.04. 21:46 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc duben. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v březnu
2.03. 21:01 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v únoru
31.01. 08:41 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v lednu
29.12. 00:01 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc leden. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
14.04.23 22:42 Ondřej Pravda
11.05.23 15:36 Ondra Marek
25.05.23 17:15 Milan Knob
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2023-05-17 02:53:23 owuna
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-06-09 14:13:12 Ondra
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky