Přístavba M- Centra místo veřejné zeleně

Datum: 8. září 2017, 14:59
Autor: Milan Knob
Rubrika: Reportáže
Přístavba M- Centra místo veřejné zeleně?
7. 9. 2017
Dobrý den vážení spoluobčané.
Rád bych zde rozvinul diskuzi o zamýšlené přístavbě Chotěbořského M-centra, která se má realizovat na zelené ploše v centru města. Zastupitelé města schválili záměr prodat část veřejné zeleně pro účely přístavby M-centra pod záštitou rozvoje zdravotnictví ve městě. Domnívám se ale, že ve skutečnosti se jedná hlavně o přístavbu skladovacího prostoru stávající lékárny. Není mi jasné proč lékárna, která funguje, potřebuje další sklady. Jedině snad proto, aby se stala distribučním skladem. Stávající lékárnu provozuje společnost, která má sídlo v Praze a mimo jiné podniká v oblasti hostinské činnosti a prodejem kvasného lihu a lihovin…
Potřebujeme vůbec nové ordinace, když se přes silnici od stávajícího M-centra nachází zdravotnické středisko, kde je mnoho nevyužitých ordinací? Nemělo by spíše město všemi možnými prostředky bojovat za rekonstrukci stávající polikliniky, než bez „zbytečných“ starostí nenávratně prodávat veřejnou městskou zeleň?
Kdyby ve skutečnosti šlo jen o nutně potřebné nové ordinace, a vedle stála zrekonstruovaná poliklinika, tak bych chápal, že se musí obětovat část parku.
Jaký na to máte názor vy? Napište.
Pokud se domníváte jako já, že by se tato zelená plocha neměla prodávat, můžete přijít podpořit tento názor na zasedání zastupitelstva, které bude ve středu 13.09.2017 od 17:00 v Městské knihovně.
Libor Tecl

Komentáře:

Odpověď pro:  Pražský Výběr / Re:Re:Přístavba

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 11.09.17 21:32
Autor: M.V.
Titulek: Přístavba
V Chotěbořském ECHU č.12/2017 je údajný rozhovor s majitelem M-Centra, kde se snaží zpochybnit různé nepodložené informace a fámy. Na konci těchto dvou stránek fám stojí : Přejeme hodně úspěchů při realizaci vašeho investičního záměru a moc děkujeme za rozhovor. - red -. Po přečtení dalšího článku na toto téma v ECHU č.15/16. jsem potřeboval ke srovnání ten předcházející. Podíval jsem se do archivu redakce a ejhle : článek fám se ztratil ! Ztratil se, protože všechny reklamy redakce v elektronickém archivu maže. Takže žádný rozhovor, ale vykutálená placená reklama na zdravotnickém zařízení 21.století, které zabere jen 10% okolní městské zeleně ! Je možné, že tohle někdo v Echu prosadí ? Čeho se dočkáme dál? Nezbývá asi nic jiného, než ve středu vyrazit na zastupitelstvo.
odpovědět | #2 | 11.09.17 22:03
Autor: S.M.
Titulek: Re:Přístavba
Plně souhlasím! Zajímavé je ,že investor v rozhovoru uvádí ,že musí odmítat lékaře, kteří by chtěli pronajmout ordinaci v M-centru. Havlíčkobrodská nemocnice hledá dlouhodobě 13 lékařů ve 12 specializacích a přestože nabízí každému z nich náborový příspěvek až 300 000,- korun ,nemůže lékaře sehnat. Viz stránky www.onhb.cz.
Takže dle mého názoru má investor jedinou jistotu: distribuční sklad lékárny v centru města místo zeleně k velké radosti některých zastupitelů. Proč asi...
Přijďte se prosím podívat ve středu na zastupitelstvo jak bude kdo hlasovat.
odpovědět | #3 | 14.09.17 22:37
Autor: S.M.
Titulek: Re:Přístavba
Jestliže na některé zastupitele dýchne duch 70-tých let při vstupu do polikliniky , tak na mne tento duch dýchl včera 13.9.2017 při zasedání zastupitelstva města a při hlasování o prodeji pozemku pro přístavbu M-centra.
Všichni zastupitelé ne jenom za komunisty, u kterých se to dá tak nějak očekávat, ale i za ČSSD a ODS hlasují svorně v jednom šiku jak strana zavelí bez ohledu na vůli lidí. A nejen to. Ještě se jim dokáží vysmívat. Toto arogantní jednání mne osobně dost zaskočilo. Vzhledem k tomu , že je 28 let po sametové revoluci.
odpovědět | #4 | 7.10.17 22:06
Autor: Pražský Výběr
Titulek: Re:Re:Přístavba
... ty fakt se domníváš, že všechno má čas. Nejdřív si nahrabat a pak vem to ďas. Využít možností, byť čert ti je dal, že peníz všady pán je, tos povídal. PRACHY jenom PRACHY nečekají, jen po nich sáhneš a už tě mají, PRACHY jenom PRACHY nečekají, jen po nich sáhneš a už tě mají. Welcome in the Hell my darling! Yor evil that people do.


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v červnu
2.06. 23:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v květnu
9.05. 10:39 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc květen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v dubnu
31.03. 22:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc duben. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v březnu
7.03. 09:37 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v únoru
1.02. 09:44 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-06-09 14:13:12 Ondra
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky