Úspěšní žáci ZUŠ Chotěboř

Datum: 20. březen 2009, 20:12
Autor: Milan Moc
Rubrika: Základní umělecká škola
Jak již bylo uvedeno na jiném místě těchto stránek, v lednu a únoru letošního roku proběhla školní a okresní kola celostátních soutěží základních uměleckých škol České republiky, každoročně organizovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Soutěž probíhá každoročně, přičemž se jednotlivé soutěžní obory střídají ve tříletých cyklech. V letošním školním roce vypsalo ministerstvo soutěžní oblasti pro hudební obor mj. v disciplínách hra na dechové nástroje.

Po úspěšných okresních kolech této soutěže zabodovali žáci naší školy i v krajském kole hry na dechové nástroje, které se konalo 18. března ve Žďáře nad Sázavou. Hráč na trubku, Dan Bílek, jeden ze sólistů Dechového orchestru mladých při ZUŠ Chotěboř, obsadil v kraji po velmi dobrém výkonu hezké druhé místo a potvrdil tak, že právem patří mezi nejlepší mladé trumpetisty našeho regionu.

Ještě úspěšněji se prezentoval svým výkonem Pavel Fiala, který ve hře na tubu obsadil první místo, což znamenalo potvrzení výborné úrovně oddělení dechových žesťových nástrojů na chotěbořské ZUŠ. Jmenovaní žáci jsou ze třídy učitele Aloise Štěrby, jsou oporami v Dechovém orchestru mladých a dělají čest své škole i svému městu.

Oběma žákům i jejich učiteli patří poděkování nejenom za svědomitou přípravu na samotnou soutěž, ale i za dlouhodobou záslužnou práci a reprezentaci ZUŠ Chotěboř.

Úspěchu, pro změnu v nehudebním soutěžním klání, dosáhli ještě další dva žáci naší školy, tentokrát dramatického oboru, Michaela Chalupová a Vlastimil Rasocha. Výkon v recitační soutěži Říkejme si básničku konané dne 25. února v chotěbořském DDM Junior jim zajistil postup do okresního kola v Ledči nad Sázavou. Oba jmenované vyučuje Lenka Bártová.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v červenci
3.07. 00:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červenci. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červnu
2.06. 23:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v květnu
9.05. 10:39 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc květen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v dubnu
31.03. 22:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc duben. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v březnu
7.03. 09:37 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
13.07.24 23:49 Ondřej Pravda
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-07-15 01:04:14 Hansek
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky