Školní akademie na Buttulce

Datum: 16. říjen 2009, 10:53
Autor: Jana Blažková
Rubrika: ZŠ Buttulova
Slavnostní kytici z nejkrásnějších květů - v podobě školní akademie - jsme zalévali a náročně pěstovali, abychom se mohli sejít v sokolovně v podvečer 25. září a škole popřát. Židličky se zaplnily do posledního místečka rodiči, prarodiči, sourozenci, bývalými pedagogy, ale také hosty, jejichž děti již dávno opustily školní škamna, anebo těmi, kteří na svou školu i po mnoha letech stále v dobrém vzpomínají.

Jak to vlastně všechno začalo? Již v jarních měsících jsme připravovali oslavu výročí naší „Buttulky“. Jistě jste na vlastní kůži zažili významné jubilea v rodině. Ale slavit 140. narozeniny, to není jen, tak a komu se to naskytne. Každý z členů té školní rodiny přispěl určitým nápadem. Patronkou oslav se stala paní ředitelka školy.

Tříhodinový program byl zahájen Ódou na školu – básní, která byla složena ke 140. výročí školy. Poté ředitelka školy přivítala všechny přítomné a na pódium pozvala významné hosty, osoby města i kraje.

Křtila se kniha „140 let školy v Buttulově ulici v Chotěboři“, autorů Petra Adama, Zdenky Kőnigsmarkové (ředitelky školy) a Stanislava Pavlíčka, kterou vydalo město Chotěboř, popřáli jí kmotři Tomáš Škaryd a Jana Tomášková. I paní starostka Eliška Pavlíková, která má svojí profesí ke knihám velice blízko, také přidala hezká slova.

Poté následoval program, ve kterém žáci svojí dobrou náladou a velmi pečlivě připravovanými vystoupeními strhli k dobré náladě i své rodiče, kteří se na ně přišli podívat a další hosty. Vystupovali jak ti nejmenší, tak i ti právě vycházející. Prezentovaly se také děti ze školních zájmových útvarů, jako například kroužek hry na flétny a na kytary. Program byl dlouhý, ale bylo se stále na co dívat. Nenudil se opravdu nikdo a málokdo odešel před koncem. Dramatizace, scénky, roztomilé pohádky předvedené v různém jazyce (německy, rusky i česky) a představení v anglickém jazyce vystřídala taneční vystoupení, bajky o zvířatech, cvičení, aerobik či step, přednes a zpěv. Tanec při jarmarku či divoši – indiáni jistě zpestřili večer a obveselili diváky. I říkadla o zvířátkách doplněná kulisy, logopedické básničky a literární pásmo Školní rok pobavily. Písně a hudba vůbec bavila obecenstvo po celou dobu.

Celým pořadem diváky provedl Martin Kovačka se žákyní šesté třídy Karolínou Duškovou. Byl to nádherný podvečer a vše uteklo jako mávnutím kouzelného proutku. Z té spousty trpělivé a obětavé práce, kterou odváděli učitelé, učitelky, vychovatelky, tvůrci scény, osvětlovač, zvukař, i samotné děti, byl vidět pouze výsledek, avšak stál za to. Byl by to dlouhý seznam jmen, kdybych měla vyjmenovat všechny, kterým patří dík za tuto nádhernou akci.

Myslím, že všechny kategorie diváků, se měly na co dívat. Paní učitelky a vychovatelky si daly na výběru jednotlivých vystoupení velice záležet. No a děti zase na tom, aby se před všemi přítomnými blýskly v nejlepším světle. Ukázali všichni, že nejen školní výuka je hnacím motorem jejich mladičkého života. Dokáží i zpívat, hrát, cvičit, tancovat.

Poděkování patří panu Václavu Skřivanovi z Pixel studia za ozvučení, osvětlení sálu a trpělivost při generální zkoušce v pátek dopoledne. Děkujeme i Janu Smejkalovi za pořízení fotodokumentace, kterou mohou zájemci shlédnout na stránce rajce.idnes.cz.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 29.10.09 20:25
Autor: Niky Lauda
Titulek: Hodiny
Se zájmem jsem si v chotěbořském Echu přečetl pěkný článek o obnově hodin na věži Buttulky. Ale mám otázku, kdy budou zprovozněny hodiny na věži ZUŠ? Stále je na nich totiž jedna hodina po poledni. Možná by se úsilí radnice a místních památkářů mělo orientovat raději tímto směrem. Je ostuda pro celou Chotěboř, když hodiny na tak viditelném místě na náměstí stojí. Nefungovaly po celou dobu rekonstrukce a ZUŠ a nyní opět. Proč?
odpovědět | #2 | 19.01.11 21:10
Autor: Monika Kotábová-Výborná
Titulek: kniha-140 let školy v Buttulově ulici v Chotěboři
Vážení,
jelikož jsme také navštěvovala školu v Buttulově ulici,měla bych zájem o tuto knihu.Můžete mi napsat,kde se dá tato kniha sehnat.Děkuji.Monika Kotábová-Výborná


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v červenci
3.07. 00:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červenci. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červnu
2.06. 23:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v květnu
9.05. 10:39 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc květen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v dubnu
31.03. 22:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc duben. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v březnu
7.03. 09:37 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
13.07.24 23:49 Ondřej Pravda
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-07-15 01:04:14 Hansek
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky