Závěrečné vystoupení tanečního oboru

Datum: 10. květen 2010, 09:25
Autor: Milan Moc, ZUŠ Chotěboř
Rubrika: Základní umělecká škola
Základní umělecká škola Chotěboř, důvěrněji nazývaná „hudebka“, „zuška“ nebo postaru „liduška“, není školou vychovávající pouze mladé hudebníky. Poskytujeme základy vzdělání i v dalších uměleckých oborech – výtvarném, literárně dramatickém a v neposlední řadě v oboru tanečním.

Taneční obor při ZUŠ Chotěboř byl založen již v roce 1992. Dnes jej navštěvuje 90 žákyň, jejichž nadání rozvíjí paní učitelka Mgr. Sylvie Tonarová. Vychovává mladé, nadané tanečnice s vizí jejich zařazení po absolutoriu školy do tanečních souborů zájmové umělecké činnosti nejrůznějších zaměření. Nejlepším žákyním našeho tanečního oboru též nabízíme odbornou přípravu ke studiu na taneční konzervatoři.

Studium tanečního oboru na ZUŠ je rozděleno do tří stupňů. Nejmladší děti procházejí jedním až dvěma lety přípravné taneční výchovy, dále pokračují ve studiu prvního (7 let), popřípadě i druhého stupně (4 roky). Podle dosud platných učebních plánů vyučujeme v tanečním oboru rozmanitým předmětům. Po taneční průpravě procházejí žákyně výukou současného tance, lidového tance, osvojují si základy klasické taneční techniky, absolvují taneční praxi a pracují v souborech. Ve druhém stupni studia se jejich znalosti a dovednosti v uvedených předmětech dále prohlubují a mohou si přibrat další z předmětů - historický tanec. Nejúspěšnější pak u nás procházející odbornou přípravou na konzervatoř, mohou v rámci rozšířeného studia absolvovat též základy dějin tance a jsou seznamovány s hudební naukou (záměrně zde používám ženský rod – je škoda, že náš taneční obor nenavštěvují i kluci, rádi bychom je u nás přivítali).

Tak jako každým rokem, i letos uspořádá taneční obor při ZUŠ Chotěboř své závěrečné vystoupení, které se uskuteční v chotěbořské sokolovně ve středu 12. května 2010 od 17 hodin. V bohatém programu plném zajímavých choreografií paní učitelky Tonarové se představí všechny současné žákyně tanečního oboru, od přípravných ročníků až po letošní absolventky 1. stupně studia. Přijměte, prosím, na tuto přehlídku půvabného pohybu co nejsrdečnější pozvání.
x

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!

KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v červenci
3.07. 00:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červenci. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červnu
2.06. 23:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v květnu
9.05. 10:39 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc květen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v dubnu
31.03. 22:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc duben. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v březnu
7.03. 09:37 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
13.07.24 23:49 Ondřej Pravda
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-07-15 01:04:14 Hansek
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky