Vlastivědná exkurze do Prahy

Datum: 5. červen 2006, 21:44
Autor: Jana Blažková
Rubrika: ZŠ Buttulova
Jednoho čtvrtečního květnového rána se naše třídy 4.A a 4.B vypravily do Prahy. My, žáci, jsme si museli přivstat, protože paní učitelky naplánovaly odjezd na 7. hodinu. Čekalo nás mnoho zajímavých míst. Cesta autobusem byla dlouhá, vždyť každý, kdo se někdy vydal po ránu do našeho hlavního města ví, že tu silniční zácpa bývá pravidlem.
Již první kilometry projeté Prahou v nás zanechaly velké dojmy. Počasí bylo krásné, proto první zajímavost, kterou jsme viděli z autobusu byla 90 m vysoká televizní věž na Žižkově, nejvyšší stavba v Praze. Pohled z autobusu nám nabídl další zajímavá místa – Hlavní nádraží, Národní muzeum, Václavské náměstí se sochou sv. Václava na koni, moderní Tančící dům, který je skleněný. Jízda městem pokračovala přes Karlovo náměstí, po Jiráskově mostě, za kterým jsme vystoupili z autobusu a již pokračovali pěšky.
První kroky nás zavedly k lanové dráze. Ta nás vyvezla na Petřín. Musíme s úsměvem připomenout, že do Petřínských sadů chodí 1. května zamilovaní, aby se zde políbili pod rozkvetlou třešní. Co zde čekalo nás? 299 schodů stoupajících do výšky 51 m, kde je ochoz, odkud je krásný pohled na Prahu a okolí z ptačí perspektivy. Celá rozhledna sahá do výšky 60 m. Pohled dolů nám připomněl slova kněžny Libuše: ,,Město vidím veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkat.“ Další atrakcí zde bylo ,,Bludiště“ plné kouzelných zrcadel. Některé zrcadlové proměny rozesmály i naše paní učitelky. Kdo zde nezabloudil, pokračoval s námi Strahovskými zahradami přes Loretánské náměstí až na Pražský hrad, kde je sídlo našeho pana prezidenta. Při výměně hradní stráže se nám tajil dech. Prošli jsme nádvořím a prohlédli si katedrálu sv. Víta, kde jsou uchovány korunovační klenoty a je zde hrobka. Zámecké schody nás zavedly kolem Nerudovy ulice přes Malostranské náměstí na Karlův most, kam jsme vešli Mosteckou bránou. Prohlédli jsme si sochy, přes řeku Vltavu bylo vidět Národní divadlo. Další zastávkou bylo Staroměstské náměstí s překrásným orlojem, kde jsme počkali na vytoužený okamžik, až hodiny budou bít celou. S obdivem jsme sledovali 12 pohybujících se apoštolů.
Na Havelské tržnici jsme dostali půlhodinový rozchod na zakoupení suvenýrů. Všechno jsme zvládli v pořádku, a tak nás čekala odměna v podobě překvapení: jízda metrem ze stanice Můstek do obchodního centra na Flóru, kde jsme procházku Prahou zakončili výbornou zmrzlinou.
Unaveni, ale plni zážitků a dojmů, jsme se vydali na cestu zpět domů. Poznali jsme, že Praha je krásná. I když přísloví říká: ,, Všude dobře, doma nejlépe.“ I tak Praho, zase někdy na shledanou!Žákyně třídy 4.B - ZŠ Buttulova:
K. Tůmová a V. Sedláková

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 8.06.06 11:11
Autor: Věrka
Titulek: ahoj
Ahoj, holky, jsem ráda, že se vám u nás v Praze líbilo. Já zase moc ráda jezdím do Chotěboře, i u vás je nádherně a každá návštěva mi pěkně pohladí dušičku. Tak zase někdy přijeďte. Čau Věrka
odpovědět | #2 | 18.06.06 13:09
Autor: gztgkuj
Titulek: rwefewf
PĚKNÉ !!! !!! !!!
odpovědět | #3 | 19.06.06 14:15
Autor: bgzugg
Titulek: zhbuzgu
KR8SNÉ


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v červenci
3.07. 00:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červenci. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červnu
2.06. 23:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v květnu
9.05. 10:39 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc květen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v dubnu
31.03. 22:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc duben. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v březnu
7.03. 09:37 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
13.07.24 23:49 Ondřej Pravda
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-07-15 01:04:14 Hansek
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky