Matka se bouří: Zrušte automaty

Datum: 23. duben 2008, 07:41
Autor: Milan Knob
Rubrika: Reportáže
Chotěboř * Zakažte automaty, žádá radní jedna z chotěbořských matek. Elektronická zábava je podle jejího názoru smrtící spirálou, která ničí rodinné vztahy, ba dokonce může mít na svědomí lidský život.

Velmi emotivní dopis podbarvený skutečnou tragickou událostí, kde podle informací Deníku za smrtí mladého člověka stála právě gamblerská vášeň, obdrželo nedávno vedení chotěbořské radnice. Zveřejnil ho v plném znění i místní zpravodaj.

Pisatelka si stěžuje na zhoubný vliv hracích automatů, proti kterému je jakákoliv snaha marná. Automaty se houfně objevují v chotěbořských hospodách, barech a zábavních podnicích. Majitelé lákají zájemce o hru například na levné nápoje nebo bombastickou reklamou.

Stanovisko zakázat výherní automaty podporuje i Jaroslava Čermáková z Domu dětí a mládeže Junior. " Výherních automatů hlavně v centru Chotěboře je moc. Léta jsme žili bez nich a nechyběly nám, zrušila bych je a zakázala," říká Čermáková, která se léta věnuje práci s mládeží a dětmi. Právě na ně mohou mít podle jejího názoru automaty zhoubný vliv. "Některé děti nemají vůbec představu, jak těžce se peníze vydělávají. Když vidí blikající automat, ze kterého se občas vysypou drobné, začnou mít pocit, že automat je kouzelná věc, která jim peníze dá," povzdychne si Čermáková.

"S dopisem chotěbořské matky jsme se na zasedání rady města seznámili, ale plošný zákaz výherních automatů radnice zavádět nemůže, legislativa to neumožňuje. Můžeme pouze prosadit, aby automaty nebyly v blízkosti školských zařízení," vysvětluje místostarostka Jana Tomášková. Legislativa sice neumožňuje prosadit zákaz automatů, ale umožňuje radnicím, aby měly z provozu elektronické zábavy profit. Podobný případ nedávno řešili ve Ždírci nad Doubravou, ale ani tam se automaty zakázat nechystají. "Zastupitelstvo však rozhodlo, že z výtěžku z hracích automatů budeme financovat sport," říká místostarosta Jiří Pavlíček.

Pravidelné kontroly.

Rozmachem elektronické zábavy nejsou v Chotěboři nadšeni ani městští strážníci. "Na výherní automaty se dívám jako na konzumaci alkoholu. Domnívám se, že člověk, který má určitě sebedestruktivní sklony, si vždycky najde nějakou možnost. Když to nebudou automaty, bude to alkohol nebo drogy," uvažuje ředitel městské policie Jiří Novotný, který se v Chotěboři věnuje i komisi prevence kriminality.

Strážníci alespoň v rámci denní činnosti provádějí v hernách kontroly, aby u automatů neseděli nezletilí, nebo dokonce školáci.

Převzato z havlíčkobrodského deníku.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 23.04.08 08:18
Autor: Agent
Titulek:
Městská policie by měla raději začít vážněji řešit největší problém v Chotěboři a to je problém s drogově závislými.Dle mého názoru je tady mnohem více feťáků než lidí, co aktivně hrajou automaty.Drogy mnohem víc ovlivňují život lidí, jejich zdravý rozum, jejich způsoby jednání a rozhodování se pro určitě věci pod jejich vlivem.Je na zamyšlenou jak chotěboř "oddrogovat" spíše než "odautomatovat", protoža narozdíl od automatů, drogy jsou zakázané a nelegální.
odpovědět | #2 | 23.04.08 10:09
Autor: Jiří
Titulek: To agent
v prvé řadě by si se měl oddrogovat ty;-) Ať žijou pánove v kanadách a bombrech. 161
odpovědět | #3 | 23.04.08 11:13
Autor: kujon
Titulek:
Není náhodou hraní na automatech podmíněno věkem > 18let? Pak nechápu, jak to může ovlivňovat mysl dětí.. Nehledě na to že skutečnost, že se děti vyskytují (potulují) po místních "osvěžovnách", není taktéž zrovna moc košér.
odpovědět | #4 | 25.04.08 18:16
Autor: ***
Titulek:
Byste se divili kolik tady v Chotěboři je lidí zavislejch na automatech.Jen to je věc,o který se nemluví tolik jako o drogách a alkoholu.A je smutný,že si to nikdo neuvědomuje ani po tom,co na důsledek toho zemřel mladej člověk v našem okolí!
odpovědět | #5 | 3.05.08 12:50
Autor: Antoš
Titulek: ...
Myslím si, že vetšina z Vás nechápe podstatu automatů...Je velice důležité si uvědomit jednu skutečnost, představte si automat jako spořitelnu kam si můžete uložit peníze, a pokud si vložené peníze budete chtít vyzvednout, prostě to jen uděláte nic víc nic mín.Problém je však toto: 90% procent hracích automatů nemá dobře srovnané válce a proto je pozdější výběr vložený peněz často komlikovanější a je zapotřebí k získání požadované částky vynaložit značně velkou sumu.Proto se domnívám, že by mělo docházet ke kontrolám MP ta by zjišťovala správnost nastavení válců.Jednoduše zakázat výherní automaty to není řešení (všimněte si, že jsem záměrně použil slovo výherní a né hrací) Jako smírné řešení bych videl přechod z hracích automatů na ruletu nebo kostky.Výherní automaty k hospodám neodmyslitelně patří ať se nám to líbí nebo ne!Pokud budeme v restauracích vídat výherní automaty, nebo pouze Rulety a Kostky to je jen na nás.Občané rozhodněte SPRÁVNĚ!
odpovědět | #6 | 8.05.08 01:36
Autor: m
Titulek:
Automaty-pryč!
odpovědět | #7 | 8.05.08 09:28
Autor: ZL
Titulek: Re:
Naprostý souhlas!
odpovědět | #8 | 11.05.08 01:38
Autor: cafo
Titulek:
Kolik bylo automatů před 5 lety? Kolik jich je teď? Kolik jich bude za dalších 5 let?
odpovědět | #9 | 24.01.09 17:23
Autor: teodor
Titulek: Re:
Za 5 let nebudou automaty žádný, protože jak vidíš, tak všechno jde do prdele...
odpovědět | #10 | 24.01.09 21:31
Autor: :)
Titulek: Re:Re:
xD


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v únoru
1.02. 09:44 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v prosinci
3.12. 22:09 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc prosinec. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v listopadu
5.11. 22:20 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc listopad. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v říjnu
2.10. 22:58 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc říjen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v září
27.08. 21:52 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc září. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
6.01.24 20:12 Jaroslav Ludvík
15.01.24 16:24 Jaroslav Ludvík
28.01.24 20:13 Jaroslav Ludvík
31.12.23 11:26 Jaroslav Ludvík
1.02.24 08:45 Dobrá společnost
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-01-26 14:19:34 Josef Karlík
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky