Zájemce o nové parcely straší obálková metoda

Datum: 25. srpen 2008, 09:35
Autor: Martina Hromádková
Rubrika: Reportáže
Na stavební parcely v lokalitě Boží Muka v Chotěboři čekají zájemci už několik let. Žádný pořadník však budoucí majitele pozemků nezajistí, rozhodnou nabídnuté peníze.

Samotný prodej chotěbořských parcel se stále odkládá a závazné datum městský úřad dosud nezveřejnil.
„Až to bude aktuální, budou lidé dostatečně informováni prostřednictvím oficiálních stránek města, úřední desky a chotěbořského měsíčníku,“ ubezpečil starosta Chotěboře Tomáš Škaryd.

Stavební pozemky jsou opatřeny inženýrskými sítěmi, na jaře letošního roku přibylo i osvětlení. Lidé proto mají pocit, že se prodej parcel zbytečně oddaluje.
Nekonečné průtahy
„Žadatelé nám stále pokládají dotazy, kdy se začnou pozemky rozprodávat. Jenomže územní řízení bylo přerušeno kvůli projektu protihlukové stěny, tím pádem nedokážu říct konkrétní datum, kdy budou pozemky k dispozici,“ uvedla Růžena Sommerová z Oddělení správy majetku Městského úřadu v Chotěboři.

Náhlá potřeba protihlukové zábrany je další z věcí, které místní dráždí.
„Je mi divné, že při projektování této lokality nebyl hluk změřen již dříve. Najednou se to zjistí, když jsou pozemky skoro ve finální fázi,“ stěžuje si na webové stránce určené k dotazům občanů pan Milan.

Přestože starosta Škaryd říká, že 28 pozemků dostatečně pokryje místní poptávku, lidé se bojí, že je někdo přeplatí a oni o místo pro stavbu rodinného domu přijdou.
„S obálkovou metodou zásadně nesouhlasím. Je z principu neprůhledná a nemám důvod věřit tomu, že proběhne čistě a poctivě. Spíše bych uvítal cestu veřejné aukce,“ protestuje zájemce o pozemek Jaroslav Polívka.

„Já už jsem na to rezignoval. Měl jsem v úmyslu stavět barák v Chotěboři, ale s tímhle přístupem postavím raději někde na vesnici,“ vyjádřil své zklamání Martin Proška z Chotěboře. I ostatní na oficiálních stránkách radnici zazlívají, že si nechce udržet mladé rodiny s dětmi.
„Kdo chtěl v minulosti postavit, kupoval si pozemek od fyzických osob za velké peníze. Argument, že Boží Muka jsou jen pro bohaté, podle mě úplně nefunguje,“ obhajuje systém Škaryd.

Pozemky budou rozprodávány ve fázích a žadatelé se k nim přihlásí formou výběrového řízení. Pro každou parcelu bude stanovena minimální cena, prodej schválí zastupitelé tomu, kdo nabídne částku nejvyšší. Aby se předešlo hromadnému skupování pozemků podnikateli, budou vlastníci parcel vázáni ke kolaudaci stavby do čtyř let od koupě pozemku.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 25.08.08 15:35
Autor: Ždírec
Titulek: Ždírec
Mladé rodiny s dětmi už dávno bydlí ve Ždírci.
Jen tak pro zajímavost, jak to chodí ve Ždírci. Tam, když se přijde zájemce zeptat, tak vytáhnou rozparcelovanou situaci, ukáží, které parcely jsou volné a vybídnou zájemce, ať si vybere.
Ti, kteří se léta a léta chodí ptát na Boží Muka, tak nechť posoudí ten rozdíl.
odpovědět | #2 | 25.08.08 16:54
Autor: S. Petrlík
Titulek:
To je báječné pane Škaryde a okolí. Kdo zaplatí nejvíce, dostane pozemek. Je mi úplně jasné, kdo parcely obsadí a výmluva na kolaudaci do 4 let je k smíchu. Mám pocit, že podobně tomu bylo v lokalitě Morávkovský. A pochybuji, že do 4 let měli všichni po kolaudaci.To už vážně nemá cenu komentovat. Opět bravo Chotěbořští zastupitelé.
odpovědět | #3 | 25.08.08 20:01
Autor: honziq
Titulek: Titulek neni
Tohle už asi opravdu pan starosta nemůže myslet vážně, to je všechno asi jen nějaký vtip. Jinak by se měl zajet podívat do HB a to ne na situaci kolem pozemků, ale rovnou do blázince. A rovnou může s sebou vzít i kamarády ze zastupitelstva. Inu co sme si zvolili, tak to máme. V příštích volbách by měli občané tohoto města ukázat těm ignorantům, co si o nich myslí. Nedivil bych se, kdyby dané pozemky zůstali poloprázdné, když na to město jde touto cestou.
odpovědět | #4 | 26.08.08 08:55
Autor: Luba
Titulek: Tak napůl
Chtít získat za parcely co nejvíce je správná, rozpočet města je nás všech a vedení města je od toho, aby ho naplňovalo jak jen to jde. Obálková metoda samozřejmě zavání korupcí. Nejčistější je aukce.
odpovědět | #5 | 26.08.08 10:33
Autor: honziq
Titulek: Re:Tak napůl
To je sice pravda, ale město se nutně potřebuje dostat přes 10 000 obyvatel a tím i k více penězům od státu(kraje). A tím že bude prodávat pozemky velmi draho se k tomuto číslu jen tak nepřiblíží.
odpovědět | #6 | 26.08.08 10:47
Autor: won
Titulek: Stěna na hluk
Protihluková stěna-to je bomba. Silnice na Svinný, kde přejede za den pramálo aut, navíc se jezdí spojovačkou na Brodskou, jistě je vhodná pro výstavbu protihlukové zdi za 7,5 mega. Pokud se na akci bude podílet místní spřátelená firma, pak to chápu, bylo to nutné vykompenzovat, aby CHládek a Tintěra nevyžral všechno...A Chotěboř ne a ne jít přes 10 000!
odpovědět | #7 | 26.08.08 12:37
Autor: Agent
Titulek: Re:Stěna na hluk
Protihluková stěna se má stavět kvůli fimě Cheops, ne kvůli silnici na svinné.. To jen tak pro upřesnění.

Jinak jsem názoru, že na MěÚ je to jeden debil vedle druhého a ten největší tomu kraluje.Víte že, náš starosta je nejlepším kamaráden našeho náčelníka u Městské policie ? Docela by mě zajímalo, jak dlouho ještě nechaj jacka, aby to tady vedl.Oba dva jsou uplně dutý a nic ani jeden z nich nedokázal.

Je třeba začít jednat, když starosta nemá zájem o prospěch našeho města. Je potřeba učinit jisté kroky ke svržení jeho vlády v Chotěboři.Nechceme aby to tady bylo jako do teď... chceme změnu, tak se snažme a u voleb si to uvědomme !!
odpovědět | #8 | 26.08.08 13:13
Autor: Májka
Titulek:
Protihluková stěna se bude stavět z toho důvodu, že urbanistická studie nerespektovala stávající poměry a z neznámeho důvodu si hygiena těchto podmínek nevšimla již dříve. Kdyby se však parcely prodaly a pak se zjistilo, že vedlejší firmy dělají hluk, tak by mohli majitelé těchto pozemků požadovat protihlukovou stěnu po původci hluku, což by mohlo být pro tyto firmy likvidační. Je otázkou, jestli je protihluková stěna jediné řešení, jestli by se nenašel levnější kompromis.
odpovědět | #9 | 26.08.08 13:46
Autor: Pepan
Titulek: Re:Re:Stěna na hluk
Agente, jsi normální ? Tebe by měli máčet a vyvrhnout.
Starosta je Bůh ? Kde to žiješ změno ?
Starosty se nechci zastávat, ale vykřikovat " my to nechceme" je snad za námi.
Jsem zvědav, co z tebe "slušného" vyleze.
odpovědět | #10 | 26.08.08 17:44
Autor: petr
Titulek:
Nechápu proč v našem městě jde všechno tak stuha když člověk podívá na okolní města stejné velikosti tak všude už všechno mají a u nás se neumí ani prodat parcela natož vybudovat sportovní areál a nebo další supermarket nic se nezměnilo za 6let
odpovědět | #11 | 26.08.08 17:48
Autor: Jirka T.
Titulek: Re:Tak napůl
Nemělo by být v zájmu města ze všeho vytřískat prachy ale také spokojenost občanu a to se tady zdaleka neděje a myslím že pokud to takhle půjde dál tak tady nikdo nebude chtít bydlet.
odpovědět | #12 | 26.08.08 18:41
Autor: občan ždírce.
Titulek: nemohoucnost
dobrý den chotěbořáci.děláte totiž tady už hodně dlouho všechno špatně.hlavní je to,že vaše zastupitelstvo neumí získávat peníze od různých fondů a tak.získává je jen na pár věcí ze kterých vy lidi nemáte vůbec nic.vím o čem mluvím.nebo spíš se jim nechce.a taky je špatné mít v zastupitelstvu místní podnikatele.nosit si do obce konkurenci?fůj.hodně uspěchů v dalších volbách.
odpovědět | #13 | 26.08.08 22:55
Autor: Agent
Titulek: Re:Re:Re:Stěna na hluk
Říkám ,že dosavadní starosta nic nedokázal a že to chce změnu.Je potřeba se starat o spokojenost občanů a ta zde není na moc dobré úrovni.
odpovědět | #14 | 27.08.08 11:28
Autor: Pepan
Titulek: Re:Re:Re:Re:Stěna na hluk
Agente a já tvrdím, že starosta s týmem vykonává to, o čem rozhoduje rada a zastupitelstvo. To bychom mohli nadávat na všechny, kteří tam jsou zastoupeni i na ty za změnu . Já mám také výhrady k tomu, že se řada věcí nedodělá a vidím v tom i málo osobní odpovědnosti. Tam vidím na radnici rezervy !! Chtělo by to přitvrdit !
odpovědět | #15 | 27.08.08 21:01
Autor: patriot
Titulek:
Jednoznačné řešení, pan starosta by měl velice rychle ostoupit, než zazdí město úplně. Opravdu je k smíchu a také k pláči porovnat, co se vybudovalo u nás a co v daleko menších městech. Peníze z fondů slouží v ostatních městech pro mnoho účelů, hřiště, bazén, pozemky pro rodinné domy, průmyslové zony, bytové domy a mnoho dalšího. Jen u nás by museli na radnici více pracovat a to je průšvih. Nebo zná někdo jiný důvod této lenosti a lemplovitosti. Je škoda mít ve vedení takové lidi a kdoví, jestli se podaří někdy stávající chyby napravit.Bohužel hraní si na politiky nepřináší pro město žádný užitek.
odpovědět | #16 | 27.08.08 21:07
Autor: PJ
Titulek:
Vybudovat 28 parcel za 4 roky, to je opravdu úspěch, bravo, pane starosto. Protihlukovou stěnu, byste měli postavi v akci Z, protože větší projev lajdáckosti snad už nelze předvést. Takže další odklady, mnoho slov a projevů, ale práce žádná. A kde máme skatepark, kde jsou slibované opravy silnic, chodník do průmyslové zony, nikde nic, jen trapná prohlášení. A lidí ve městě ubývá, město ztrácí na významu, průmysl se nebuduje, ale pan starosta je spokojený.
odpovědět | #17 | 28.08.08 12:48
Autor: ZATÍM CHOTĚBOŘÁK
Titulek: šípková růženka
aby spokojený nebyl.tady se je o tom co se udělá jen a jen hovoří.a už několik let.žádné pořádné dětské hřiště co má dnes každá větší vesnice,nic.a nic podobného.tady je to vrchol.co tak jezdím po republice tak tady jako by se zastavil čas.opravdu.jo když je tam nahoře lenost.všude rostou za poslední 2-3roky desítky možná i stovky parcel a ani se o tom pořádně nemluví.tady?humbuk kolem každé.někde stavějí i když ještě parcela není zasítovaná.tady?ještě že nám rostou ty fabriky v průmyslové zoně.kam se hrabe na nás takovej ždírec.ale takovích jako je ždírec je hafo.ale o něm se mluví protože je nám nejblíže.jen tady je to jak když se tu píchla šípková růženka.
odpovědět | #18 | 28.08.08 13:18
Autor: Draken
Titulek: skanzen
za 20-25 let bude chotěboř něco jako Veselej kopec...skanzen, zakonzervovana vesnice pod samosprávou Ždírce...pro mě jako chotěbořáka osobně hrozná představa, ale bohužel to tak možná jednou dopadne...
odpovědět | #19 | 28.08.08 13:53
Autor: BRZY ŽDÍREČÁK
Titulek: SKANZEN
ŠKARYDŮV SKANZEN.:-)))
odpovědět | #20 | 28.08.08 14:22
Autor: Fid
Titulek:
Ve Ždírci zas deset let čekaj na supermarket a na tři tisíce obyvatel tam mají pořád jednu sámošku...Nikde to není růžové;)
odpovědět | #21 | 28.08.08 14:52
Autor: won
Titulek: Re:Re:Stěna na hluk
No, tos mne moc nenadchl. Ze by Cheops nadělal tolik hluku? Dřív, když tam byly nedaleko jatka, jo to byl jinačí randál! Nákladní auta, traktory, řev zabíjených zvířat, atd.
Do této lokality mi prostě protihluková stěna nepasuje.
odpovědět | #22 | 29.08.08 09:24
Autor: čtenář
Titulek: Re:Re:Re:Stěna na hluk
A co tak protihlukovou stěnu u střelnice?Taky by se hodila.Tam totiš,když si místní podnikatelé hrají na kovboje,dost často v neděli ráno nebo ve všední dny včer, je taky pěknej rambajz.Jinak je pravda,že v Chotěboři se zastavil čas.Úroveň nakupování se vrací do totáče.Každý den se v Peny čeká na chleba,v pátek odpo.je tam slušně vykradeno.
odpovědět | #23 | 1.09.08 07:04
Autor: vojtěch
Titulek: ....
No já to z manželkou už vyřešil :) koupil jsem parcelu v Libici.... Je to za rozumný peníz, zasíťované atd...

přeju hodně štěstí příbuzným PANA Škaryda na jejich nových pozemcích!
odpovědět | #24 | 1.09.08 22:43
Autor: petr j.
Titulek: ......
jo,přeju jim to.:-(((((
odpovědět | #25 | 2.09.08 09:15
Autor: Luba
Titulek: Re:Re:Tak napůl
To Honziq: Já myslím, že ty pravidla 9999 a 10001 už končí, takže přelézání jakýchsi počtů kvůli penězům je špatný kalkul, lepší peníze v kase.

Jinak je velkou chybou když starosta je občanským povoláním úředník. Jeho tendence budovat úřad místo úspor a zvyšování produktivity vede do záhuby. Městskému úřadu stačí rozpočet města stěží na vlastní mzdy a režii.
odpovědět | #26 | 2.09.08 10:13
Autor: Pepan
Titulek: Re:Re:Re:Tak napůl
Lubo opět opakuji - nemáš na to, tak se neprojevuj. Tvoje dedukce jsou přínosem pouze pro 0,000001 počtu obyvatel ...
odpovědět | #27 | 15.09.08 10:53
Autor: Jarda Novák
Titulek: Re:Re:Re:Re:Stěna na hluk
K té střelnici asi jen toto:
Střelnice tam byla takříkajíc odjakživa.Ti co si tam postavili,stavěli s vědomím, že sou u střelnice.Tak mě dost udivuje, že se dnes diví, že se na střelnici střílí.Co by se tam asi tak mělo dělat jiného že?
Klub střílí standardní střelecké disciplíny.Večer většinou tam sou policajti. Nebývaji tam často,řekl bych, že je to únosné.
odpovědět | #28 | 23.09.08 15:15
Autor: pepan
Titulek: Re:Re:Tak napůl
protože tady máme Stratila. Podívejte se v čem sám bydlí a jak žije......to vypovídá o všem....
odpovědět | #29 | 23.09.08 18:02
Autor: Pepan
Titulek: Re:Re:Re:Tak napůl
Tak pozor - tohle nejsem JÁ ! U mě se dočkáte reakce, až když se vyjádří více 00. Dvojče, vyzývám tě, abys zalezl. Jsi teprve první 00.
odpovědět | #30 | 24.09.08 11:20
Autor: S Petrlík
Titulek: to Jarda Novák
Ano to je sice pravda, že střelnice je tam odjakživa. Jenže stavěná byla jako malorážková střelnice a ono je pane Nováku rozdíl mezi malorážkou a klasickou policejsní pistolí. A když sdi místní podnikatelé začnou hrát na vojáčky jsou to opravdu ,,prdy"! jako blázen a ono poslouchat to třeba 2x týdně do 21:00 to není zrovna příjemné.
odpovědět | #31 | 24.09.08 21:11
Autor: Jarad Novák
Titulek: Re:to Jarda Novák
Stavěná snad, ale od počátku se tam střílelo i ze samopalu. A pokud to tam znáte tak v sousedství se provozovala myslivecká střelnice. Ta se v současné době nevyužívá vůbec.
Že by tam mimo policie mezi 20-21 hodinou někdo dával nějaké prdy-nevím, ale jestli se to stalo tak ojediněle.
Že by si tam někdo hrál na vojáčky tak to opravdu ne! Střílí se tam pouze standardní disciplíny a s tím související záležitosti jako je nastřelování,ladění atd... /Zkuste prosím blížeji specifikovat ,,hrají si na vojáčky". Rád bych vám případně objasnil vaše nepřesné informace.
odpovědět | #32 | 25.09.08 11:28
Autor: S. Petrlík
Titulek: to Jarda Novák
,,Komentáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné"----pouze jsem řekl svůj názor, za kterým si stojím.
odpovědět | #33 | 25.09.08 13:16
Autor: karel j.
Titulek: na co?
co se to zas děje v té ulici sportovní?co to ty v těch oranžovejch uborech dělají za zbitečné hovadiny?to už tady snad není pravda!za toto město utrácí?aha. všude kolem bordel jak u romů,tak proč v něm nepokračovat.
odpovědět | #34 | 25.09.08 15:17
Autor: Jarda Novák
Titulek: Re:to Jarda Novák
Výměna názorů snad ani neni hádání.
Opravdu mě zajímá ,,hrají si na vojáčky" co by za tím mohlo být? To by se tam opravdu dít nesmělo. V posledních několika letech tam členové klubu střílející disciplínu ,,praktická střelba" toto trénují. Tam jsou tz.dvojstřely rychlejší, tak snad toto upoutalo vaší pozornost. O co se jedná lze vyčíst zde: http://www.quatro-ch.cz/volnycas.htm Jsou tam i videa tak pokud to shlédnete a bude vám to připadat jako ,,hraní na vojáčky" tak už nám oběma bude jasno.
Ty tréninky však netrvají dlouho. Bývají v rozsahu cca 15 až 60 minut.


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v květnu
2.05. 00:00 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc květen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v dubnu
2.04. 21:46 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc duben. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v březnu
2.03. 21:01 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v únoru
31.01. 08:41 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc únor. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v lednu
29.12. 00:01 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc leden. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
14.04.23 22:42 Ondřej Pravda
11.05.23 15:36 Ondra Marek
25.05.23 17:15 Milan Knob
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2023-05-17 02:53:23 owuna
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
2022-06-09 14:13:12 Ondra
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Hledáte ubytování?
Doporučujeme stránky na partnerském portálu MegaUbytko.cz: ubytování Vysočina nebo levné ubytováni Vysočina, kde najdete chaty, chalupy apartmány a penziony podle Vašich představ.

SOMDIS v.o.s.
Autorizovaný servis - ELEKTRO

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky