Stavba sportovní haly na dosah

Datum: 13. září 2007, 15:12
Autor: Martina Hromádková
Rubrika: Gymnázium
Chotěboř se po letech vyjednávání nejspíš konečně dočká krajské dotace potřebné k vybudování tělocvičny pro gymnázium.

Výstavba sportovní haly u chotěbořského gymnázia je dlouho avizovaným záměrem. Dnes již minulý ředitel gymnázia před šesti lety tehdejším dvanáctiletým studentíkům sliboval, že oni se nové tělocvičny určitě dočkají.
Nyní jsou z těchto studentů čerství vysokoškoláci a k hale ještě nebyly vykopány ani základy.

„Na škole působím od roku 1984 a o stavbě tělocvičny či sportovní haly se mluví neustále,“ přitakal současný ředitel gymnázia Vladislav Smejkal.
Nicméně k výstavbě krytého sportoviště byl učiněn další krok. Na začátku srpna přijeli do Chotěboře radní kraje, kteří obhlédli prostory určené pro vybudování haly a začali projednávat záležitosti týkající se úpravy projektové dokumentace.

„Na jednání bylo dohodnuto, že nová stavba by měla obsahovat tělocvičnu o hrací ploše 20x40 metrů a dvě nové učebny,“ sdělil starosta Tomáš Škaryd.

„Já bych byl s informacemi o tělocvičně opatrný, neustále probíhají jednání, i když jejich průběh je příznivý,“ vyjádřil se ředitel Smejkal.
Starosta ale ubezpečil: „Město Chotěboř pomáhá řediteli gymnázia stavbu co nejrychleji prosadit do rozpočtu kraje.“
Svá slova podpořil faktem, že kraj v letošním roce vydělil z rozpočtu částku půl milionu korun na úpravu projektu a v příštím roce by měl podpořit investici do stavby.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 13.09.07 15:43
Autor: kujon
Titulek:
A je to fakt potřeba, kulturák nestačí?
odpovědět | #2 | 13.09.07 16:06
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:
Jakej kulturák? Tady snad něco takového je? Toto má být sportovní hala, protože v té jediné chotěbořské se všechny třídy zdejších základních a středních škol nestihnou na výuku tělocviku vystřídat. Kromě toho budou součástí stavby tři chybějící učebny. Zejména by to měla být moderní učebna fyziky, která gymnáziu moc chybí.
odpovědět | #3 | 13.09.07 16:59
Autor: kujon
Titulek:
Kupodivu je, je to taková větší budova vedle Sokolovny, pane Linharte :-) Dobrá, stačilo říct že nestačí :-)
odpovědět | #4 | 13.09.07 18:14
Autor: Standa
Titulek:
Takže gymnáziu se nechá postavit nová sportovní hala,která bude sloužit beztak jenom právě pro studenty gymnázia(hvězdy našeho města) a ostatním studentům bude ponechán prostor haly stávající.Ó jak velkorysé,nemyslíte.I tak si myslím,že město by potřebovalo spoustu jiných a hlavně důležitějších věcí,než je právě ,,další"sportovní hala.Třeba další parkoviště na místě poslední zeleně v centru s výjezdem na nejrušnější ulici a ještě k tomu v těsné blízkosti přechodu pro chodce.(Pro nedovtípené-poslední sovětí je myšleno ironicky)
odpovědět | #5 | 13.09.07 18:52
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:
Výstavba nové tělocvičny u gymnázia je naplánována již 7 let. Financovat ji bude kraj Vysočina, pod který škola patří. Tělocvična bude společná pro gymnázium a učiliště. Tím, že tyto dvě školy "vyklidí" sportovní halu, získají větší prostor v hale žáci ze základní školy. A ve večerních hodinách bude možno novou tělocvičnu pronajímat pro potřeby sportovních oddílů. Gymnázium si tak přivydělá na kvalitní školní pomůcky a oddíly se do dvou hal lépe vejdou. Výstavba nové tělocvičny a učeben je významným úspěchem. Kraj má totiž tendenci střední školy rušit nebo aspoň slučovat. Ale město bez středních škol není městem, jenom lepší vesnicí. Chotěbořské gymnázium dosahuje dlouhodobě nadprůměrných výsledků v úspěšnosti při přijímacích řízeních na vysoké školy, je tedy jakousi vlajkovou lodí města a nové prostory si zaslouží. Je to také dost výrazná záruka, že nebude zrušeno. Prostory v KD Junior jsou spíše klubového charakteru, proto jsem si na něj při zmíňce o "kulturáku" ani nevzpomněl. Je to zařízení poněkud jiného typu a účelu.
odpovědět | #6 | 18.09.07 00:35
Autor: LS
Titulek: Linhart se vrátil
Linhart se vrátil a už zase chytračí. Jaký to sportovec!!!
odpovědět | #7 | 18.09.07 06:34
Autor: Nedbalová
Titulek:
Myslím, že ke každé škole patří tělocvična a bez TV brzo zakrníme a budeme se kulit jak medvídci a na nose budeme mít brýle se skly jako dno od půllitru. Pokud studenti musejí za každého počasí do terénu, protože nemají prostory, sice jim to několikrát neuškodí, ale tam se sálový sport dělá těžko. Jak jste na tom vy rebelové se sportem? Taky televize?
odpovědět | #8 | 18.09.07 07:44
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Linhart se vrátil
To LS: Pro Chotěbořské gymnázium mám slabost a záleží mi na jeho rozvoji. Za prvé je to skutečně kvalitní škola a je pro město důležitá. Za druhé jsem tam sám studoval, pak několik let externě učil a nyní jsem členem jeho školské rady. Vybojovat si na kraji výstavbu tělocvičny pro gymnázium bylo jednou z priorit minulého volebního období. Jednáními s krajskými úředníky i s krajskými politiky na toto téma jsem strávil hodně času a jsem rád, že se to konečně pohnulo dopředu. Tělocvičnu nám totiž kraj několikrát slíbil a na poslední chvíli se to vždycky o rok posunulo. To se vícekrát opakovalo. Dnes se snažím výstavbu tělocvičny tlačit a hlídat v rozpočtové komisi kraje.
odpovědět | #9 | 12.11.07 13:38
Autor: Eva Nová
Titulek: Re:Re:
No sedm let, to je opravdu dlouho. A jak dlouho je plánovaná přeložka hlavní silnice? U všech měst se dnes stavějí obchvaty a u nás to bude jen přeložka? Zkoušel jste někdy přejít a hlavně v pátek?
odpovědět | #10 | 12.11.07 16:15
Autor: M
Titulek: Re:Re:Re:
Přeložka je nesmysl, protože přivede provoz blíže k bytovkám. To snad ani podle současných předpisů nejde schválit. Takže z toho zbude jen ten terminál na obecňáku, pokud ho kraj zaplatí. To pak autobusy, které nyní mohou využít celé šíře jednosměrného náměstí a do křižovatky u Jiřičky si najet, budou na hlavní silnici vjíždět asi u knihovny. No to bude paráda.
odpovědět | #11 | 13.11.07 14:18
Autor: Pavel Lacina
Titulek: Re:Re:Re:Re:
Ano, je to nesmysl, ale nějaké řešení už by to chtělo. Na nesmysly se peníze shánějí a na potřebné věci se kašle. Myslím, že mluvím za všechny, kteří bydlí na náměstí, na brodské, u zámku, že obchvat by byl na místě,ale na tohle už nám naši zastupitelé asi neodpoví.
odpovědět | #12 | 13.11.07 18:21
Autor: Občanka Chotěboře
Titulek: Re:Re:Re:Re:Re:
Souhlasím, obchvat je v Chotěboři nezbytný! Odvést dopravu mimo náměstí nic neřeší, Chotěboř se občas stává neprůjezdnou. Zastupitelé by se opravdu měli zamyslet a do územního plánu tuto změnu zapracovat. Takto se doprava řeší ve většině měst a ne nějakou přeložkou, to je již dávno překonané. Při současném nárůstu dopravy je zkrátka obchvat mimo město nutnost!!!
odpovědět | #13 | 14.11.07 17:59
Autor: Milan Linhart
Titulek: Obchvat
Při plánování obchvatu je nutno zodpovědět tři základní otázky: 1.Kudy povede? 2.Kolik bude stát? 3.Kdo ho zaplatí? Na první otázku je nutno odpovědět, že to bude ta delší a dražší varianta, protože přes Koukalky kolem kaple sv. Anny to kvůli chráněné oblasti nepůjde. Takže zbývá obrovský oblouk kolem celé Chotěboře z opačné strany, který musí obejít i areál strojíren a nádraží. Náklady na takovou obrovskou a několik kilometrů dlouhou stavbu se dají odhadovat ve stamilionech, které nikdo nemá. A protože to není silnice 1. třídy, stát ji platit nebude. tento obchvat by musel zaplatit kraj Vysočina, Z toho také vyplývá odpověď na otázku, proč se žádný takový obchvat nechystá.
odpovědět | #14 | 14.11.07 18:31
Autor: Agent
Titulek: Re:Obchvat
A co udělat veřejnou sbírku ?
odpovědět | #15 | 15.11.07 13:07
Autor: Martina Nováková
Titulek: Re:Obchvat
Vážený pane Linharte, každé město si na obchvaty peníze našlo. Vy se ale jen vymlouváte, protože peníze z městského rozpočtu jdou na nepotřebné věci. To chcete říct, že s tou narůstající dopravou nebudete nic dělat a občané bydlící u silnice si musí zvyknout, to snad nemůžete myslet vážně!
odpovědět | #16 | 15.11.07 17:21
Autor: Milan Linhart
Titulek: Re:Re:Obchvat
Vážená Martino Nováková, žádné město nemá ve svém rozpočtu dostatek peněz na výstavbu obchvatu. Stát přiděluje městům a obcím finance, které s bídou stačí na běžný provoz a pár investic, spíše menších. Proto také obchvaty kolem měst a obcí musí plně hradit stát. Ale ten je zatím staví jen na státních silnicích, což jsou pouze dálnice a silnice první třídy! A taková přes Chotěboř nevede, tady jsou to všechno jenom krajské dvojky a trojky. Silnice první třídy však vede přes Čáslav, Golčův Jeníkov, Habry, Havlíčkův Brod a také přes Českou Bělou, kde se asi brzy začne obchvat stavět také. Tady by musel obchvat postavit, to znamená zaplatit, kraj Vysočina. Kraj je na tom finančně mnohem hůř než stát, jeho rozpočet se spíš blíží k tomu městskému. Ale potřebných dopravních staveb je v kraji Vysočina evidováno více než 500! To znamená, že na některé z nich se nedostane řada a peníze ani za 50 let. To je prostě realita, jsme jediné město v širokém dalekém okolí, přes které nevede žádná státní silnice 1. třídy. Kromě již zmiňovaných měst vede i přes Chrudim, Ždírec, Žďár, Přibyslav, Humpolec, Hlinsko, Poličku... A tato města také obchvaty nemají. Určitě však přijdou na řadu dřív než Chotěboř.
odpovědět | #17 | 15.11.07 19:11
Autor: Agent
Titulek: Re:Re:Re:Obchvat
A co tu veřejnou sbírku ? Ta by to vyřešila ne ?
odpovědět | #18 | 15.11.07 20:05
Autor: Lenka
Titulek: Re:Re:Re:Obchvat
No a ta přeložka bude? Ta to sice nevyřeší, ale alespoň uleví.
odpovědět | #19 | 4.12.07 17:17
Autor: Karel
Titulek: Nespravedlnost!
Tak jsem slyšel, že některá města ruší poplatky za odpad. No já třídím, ale už nebudu. U nás je odvoz dost drahý a po novém roce ještě zdraží, tak ať to za mě udělají. Když si za to tak draze platím. Navíc nechápu, proč neplatí důchodci, ale malé děti jo. Důchodci by měli taky platit aspoň polovinu, vždyť mají odpad taky.
4.12.07 21:14
SMAZÁNO
Komentář byl správcem této sekce smazán.
odpovědět | #21 | 7.12.07 07:25
Autor: Pro Karla
Titulek:
Karle Karle smmrdí ti.......vsak ty vis co:D
odpovědět | #22 | 16.12.07 22:40
Autor: Martin
Titulek: Karle!!!
Nevím proč si do této doby třídil?! Ale moc ti fandím, přestaň to dělat, protože tak HO, JE ,nebo já nevím koho, strašně potrestáš.
odpovědět | #23 | 27.12.07 19:21
Autor: Kamila
Titulek: Re:Karle!!!
Ty jsi trouba, viď. Já myslím, že nejde o to někoho potrestat, ale o to, jak to naši páni radní vedou.


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v červenci
3.07. 00:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červenci. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červnu
2.06. 23:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v květnu
9.05. 10:39 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc květen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v dubnu
31.03. 22:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc duben. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v březnu
7.03. 09:37 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
13.07.24 23:49 Ondřej Pravda
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-07-15 01:04:14 Hansek
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky