Kraj schválil dotace pro novou tělocvičnu

Datum: 21. únor 2008, 07:20
Autor: Martina Honsová
Rubrika: Gymnázium
Chotěbořské gymnázium se konečně dočkalo. Po několika letech byl Krajskou radou schválen plán na výstavbu nové moderní tělocvičny, kterou budou studenti využívat zhruba za dva roky.

Podle slov radního kraje pro oblast financí a majetku má škola v současné době nedostatek vyhovujících prostor pro výuku odborných předmětů. Budoucí hala proto nebude sloužit jen ke sportovnímu vyžití, ale její součástí budou i tři zbrusu nové moderní učebny fyziky, výpočetní techniky a příslušné laboratoře.

Až nová hala vyroste na pozemku, který nyní slouží jako sportovní hřiště, odpadne škole mnoho nepříjemností. Například to, že se gymnázium nebude muset dělit o pronájem prostor v chotěbořské sportovní hale TJCHS Chotěboř se středním odborným učilištěm a základní školou.

"Co já pamatuji, tak celých čtrnáct let, co jsem na gymnáziu, se hovoří o tělocvičně. Za bývalého ředitele Růčky už to všechno bylo na dobré cestě, ale pak bylo plánování najednou zastaveno a zbylo zase jen ticho po pěšině. Po první vlně slučování škol, kterému jsme se naštěstí před třemi čtyřmi lety ubránili, to opět vypadalo, že peníze na tělocvičnu dostaneme. Tehdejší hejtman František Dohnal sliboval v různých besedách studentům nové sportoviště. Naše škola se ale odmítla sloučit a přednost ve výstavbě tělocvičny dostala jiná města. Teď už vše vypadá opravdu nadějně, cvičit by se mělo začít 1. září 2010, ale jak říkám - dokud se nezačne stavět nebo tělocvična nebude definitivně stát, tak já tomu neuvěřím. Pevně ale doufám, že teď už se vše podaří," hovoří o plánované stavbě tělocvičny zástupce ředitele Gymnázia Chotěboř Michal Jakeš.

"Halu nám slibovali už od primy, teď je mi už bohužel jedno, jestli se nějaká postaví, nebo ne, když za pár měsíců maturuji a na tělocvičnu se budu jezdit leda dívat," komentuje situaci osmnáctiletá Lucie Hadravová.

"Myslím si, že tak dlouho slibovaná tělocvična už měla být postavena dávno. Je ale dobře, že už se plány tolik pohnuly, protože gymnázium prostě ty prostory ke kvalitní výuce tělocviku potřebuje," vyjádřila svůj názor studentka třetího ročníku Veronika Skřivanová.

Překážku pro stavbu nové tělocvičny nakonec připravila sama příroda. Problémem se stal chráněný majestátní platan, který zdobí desítky let pozemek za školou. Architekti si s ním ale poradili a projekt upravili tak, aby strom mohl dál stát a tělocvična odpovídala požadovaným rozměrům.

"Slyšel jsem, že kvůli stromu na hřišti má být nová hala menší a tím pádem, že nebude mít ty správné rozměry pro různé soutěže. Nevím, co je na tom pravdy, ale podle mě by bylo lepší než malou tělocvičnu, postavit u gymnázia třeba kvalitní kurty," prozradil svoje přání Jan Říčan, devatenáctiletý student oktávy.

Plánované vnější rozměry haly jsou 40,5 x 20,5 metru, což je pro školní tělocvičnu stále nadstandard. Půjde o budovu s jednou malou a jednou velkou tělocvičnou, které s gymnáziem propojí spojovací krček. V současné době probíhá schvalovací proces územního řízení a připravuje se zpracování dalších stupňů projektové dokumentace.
Vlastí realizace stavby dle zadávacích podmínek kraje Vysočina by měla být zahájena 1. března 2009.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 22.02.08 16:24
Autor: ludek
Titulek:
a bude to splňovat rozměry třeba na házenou abi se tam nechali dělat oficialí zápasi
odpovědět | #2 | 22.02.08 18:06
Autor: emil
Titulek:
si to Ludku najdi na netu jaky sou oficialni rozmery pro hazenou....:)
Btw. copak mas za skolu ze nevis ze se abi pise s Y a zapasi taky s Y

:-D
odpovědět | #3 | 22.02.08 20:45
Autor: Kafu
Titulek:
tady v Chotěboří je nějaký oddíl házené? :) to ani nevim :) nebo nevim kdo by sem jezdil hrát házenou z okolí :)
odpovědět | #4 | 23.02.08 02:16
Autor: kujon
Titulek: Re:
A ještě si Emile zapomněl na to, že v tebou kritizovaném textu se ve slově "nechaly" píše Y. Aneb shoda podmětu s přísudkem, že? Ale to samozřejmě víš, když kritizuješ, co? :-D
odpovědět | #5 | 23.02.08 10:28
Autor: Ketiv
Titulek:
Plánované vnější rozměry haly jsou 40,5 x 20,5 metru. A co vnitřní rozměry haly. Je hezký vědět kolik toho nachodim když pujdu okolo, ale myslím, že vnitřní rozměr by se šikl víc :-)
odpovědět | #6 | 23.02.08 18:59
Autor: Lain al sanzármí
Titulek: Paralelal mého života
harmonie fialového vřesu a modré oblohy a dívky, která by to symbolizovala…“. K velkému zklamání i mě jakožto odpurce stavby tělocvičny u gymnázia
odpovědět | #7 | 24.02.08 21:31
Autor: MHD
Titulek: MHD
A co dotace na Perkovu Městskou hromadnou dopravu? Bude?
odpovědět | #8 | 25.02.08 08:44
Autor: oli
Titulek: Re:MHD
Uvědom si že je to především akce kraje a město v tom moc prsty nemá!
odpovědět | #9 | 29.08.09 13:08
Autor: Vladislav Šenk
Titulek:
Je to moc pěkné
odpovědět | #10 | 31.08.09 09:17
Autor: Sičák
Titulek: Re:
Co je pěkné? Ten platan uprostřed, kvůli kterému bude hala malá?
odpovědět | #11 | 31.08.09 09:32
Autor: Roman Juránek
Titulek: Re:Re:
Dělali jsme nabídku na podlahu do sportovní haly a rozměr hřiště je 21,5x42,1 m.
odpovědět | #12 | 1.09.09 12:57
Autor: Václav Pravda
Titulek: Re:Re:Re:
Dobré vědět, díky. Předpokládám, že to nebude čistá herní plocha, nicméně i kdyby byla tak:
Volejbalové hřiště má rozměr 18x9 m, plus 3 metry volné zóny na všechny strany. To je s přehledem v pohodě, pokud bude odpovídat minimální výška 7 m.
Basket 28x15 metrů, (26x14 úprava národní federace), výška stropu - nejméně 7 metrů. Okolo hřiště minimálně 2 metry od jiného objektu nebo diváků. Pokud souhlasí výška a okolo nebude nic moc dalšího, tak pro basket OK.
Házená 40x20 m. Okolo celé hrací plochy by měla být ochranná zóna, široká vedle postranních čar nejméně 1 m a za brankovými autovými čarami nejméně 2 m na každé straně. Tedy házená se nevejde.
Florbal 40x20+mantinely se zaoblenými rohy+předpsané střídačky. Floorball se nevejde. To je velká škoda, florbal je perspektivní sport.
odpovědět | #13 | 2.09.09 08:41
Autor: Tomas Backovsky
Titulek:
Chotěbořské Gymnázium si staví tělocvičnu, staví si ji pro svoji potřebu a řeší v rámci této stavby své provozní problémy. Pro tyto účely bude velmi vhodně navržená. Pokud někomu v Chotěboři chybí florballová hala, brečí bohužel na špatném hrobě. Občanskou vybavenost nechť řeší město nebo stát prostřednictvím sportovních oddílů. Nechtějte ale toto po škole, která má jiné úkoly a hlavně jiné priority. To, že nebude hala splňovat požadavky některých sportů mne také mrzí, prostor takovýchto parametrů by však určitě stál nějaké finanční prostředky navíc a ty by se ve stávajícím projektu musely vzít na jiném místě, třeba na zmíněných učebnách, které ve škole budou určitě více potřebné, než 2 metry plochy haly.
odpovědět | #14 | 2.09.09 10:13
Autor: Roman Juránek
Titulek: Re:
To máte samozřejmě pravdu, ovšem situace v Chotěboři je taková, že Gymnázium od nepaměti využívá stávající sportovní halu TJ. Pokud by TJ řeklo totéž co Vy, tzn. ať si Gymnázium řeší problémy s tělocvikem jak chce, tak se tady posledních 30 let tělocvik nevyučoval. A realita je bohužel taková, že další případná hala se v Chotěboři postaví tak za 50 let. Takže hodně lidí uvažuje tak, že je škoda, že se už tato hala nepřizpůsobila potřebám města, i když s ním asi nemá nic společného.
odpovědět | #15 | 2.09.09 10:53
Autor: Tomáš Bačkovský
Titulek:
Já netvrdím, že nová hala nebude využívána v době mimo vyučování také chotěbořskou veřejností a třeba i členy TJ. Já pouze říkám, že parametry připravované haly jsou výsledkem požadavků Gymnázia a dostupných prostředků. Pokud město chtělo větší halu, tak mělo přispět k jejímu budování nejen penězi (což se jistě nestalo) ale i pomocí v prosazení této investice při realizaci. A z doby trvání přípravy a schvalování projektu si ani v případě této pomoci nejsem jistý.
Také se mohlo stát to, že s požadavky na novou halu v parametrech vyhovujích všem sportům jsme mohli čekat na tuto halu klidně dalších 15-20 let a nemít ve výsledku v Chotěboři nic.


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v červenci
3.07. 00:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červenci. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červnu
2.06. 23:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v květnu
9.05. 10:39 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc květen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v dubnu
31.03. 22:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc duben. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v březnu
7.03. 09:37 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
13.07.24 23:49 Ondřej Pravda
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-07-15 01:04:14 Hansek
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky